בני הרצליה העפילה לחצי גמר גביע המדינה מגדל

הקבוצה של אורן אהרוני פתחה פער של 15 נקודות במחצית הראשונה, ראתה את נס ציונה עושה קאמבק גדול ברבע השלישי אבל ידעה לשמור על היתרון, לחזור ליתרון גדול ולנצח את עירוני נס ציונה בחוץ 70:86. הרצליה היא הקבוצה השניה שמעפילה לחצי גמר גביע המדינה מגדל אחרי הפועל חולון.

בני הרצליה פתחה את המשחק בחמישיה הרגילה שלה עם הוקר, באב, סנדי כהן, ואן וליא ואונואקו, נס ציונה לעומתה פתחה עם גארט, קררה, טל דן, בארטלי וטים סוארס. החלודה נראתה טוב על שתי הקבוצות בפתיחה כשאחרי 3 דקות של כדורסל התוצאה היתה רק 2:3 לנס ציונה. כריס באב היה זה שהתחיל להפגיז ראשון קלע שתי שלשות ונתן להרצליה יתרון מוקדם. שלשה של גארט ודקות טובות של סוארס שמרו על משחק צמוד ויתרון 18:21 לבני הרצליה.

פרנק בארטלי היה האיש של נס ציונה בפתיחת הרבע השני, מנגד שון דאוסון עם שלשה שמרה על היתרון הקטן של הרצליה.דאוסון התחמם והשתלט על המשחק, 9 נקודות רצופות שלו קבעו יתרון דו ספרתי ראשון במשחק, 27:37 לבני הרצליה, 4 וחצי דקות להפסקה. באב ואונואקו היו אקטיביים בהתקפה ובסיום המחצית הראשונה בני הרצליה הוליכה 37:48.

אונואקו פתח את הרבע השלישי חזק והעלה את קבוצתו ליתרון 15 נקודות כבר אחרי דקה וחצי. נס ציונה התעוררה 5 דקות לסיום הרבע השלישי, קררה עם שלשה ונקודות במתפרצת הוריד את היתרון ל-49:56 בלבד והרצליה נתקעה בהתקפה עד שנס ציונה סגרה את כל ההפרש בתוך 5 דקות. בארטלי מהקו 57:62 להרצליה בלבד בסיום הרבע השלישי.

מוריס קמפ היה מצוין בתחילת הרבע הרביעי ושמר על היתרון של הרצליה, כריס באב בשלוש זריקות קשות מאוד העלה את האורחים ליתרון 61:71 אחרי 2 וחצי דקות ברבע. נס ציונה נראתה מבולבלת, איבדה כדורים לעיתים קרובות מדי ועבירה בלתי ספורטיבית של גארט החזירה להרצליה את היתרון הדו ספרתי. היתרון נשמר עד לסיום, הרצליה ניצחה 70:86 ועלתה לחצי גמר גביע המדינה מגדל.

קלעו לנס ציונה: בארטלי 16 (7 ריב', 6 אס'), גארט 13, סוארס 11, קררה 9, טישמן 8, שיטו 7 (8 ריב'), טל דן 6.

קלעו להרצליה: באב 26, דאוסון 18, אונואקו 15 (9 ריב'), קמפ 12, הוקר 9, ואן וליט 3, קרביץ 2, סנדי כהן 1.