הרוש: "אם חולון זוכה בגביע, אני לוקח אותו הביתה וישן איתו במיטה לידי"

ערב משחק חצי גמר גביע ווינר סל בו תפגוש הפועל חולון את הפועל ירושלים, שלומי הרוש מדבר על מכת הפציעות שתקפה את קבוצתו, מגלה שגם הוא עצמו בספק גדול למשחק, מתייחס לניצחון של חולון במשחק הליגה האחרון בארנה, ומבהיר שהקבוצה שלו יכולה לעשות את זה בפעם השלישית העונה.

בנובמבר הקרוב שלומי הרוש יחליף קידומת ויחגוג 30. בשבוע הבא, הפועל חולון שלו תתייצב לחצי גמר גביע המדינה ווינר סל, והרוש יוכל לסדר לעצמו יופי של מתנת יום הולדת.

חולון מגיעה למשחק במצב לא אופטימלי. היא איבדה את הכוכב שלה, קאליף וואייט שנפצע וסיים את העונה, ותשחק גם בלי דגן יבזורי שאמור להיעדר בחודש הקרוב.

בנסיבות הללו תפקידו של הרוש, כישראלי הבכיר של הקבוצה, צפוי להיות הרבה יותר משמעותי. אלא שגם הרוש נמצא בספק גדול למשחק. הוא נפצע במשחק מול מכבי חיפה, וקיים חשש גדול שאם יעלה לשחק מול ירושלים, הוא עלול לגרום לעצמו נזק הרבה יותר גדול, ובכך לפגוע גם בקבוצה שחייבת את שירותיו לקראת השלבים המכריעים של העונה.

"נכון לעכשיו אני לא אמור לשחק", אומר הרוש. "נפצעתי במשחק האחרון מול חיפה. יש לי כמעט קרע בתאומים, ואני אמור לנוח שבועיים, אם אני לא רוצה להגיע למצב של קרע. המשכתי לשחק בחיפה למרות הפציעה, ולא ידעתי שזה כל כך חמור. נחתי יומיים, שיחקתי נגד ראשל"צ עם כאבים, אבל לא תיארתי לעצמי שזה המצב. עשיתי אולטרה סאונד, והאבחנה הייתה שאני ממש קרוב לקרע. כרגע זה המצב, ויש דילמה קשה האם לשחק למרות הכאבים. אני עובר טיפולים אינטנסיביים בימים האלה, ונראה מה יהיה".

אתה לא שחקן שיוותר על מעמדים כאלה, אלא אם ממש אין ברירה.

"זה נכון, אני לא רוצה לוותר, אבל זאת לא החלטה שלי בלבד אלא של כל המערכת, כי ישנה אופציה שעם אני משחק וקורע את התאומים, אני בחוץ ל-4-5 שבועות לפחות. אנחנו חושבים ושוברים את הראש כדי שנעשה את הצעד הנכון. אני מקווה שבסופו של דבר אני כן אשחק ואוכל לתרום לקבוצה".

להרוש תהיה זאת הופעה שנייה בחצי הגמר, לאחר שבעונתו הראשונה בחולון, לפני 5 שנים, העפיל עם הקבוצה לחצי הגמר, גם אז בהדרכתו של דן שמיר, וחולון נוצחה על ידי מכבי ת"א. הזכייה האחרונה והיחידה של חולון בגביע הייתה בשנת 2009. האם 8 שנים אחרי היא תוכל לעשות זאת בפעם השנייה?

"אנחנו כמה ימים לפני המשחק, ועכשיו עדיין לא מרגישים את זה, אבל בטוח שתהיה התרגשות", אומר הרוש. "כרגע אנחנו עדיין עוסקים באכזבה ובכאב ממה שנפל עלינו במשחק האחרון".

אתה מדבר על האכזבה והכאב ממה שנפל עליכם, ואתה מתכוון בוודאי לפציעות של קאליף וואייט ודגן יבזורי.

"קאליף הוא הסקורר שלנו, אחד השחקנים היותר חשובים בקבוצה. המחליף שלו מגיע לארץ היום, ונראה במה מדובר. ברור שהקבוצה תיפגע קצת, ואני מקווה שכולם יתעלו על עצמם וניתן קצת יותר כדי לחפות על חסרונו. לא מדברים בכלל על דגן, אבל עם חסרונו של קאליף, יבזורי הרבה יותר חשוב למערך שלנו, וגם הוא לא יהיה איתנו במשחק הזה".

איך מרימים את עצמכם במשחק כזה למרות מכת הפציעות שנפלה עליכם?

"את הביטחון של לנצח את ירושלים בארנה – יש לנו. עשינו את זה לפני קצת יותר משבוע, ככה שאנחנו מאמינים שזה אפשרי. כמובן שזה יהיה הרבה יותר קשה בלי דגן וקאליף, ועם זר חדש שרק עכשיו נכנס לעניינים. נבוא, ניתן את מה שאנחנו נותנים כל משחק, משחקים קבוצתי, יפה לעין, אגרסיבי מאוד, הגנתי ונקווה שנצליח לעשות את זה שוב".

זה יתרון או חיסרון שניצחתם את ירושלים בארנה לפני שבוע וחצי?

"אנחנו לא מסתכלים על זה ככה. זה רק נתן לנו את הביטחון, קיבלנו עוד ניצחון בליגה. לא עושים חישובים  של 'אם ניצחנו בליגה, לא ננצח בגביע' או להיפך".

לא רק שניצחתם אותם בארנה, גם במפגש הראשון אצלכם זה נגמר בתבוסה מוחצת לטובתכם. אפשר לעשות את זה פעם שלישית מול קבוצה חזקה כמו ירושלים?

"זה נכון שניצחנו אותם גם בבת וגם בחוץ. נכון שהם קבוצה חזקה, אבל גם אנחנו קבוצה חזקה. אנחנו באים בלי רגשי נחיתות. באים לשחק אגרסיבי, הגנה חזקה, לרוץ, להנות, לשחק ביחד, כמו שחולון נראית עד עכשיו העונה".

לסיום, אם וכאשר תזכו בגביע, איך תחגוג?

"ואוו, כרגע זה נראה מאוד רחוק. בטוח שתהיה שמחה אדירה וחגיגות לתוך הלילה, היה ונצליח לזכות בגביע. התקלת אותי לגבי החגיגה האישית שלי, אבל אתה יודע מה? אם ניקח את הגביע, אני לוקח אותו אליי הביתה ללילה אחד לפחות, ויישן איתו במיטה לידי".