בחמישי: גמר גביע הליגה הלאומית, הפועל עפולה מול אליצור אשקלון

מי תזכה בגביע ובפרס בסך 100,000 ש"ח?
מחר (חמישי) בשעה 19:40 (שידור בספורט 5+) יתקיים לראשונה גמר גביע המדינה לקבוצות הליגה הלאומית כולל הפרס הגדול למנצחת 100,000 ₪. סגניתה תזכה במחצית הסכום ושתי המפסידות בחצי הגמר (מכבי חיפה ועירוני נהריה), זכו בפרס כספי של 25,000 ₪ כל אחת. מדובר במפעל חדש, שהונהג העונה, בו משתתפות רק קבוצות הליגה הלאומית ואחד הקפטנים יניף את הגביע המרהיב.

הפועל עפולה מגיעה למשחק הגמר אחרי הפסד ליגה כואב ברמת השרון. הקבוצה מבירת העמק ניצחה העונה משחק אחד בלבד בחוץ במסגרת הליגה, בעוד באולמה הביתי לא הפסידה כלל. מי שנכנס לאחרונה לקצב הוא ואנדר בלו שהעמיד בשני המשחקים האחרונים 20.5 נקודות בממוצע. מי שבולט במפעל הגביע הוא רועי נציה – הפורוורד מעמיד בליגה 5.9 נקודות ב-27 אחוז מחוץ לקשת, בעוד במפעל הגביע רושם 13.3 נקודות בממוצע ב-50 אחוז מהשלוש.

הדרך לגמר: א.ס רמה"ש שיין נדל"ן (בית), מכבי עירוני רמת גן (בית), מכבי 'נקסט אורבן' חיפה (חוץ).

מנגד, גם הדרומיים יגיעו לאחר הפסד חוץ כואב בליגה, כשלא יכלו מול מוליכת הטבלה מנהריה. הקבוצה של עמית תמיר במאזן חיובי בליגה ומציגה יכולת טובה עד כה. בשלב הקודם אליצור איתו אשקלון גברה על עירוני 'גשם' נהריה במשחק אדיר. ארתור רוזנפלד, שלא שיחק במשחק הליגה האחרון, נמצא בספק כמו אלישי כדיר שלא שיחק בחודש החולף. מלבד הפסד אחד, בכל יתר הפסדי הקבוצה בליגה היא לא קלעה מעל 80 נקודות. בניצחונות בליגה קלעו הדרומיים 85.7 נקודות בממוצע למשחק, בעוד בהפסדים רק 76 נקודות בממוצע.

הדרך לגמר: עירוני 'קבוצת גינת' רעננה (חוץ), עירוני 'ירח סוכנות לביטוח' קרית אתא (בית), עירוני 'גשם' נהריה (בית)