סולומון: "עברתי 3 שנים של גיהנום"

 

לפני 10 ימים חגג יניב סולומון יום הולדת 21. אחיו הצעיר של אור סולומון שחקן מכבי אשדוד (אור מבוגר מיניב בשנה), רושם עד עכשיו עונה נהדרת בליגה הלאומית עם ממוצעים מצוינים של 14.8 נקודות ו-6.1 ריבאונדים למשחק.

מתנת היום הולדת הגיעה אתמול בדמות ניצחון ענק של קבוצתו אליצור יבנה על המוליכה הבלתי מנוצחת עד אתמול, הפועל עפולה. סולומון שוב היה נהדר עם 21 נקודות ו-9 ריבאונדים, והוכיח סופית למי שעוד פיקפק ששתי הפציעות הקשות שעבר בשנים האחרונות, כבר הרחק מאחוריו.

עכשיו הוא מדבר על 3 השנים הקשות שעברו עליו, על האמונה החזקה שלו שיחזור להיות אותו שחקן שהיה לפני הפציעות, על הפוטנציאל של אליצור יבנה ועל הפריחה של אחיו אור באשדוד.

יניב, אפשר לקרוא לניצחון שלכם על עפולה סנסציה?

"לא יודע מה איתכם, אבל אנחנו ידענו שאנחנו חייבים לנצח. הגענו אחרי 3 שבועות קשים מאוד. לא התחברנו, לא הצלחנו לשחק כמו שאנחנו יודעים. היינו בטוחים בניצחון הזה, כי ידענו שאם לא נעשה את זה, זה ימשיך וימשיך ויהיה קשה מאוד לצאת מזה".

שיחקתם בלי רגשי נחיתות מול הקבוצה הכי טובה בליגה.

"נכון מאוד, ידענו שאנחנו חייבים לעשות את זה אם אנחנו באמת רוצים לעשות משהו עונה".

אפשר לקרוא לכם קבוצה משוגעת? פתחתם עם 4 נצחונות, אחר כך 3 הפסדים ועכשיו ניצחון על הקבוצה הכי חזקה בליגה.

"היינו בסוג של משבר רציני מאוד. אני לא יודע למה זה קרה, לא הצלחנו לשחק כמו שצריך. אנחנו קבוצה טובה, לא הייתי משוגעת, אבל אין ספק שאנחנו יכולים להתמודד מול כל קבוצה בליגה".

מה הסוד של יבנה העונה?

"יש לנו שחקנים טובים אחד אחד. לא יודע למה לא סופרים אותנו, אבל עדיף ככה לבוא אנדרדוג ומלמטה".

לאן יבנה יכולה להגיע השנה?

"מבחינתי, המטרה הראשונה היא להגיע לפלייאוף, ומשם הכל פתוח. אנחנו יכולים ללכת עד הסוף. בשבילי חוץ מאליפות ועליית ליגה, שום דבר אחר הוא לא הצלחה בליגה הזאת".

באופן אישי, אתה חוזר לשחק השנה אחרי שתי פציעות קשות בצולבת.

"היום אני מרגיש מצוין. עברתי 3 שנים של גיהנום, אבל ידעתי להישאר חזק כדי שאוכל לחזור כמה שיותר מהר. ידעתי מה אני שווה ומה אני יכול לתת. לא ויתרתי ואני שמח שעכשיו רואים את זה על המגרש".

מה עובר בראש ב-3 השנים האלה? איך מתמודדים עם שתי פציעות בצולבת אחת אחרי השנייה?

"אתה חייב להמשיך להאמין בעצמך, ולדעת שמתישהו כל הכאב והסבל הזה ישתלמו. אם אתה מאמין, משם זה כבר קל. אני לא אחד שמאמין במנחוס. המנחוס בא למי שמאמין בזה, אני לא שם. אני חייב הרבה מאוד למשפחה שלי, ההורים שלי שבלעדיהם אין סיכוי שהייתי מצליח לעבור את השיקום הזה. הקפדתי להישאר כל הזמן עם הראש למעלה ולעבוד קשה".

האמנת שתחזור לשחק ברמות האלה?

"בטח, כל הזמן. אם לא הייתי, הייתי פורש כבר אחרי הניתוח הראשון".

עברו בראש מחשבות על פרישה אחרי הפציעה השנייה?

"בחיים לא. הייתי חזק ולא נתתי לשום מחשבה מהסוג הזה בכלל להתקרב אליי".

מתי נראה את האחים סולומון משחקים אחד נגד השני או עם השני בליגת העל?

"אני מקווה שכבר מהעונה הבאה. לקחנו אליפות בזמנו ביחד במדי הנוער של ראשל"צ, ואני בטוח שזה יקרה בקרוב מאוד, אלא אם אור יעבור ליורוליג לפניי".

לסיום, מילה על אחיך אור, שעושה חיל השנה באשדוד.

"סוף סוף נתנו לאור את ההזדמנות שלו. אני יודע מה הוא שווה, הוא פשוט היה צריך מאמן שמאמין בו. צביקה שרף מאמין בו, ואור מחזיר לו על הפרקט. אני שמח שכולם רואים את זה עכשיו".