ארצית: צפת שוב בכותרות

במחוז הצפוני: ניצחון גדול לצפת במשחק הצמרת על כפר סבא. שומרון נותרה מושלמת. בדרום: רחובות לא עוצרת, אשקלון עם ניצחון שני ברציפות. רק שבעה משחקים נערכו אמש בליגה הארצית, חמישה אחרים (2 בצפון, 3 בדרום) נדחו בשל אילוצי הקורונה. ביום רביעי יתקיים מחזור ליגה נוסף (השלמה), בשאיפה שקבוצות שלא נטלו חלק בשבועיים שחלפו במשחקים – יעלו לפרקט בתום ימי הבידוד.

מאת: אלירן כהן

במחוז הצפוני שוב הייתה זו הפועל צפת שנטלה את הכותרת של הערב, עם ניצחון 74:85 על הפועל כפר סבא במשחק הצמרת הכי משמעותי שהיה עד כה העונה בליגה. המקומיים הוליכו כבר מהפתיחה ולא התקשו לשמור על פער דו ספרתי עד לסיום. רון סבג (22 נק׳) וג׳רמיין הול (17 נק׳) בלטו בשורות המנצחת. אליצור שומרון השיגה את נצחונה השלישי העונה – 95:109 על הפועל עמק חפר, ולמעשה ניצלה את העובדה שמגדל יזרעאל וגלבוע ברוש לא שיחקו אמש כדי לעלות זמנית למקום הראשון. ג׳ונתיין בייז הוליך את המנצחים (18 נק׳).

מכבי קרית ביאליק השיגה את נצחונה הראשון העונה – 59:85 בחוץ על גבעת שמואל. הקבוצה של ניב רבי נהנתה מערב קליעה נהדר ומיכולת טובה של אבי פוגל (25 נק׳) כדי להתחיל לטפס למעלה בטבלה. בית״ר כפר יונה עשתה גם היא את שלה, אחרי ניצחון קשוח בשיניים 73:79 על מכבי חדרה בתום הארכה.

בדרום, כאמור, נערכו שלושה משחקים בלבד. במוקד שמרה רחובות על מאזן מושלם עם ניצחון קליל על מכבי פתח תקווה – 75:93, ובכך ביססה את מקומה בצמרת הטבלה. עמית סלע שוב בלט אצל המנצחים (26 נק׳) וגם אופק מלכה (17 נק׳) התבלט מול האקסית.

העולה החדשה מאשקלון השיגה את נצחונה השני העונה, 67:75 בחוץ על עצמה מודיעין עם עוד משחק מצוין של תומר אלוני (27 נק׳) במשחק ששלטה בו כבר מדקות הפתיחה. בשוהם, לא רחוק משם, גם קבוצתו של אוהד יתום, מכבי שוהם, סימנה ניצחון שני העונה – 88:107 על השכנה ממכבים רעות.