אדום בחצי הגמר: הפועל ת"א וגלבוע/מעיינות עלו ל-0-1

סדרות חצאי גמר הפלייאוף לנוער נפתחו אמש עם נצחונות אדומים. הפועל ת"א שוב גנבה את הביתיות כשניצחה את הפועל עמק חפר בזכות יכולת מאני טיים טובה, הפועל גלבוע מעיינות גברה בבית על אליצור יבנה אחרי ריצת 0-13 במהלך הרבע האחרון. הסדרות ימשיכו ביום שישי הקרוב.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

הפועל 'אלטשולר שחם' עמק חפר – הפועל ת"א 70:64

האדומים עושים זאת שוב. אחרי שפתחו את סדרת רבע הגמר עם ניצחון חוץ על חיפה, גם את חצי הגמר הם פתחו עם ניצחון מרשים במיוחד ברופין על עמק חפר. המשחק היה שקול ברובו והפכפך מאוד, כשעמק חפר כבר הצליחה לעלות ליתרון דו ספרתי אבל ת"א ידעה לחזור למשחק וניצחה אותו במאני טיים.

הרבע הראשון התחיל קצבי עם חילופי סלים ויתרון קל שהחליף ידיים, אבל אחרי כמה דקות כאלו האדומים השתלטו על המשחק והחלו לייצר מומנטום. ת"א ניצלה לא מעט איבודים של המארחת לנקודות קלות בצד השני, ובעוד חפר מציגה אחוזים בינוניים, ת"א סיימה היטב מתחת לסל וגם סיימה את הרבע הראשון כשהיא ביתרון 18:11.

רבע שני נפתח גם כן עם חילופי סלים בקצב טוב כשת"א מצליחה לשמור על פער של 5-8 הפרש. בדקות האחרונות של הרבע ת"א נתקעה בסדרת החטאות ועמק חפר ניצלה זאת כדי להוריד את הפער ל-3 בלבד – 30:27 בירידה להפסקה. חפר המשיכה במומנטום לתוך הרבע השלישי ועם צמד שלשות הצליחה להפוך את התוצאה והגיעה עד לפלוס 10 כשת"א לא מצליחה לאפס את היד בהתקפה. פסק זמן נוסף של האורחים כן עזר והאדומים חזרו לקלוע כשהם אט אט מצליחים לצמצם את הפער. שלשת באזר משוגעת מ-3/4 מגרש של אבנר דרור סגרה את הרבע השלישי בשוויון 49 בכניסה לרבע המכריע.

רבע אחרון, חפר שוב פותחת טוב עם שלשות ומצליחה לעלות לפלוס 6 כ-5 דקות לסיום. בצד השני דרור מוביל ריצת 7-0 ששוב הופכת את התוצאה, ואנחנו מקבלים כמה דקות של נדנדת סלים כשהיתרון זז מצד לצד. כדקה לסיום המשחק בשוויון 64. אילי דולינסקי קולע בצד אחד ושומר נהדר בצד השני ומוביל את האורחים לפלוס 3. גם בהתקפה הבאה עמק חפר לא מצליחה לקלוע, ולאחר מכן עושה עבירות בנסיון לעצור את השעון. דולינסקי עושה 2/2, לחפר לא נשאר הרבה זמן ונסיון שלשה לא הולך, ומתן חכמו עם נקודה סוגר סיפור. 70:64 בסיום לת"א.

קלעו לעמק חפר: בן שרף 14 (7 רב', 4/9 ל-3), יואב ושלר 13, ארז חסון 10 (5 רב'), אדם ישראלסתם 8 (7 רב'), עמית פאר 7, ניתאי טפרברג 6 (4 אס'), קורן משה 4 (7 רב'), איתם כהן 2.

קלעו לת"א: אילי דולינסקי 21 (14 רב'), אבנר דרור 18 (11 רב'), אופק גול 17 (8 רב'), אייל הראל 9 (8 רב'), מתן חכמו 5.

הפועל גלבוע מעיינות – אליצור 'ברק' יבנה 58:78

לעיני כ-300 צופים בעין חרוד גלבוע מעיינות שמרה על הבית. הצפונים אומנם הובילו החל מהדקה השלישית של המשחק, אבל המשחק ממש לא היה במעמד צד אחד ואפשר גם להגיד שהתוצאה די משקרת. במשך כמעט 3 רבעים המשחק היה שקול יחסית כשפה ושם גלבוע הצליחה לברוח אבל יבנה תמיד ידעה לחזור למשחק, עד שברבע האחרון הגיעה הבריחה ממנה היא לא הצליחה להתאושש.

המשחק נפתח עם סל של ניר חזות לזכות יבנה, וזה גם היה הפעם האחרונה במשחק בו האורחת הובילה. גלבוע נכנס לעניינים עם סלים של נוה מינץ ושלשות שהעלות אותם ליתרון 4:13, אבל יבנה הגיבה מהר עם לנקודות של לירן אזולאי שהחזירו את המשחק לשוויון – 15:15 סוף רבע ראשון. הרבע השני גם המשיך די שקול, כשגלבוע מצליחה לייצר לעצמה מיני מומנטומים בהובלת יואב ברמן ויובל בר לב ופותחת פערים קטנים, כשיבנה כל פעם מחדש מצליחה לסגור אותם כששוב אזולאי מוביל את ההתקפה. בירידה להפסקה 30:34 מקומי.

גם את הרבע השלישי גלבוע פתחה עם מיני ריצה שהעלתה אותה לראשונה לדו ספרתי. יבנה ירדה לפסק זמן רק שהפעם הוא לא עזר לה לעצור את המומנטום המקומי, וגלבוע כבר הצליחה לברוח ליתרון 15. יבנה לא ויתרה ולצד כמה איבודים מקומיים הצליחה אט אט לקזז את הפער לקראת סוף הרבע, ועלתה לרבע האחרון כשהיא בפיגור 5 בלבד 49:54.

בדקות הראשונות של הרבע הרביעי יבנה עוד הצליחה לשמור על פיגור קל, אבל אז הגיעה ריצת 0-13 של גלבוע בהובלת מינץ שהמשיך במשחק הטוב שלו (שבהמשך הוסיף גם דאנק בשביל השואו) שדי סגרה את הסיפור. היתרון המקומי כבר התקרב ל-20 הפרש ומזה האורחים כבר לא הצליחו לחזור. בסיום 58:78 לגלבוע שעולה ליתרון 1-0 בסדרת חצי הגמר.

קלעו לגלבוע מעיינות: נוה מינץ 21 (5 רב'), ניב למפרט 20 (8 רב', 10 אס', 4 חט'), יואב ברמן 19 (11 רב', 4 אס'), יובל בר לב 7 (3 חט'), שחר ארז 6, זיו וייסמן 5 (4 חט', 2 חס').

קלעו לאליצור יבנה: לירן אזולאי 17 (5 רב'), עילאי בן חמו (11 רב') ואיתי עיני 11 כ"א, ניר חזות 7 (5 אס'), עומר אדם 5 (6 רב'), ים שפריר 4 (6 רב'), אסף פרייבך 2, תם אלפי 1.