אליצור חולון תפגוש את הפועל ראשל"צ בגמר גביע המדינה מגדל

משחק צמוד ודרמטי התפתח בין אליצור חולון למכבי אשדוד בחצי גמר גביע המדינה מגדל אבל בסופו היו אלו החולוניות של רועי אייזנברג שניצחו 71:74 והבטיחו את המקום בגמר ביום חמישי, שם ממתינה הפועל ראשל"צ. ריינה דייויס שקלעה 24 נקודות ניצחה את המשחק עם ריבאונד התקפה חשוב וקליעות מהקו.

אליצור חולון עלתה חדה כבר מהפתיחה ואלכסיס ג'ונס סחפה אותם ליתרון 4:7 אחרי 5 דקות. אלכסיס ג'ונס בשלשה גדולה סגרה את הרבע הראשון ביתרון 14:21 לחולון. אשדוד פתחה נהדר את הרבע השני, בון ופרסלי עם שלשות הורידו עד 24:26 בלבד אחרי 3 דקות. אשדוד כבר הצליחה להשוות ואפילו להעלות ליתרון אבל זמברוטה עם שלשה החזירה את היתרון לחולון תוך כדי ריצת 0-9 והצהובים מחולון ירדו ביתרון 33:39.

אשדוד נצמדהל לחולון כבר בפתיחת הרבע השלישי והמשחק הפך שקול וצמוד אף יותר. קלסי בון היתה בכושר התקפי נהדר ברבע הזה אבל בדקה האחרונה דווקא חולון שוב רצה ליתרון בעיקר בזכות סידני זמברוטה שקבעה 50:56 לחולון לקראת הרבע האחרון. ויויאנס פתחה נהדר את הרבע האחרון ושוב קבעה שיוויון אבל אליסון הייטאואר ספגה עבירה רביעית והיתה צריכה לשמור על עצמה להמשך המשחק.

הדקה האחרונה היתה קריטית, ביתרון 2 לחולון זמברוטה החטיאה שלשה אבל ריבאונד התקפה גדול של ריינה דייויס ושתי קליעות מוצלחות מהקו נתנו את הכרטיס לגמר לחולון שניצחה 71:74.

מכבי אשדוד: קלסי בון 20, אליסון הייטאואר 16, ויקטוריה ויויאנס 14, טיה פרסלי 8, מאי דיין 8, טל סהר 5.

אליצור חולון: ריינה דייויס 24 (22 ריב'), סידני זמברוטה 15, ירדן דנן 14, אלכסיס ג'ונס 14, דניאל אדאמס 8