6

אליפות אירופה לנבחרות עתודה: בעוד יומיים יוצאים לדרך

אליפות אירופה לנבחרות עתודה: בעוד יומיים יוצאים לדרך

בעוד יומיים תישמע יריית הפתיחה לאירוע הכדורסל הגדול שיותר שנערך בארץ – אליפות אירופה לנבחרות מתחת לגיל 20.

מיטב הכשרונות הבולטים ביבשת ינחתו עד הלילה בישראל, ויעשו את ההכנות האחרונות לקראת האליפות שתצא לדרך במוצאי שבת.

16 הנבחרות הטובות באירופה ייטלו חלק באליפות, והן חולקו ל-4 בתים, כאשר בכל בית 4 נבחרות.

הבית הישראלי, בית B, כולל גם את איטליה ואוקראינה.

בבית A ישחקו טורקיה, צרפת, מונטנגרו ובריטניה.

בבית C יתמודדו ספרד, גרמניה, לטביה וקרואטיה.

בבית  Dייפגשו ליטא, יוון, סלובניה ופולין.

שני משחקי הפתיחה שיתקיימו בשבת בשעה 14:15 יפגישו את גרמניה שתתמודד מול לטביה באולם זיסמן, ואת יוון שתשחק נגד סלובניה בהיכל שלמה. נבחרת ישראל תפתח גם היא משחקיה במוצאי שבת כאשר תפגוש את סרביה בשעה 21:00 בהיכל שלמה.

שאר המשחקים שיתקיימו ביום שבת: בשעה 16:30 טורקיה נגד בריטניה בזיסמן, ובאותה שעה בהיכל שלמה ספרד מול קרואטיה. בשעה 18:45 צרפת מול מונטנגרו בזיסמן, ובאותה שעה בהיכל שלמה ליטא מול פולין. בשעה 21:00 במקביל למשחקה של נבחרת ישראל ,ישחקו איטליה מול אוקראינה בזיסמן.

המשחק השני של נבחרת ישראל יתקיים למחרת ביום ראשון בשעה 20:30 מול איטליה בהיכל שלמה.

שאר המשחקים באותו יום: בשעה  13:45 מונטנגרו מול טורקיה בהיכל שלמה, ובאותה שעה בזיסמן סלובניה תפגוש את ליטא. בשעה 16:00 בהיכל שלמה אוקראינה תשחק מול סרביה, ובאותה שעה בזיסמן קרואטיה תתמודד מול גרמניה. בשעה 18:15 בהיכל שלמה בריטניה תשחק מול צרפת, ובאותה שעה בזיסמן ייפגשו לטביה וספרד. בשעה 20:30 במקביל למשחקה של ישראל, יתמודדו בזיסמן פולין ויוון.

ישראל תנעל את משחקיה בבית המוקדם במפגש מול אוקראינה ביום שני בשעה 20:30.

שאר המשחקים באותו יום: בשעה 13:45 בהיכל שלמה לטביה מול קרואטיה, ובאותה שעה בזיסמן בריטניה מול מונטנגרו. בשעה 16:00 בהיכל שלמה ליטא תפגוש את יוון, ובאותה שעה בזיסמן סלובניה תשחק נגד פולין. בשעה 18:15 בהיכל שלמה ספרד תתמודד מול גרמניה, ובאותה שעה בזיסמן סרביה תשחק נגד איטליה. בשעה  20:30 במקביל למשחקה של ישראל, ישחקו בזיסמן טורקיה וצרפת.

עם סיום השלב המוקדם, ועל פי הדירוג בסיום שלושת המשחקים, תתמודד ישראל מול המקבילה בביתA . המשחק הרביעי באליפות הוא למעשה החשוב ביותר, וניצחון בו יעלה את הנבחרת המנצחת לרבע הגמר. הפסד במשחקי ההצלבה ישלח את הנבחרת המפסידה למשחקי הדירוג וההישרדות. משחקי ההצלבה יתקיימו ביום רביעי לאחר יום חופשי שיקבלו כל הנבחרות בסיום הבית המוקדם.

ניצחון ישראלי במשחקי ההצלבה יקנה לנבחרת מקום ברבע הגמר שיתקיים ביום חמישי. חצאי הגמר יתקיימו בשבת הבאה בשעות  18:45 ו- 21:00- בהיכל שלמה.

משחק הגמר, בתקווה שישראל שוב תהיה שם, יתקיים למחרת ביום ראשון בשעה 20:30 בהיכל שלמה.

סגל הנבחרת הישראלית כולל את יאיר קרביץ, ים מדר, אופק מלכה, רז אדם, עידן אלבר, דני אבדיה, שחר עמיר, נועם אביבי, עמית זיס, יותם חנוכי, תומר פורת ותומר לוינסון.

4 מהם – אבדיה, קרביץ, אדם ואביבי, היו שם לפני שנה עם הנבחרת שזכתה באליפות אירופה ההיסטורית.

בשני הטורנירים האחרונים הגיעה ישראל למשחק הגמר כאשר ב-2017, זכתה הנבחרת במקום השני כשסיימה כסגניתה של יוון.

פעמיים נוספות זכתה ישראל בסגנות בשנים 2000 ו-2004.