ארצית: מעלה אדומים נותרה מושלמת

תשעה נצחונות בתשעה משחקים למעלה אדומים, ששומרת על ראשות המחוז הדרומי. נצחונות גם לרחובות ואשקלון שדולקות מאחור. בצפון: כפר סבא וכפר יונה נצמדות בראש.

מאת: אלירן כהן
צילום: מתן בן עוז / דיגישארק

המחזור ה- 18 בליגה הארצית שוחק אמש (ראשון) כמעט במלואו ושוב סיפק עניין רב ותוצאות מעניינות בשני המחוזות. 11 משחקים שוחקו אמש, שישה בצפון וחמישה בדרום – שיושלם מחר במפגש בין מכבים רעות לחבל איילות.

בדרום – מעלה אדומים, שרשמה פתיחת עונה מצוינת, השיגה את נצחונה התשיעי העונה (בתשעה משחקים) כשגברה בחוץ על אליצור נחל שורק 64:80, במשחק בו בלטו בר שפע ואלמוג זקס עם 18 נק׳ כ״א. מכבי רחובות, שכבר הפסידה משחק אחד העונה ולא יכולה להרשות לעצמה הפסד נוסף, חזרה עם ניצחון חוץ קשוח ברמלה – 64:70, כשיונתן רבינוביץ׳ (17 נק׳) מוליך רשימה של ארבעה קלעים בספרות כפולות.

א.ס. אשקלון, הקבוצה המפתיעה של המחוז עד כה העונה, השיגה ניצחון שביעי בתשעה משחקים אחרי שגברה בביתה על מכבי שהם 76:92, והתבססה במקום השלישי בטבלה. הפועל לוד ניצחה בביתה את מכבי שדרות 74:82 וניצלה את ההפסד של רמלה כדי לטפס למקום הרביעי.

מי שבשקט בשקט ממשיכה לטפס בטבלה ולצבור נצחונות היא עירוני ״שיקו״ קריית אונו, שגברה על עצמה מודיעין 63:78 (20 נק׳ ליוני מורן) וטיפסה למקום השישי בטבלה עם מאזן של 6 נצחונות מול 2 הפסדים בלבד.

המחוז הצפוני שוב סיפק את הדרמות הקבועות ואת החילופים התכופים במיקומים בטבלה. הפועל עמק חפר, הקבוצה החמה בליגה בשבועות האחרונים, אמנם הפסידה בחוץ לגלבוע / ברוש המתאוששת 81:85, אך עדיין נותרה בראשות הטבלה . רם זקס (32 נק׳) בלט בשורות המנצחים.

גם שלוש הכפריות של הליגה סיימו את המחזור עם ניצחון. הפועל כפר סבא גברה בביתה על אליצור גבעת שמואל 64:82. בית״ר כפר יונה גברה בחוץ על אליצור שומרון 68:74 בקרב צמרת מעניין, וגם הפועל כפר קאסםהשיגה ניצחון נאה על הפועל צפת – 68:75, בקרב בין שתיים מהקבוצות שמכוונות לסיים את העונה עם הכרטיס לליגת המשנה.

הפועל מגדל / יזרעאל סימנה לעצמה ניצחון נוסף 73:89 בביאליק, ועשתה צעד נוסף קדימה. נזכיר כי מגדל / יזרעאל שיחקה עד כה חמישה משחקים בלבד, וניצחה בארבעה. מכבי חדרה גברה בביתה על עירוני כרמיאל 79:83 וחלפה על פניה בטבלת הליגה.