ארצית: כרמיאל הדהימה את מגדל יזרעאל

מגדל יזרעאל, מהמועמדות לעליה, מפסידה בכרמיאל ורושמת הפסד בכורה. הפסד ראשון גם לשומרון. בדרום: רחובות עם ניצחון חמישי. נצחונות בכורה לנחל שורק ולרמלה.

מאת: אלירן כהן

רק שלושה משחקים נערכו אמש במחוז הצפוני של הליגה הארצית במסגרת משחקי המחזור השמיני, אבל הם סיפקו לא מעט עניין וכותרות. הפועל צפת התארחה בתפוח למשחק צמרת נגד מ.א. שומרון, שהגיעה להתמודדות עם מאזן נקי מהפסדים, ויצאה כשידה על העליונה עם ניצחון 78:88. צפת, כזכור, הפגינה חוסר יציבות מאז החלה הליגה, והשיגה נצחונות צמרת נאים לצד הפסדים לא צפויים. רון סבג (20 נק') שוב בלט בשורות הקבוצה המנצחת.

הפתעת המחזור נרשמה בכרמיאל, שם השיגה הקבוצה המקומית את נצחונה הראשון העונה 83:96 על הפועל מגדל יזרעאל, לה היה זה ההפסד הראשון העונה. כרמיאל, שמטרותיה – הישארות בליגה – שונות בתכלית ממטרותיה של מגדל יזרעאל, קיבלה משחק מצוין מניר נצר (20 נק'), גרנט גרינברג ואדם חשאן (20 נק' כ"א). מכבי חדרה הנחילה לגבעת שמואל את הפסדה החמישי בחמישה משחקים – 69:75.

בדרום – קצת פחות הפתעות. מכבי רחובות השיגה את נצחונה החמישי בחמישה משחקים, כשגברה בקיבוץ יוטבתה על הפועל חבל איילות – 64:98 עם חמישה שחקנים בספרות כפולות בהובלת מתן כהן (16 נק') וב- 12 קלעים שנרשמו על הטופס. מכבי פתח תקווה ממשיכה במגמת ההתאוששות מאז ההפסד לרחובות ביום ראשון שעבר, והשיגה ניצחון שני ברציפות 87:101 ביתי על שוהם.

שתי קבוצות חזרו לשחק אחרי הפסקה ארוכה. אליצור רמלה אירחה בביתה את עצמה מודיעין והשיגה ניצחון ראשון (בשני משחקים בלבד) 52:69. מכבי מעלה אדומים, שגם היא לא ראתה פרקט מהמחזור הראשון, התארחה באשקלון והשיגה ניצחון שני – 61:79, עם משחק נהדר של בר שפע (20 נק').

אליצור נחל שורק פגשה את שדרות והשיגה את נצחונה הראשון העונה – 66:84 – אחרי הפסדים למעלה אדומים ולרחובות. בשורות המנצחת בלטו אביב קושמקוב (18 נק') עוז חולי ותומר פיסצקי (15 נק' כ"א). הפועל לוד גברה בחוץ על מכבים רעות 102:110 עם הצגה גדולה של רז ניסים כהן שרק הגיע מביאליק ועם עזרה נהדרת של אלון דרוקר. ניסים כהן קלע 38 נק', דרוקר הוסיף 31 משלו, ולמכבים רעות – שהצליחה להשאר צמודה – לא נותרו הרבה תשובות.