בשלישי: מחזור הפתיחה של הליגה הלאומית

אחרי המתנה לא קצרה, תצא מחר (שלישי) הליגה הלאומית בכדורסל לדרך עם המחזור הראשון שיכלול שבעה משחקים. כזכור, בכל מחזור תהיה קבוצה אחת חופשית ובמחזור הראשון תהיה זו הפועל חבל מודיעין. לראשונה אי פעם, כל משחקי הליגה הלאומית ישודרו בפלטפורמות השונות: המשחק המרכזי בערוץ הספורט, משחק אחד בעמוד הפייסבוק של איגוד הכדורסל וכל יתר המשחקים באתר החדש של איגוד הכדורסל, הכולל בתוכו את ISRAEL BASKETBALL TV, ערוץ הטלוויזיה החדש שלנו. לצערנו בשל העובדה שמכבי קרית מוצקין לא יכולה לעבור בשלב זה לאולמה החדש, לא נוכל לשדר מהאולם הישן בשידור ישיר.

בנוסף, בכל שבוע תעלה תכנית "המגזין הלאומי" שתכין אתכם לקראת המחזור. השבוע התכנית מחולקת לשני חלקים ותוכלו למצוא אותה בסוף כתבה זו.

מאת: ניב שמולי

הפועל עפולה – אליצור איתו אשקלון (19:00)
שידור: ערוץ ספורט5+

הפועל עפולה פותחת עונה חדשה בליגה לאומית עם ציפייה לקפוץ לליגה הבכירה בסיומה. רועי חגאי, שפתח את העונה החולפת באליצור איתו אשקלון, הוחתם בקיץ והחתים את צמד הזרים של מכבי 'סנו' הוד"ש מאשתקד – ג'ימי הול וטרבון יוז. הסגל הישראלי של העפולאים דליל יחסית ומי שעתיד להוביל אותו הוא שחקן הבית מוריאל לוטאטי, שמונה הקיץ לקפטן. מנגד, חנן הירשוביץ ואליצור איתו אשקלון ירצו לפתוח ברגל ימין את העונה, בדיוק כפי שעשו בשנתיים האחרונות בליגה. אלונזו קולמן יפגוש את הקבוצה בה פתח את העונה שעברה, ויחד איתו יציגו האשקלונים גם את עידן פז, כרמל בוכמן, בן אלטיט וג'וש פרוינד.

הפועל URDUNS ר"ג גבעתיים – עירוני קרית אתא (19:00)
שידור: פייסבוק איגוד הכדורסל

הפועל URDUNS ר"ג גבעתיים פותחת עונה לאחר שנתיים בהן הקבוצה נאבקה בחלק התחתון של הטבלה. האורדונים החזירו הקיץ את מתן חרוש לעמדת המאמן ובנו סגל צעיר, כאשר המבוגר האחראי הינו גיא לביא. מייק הולטון וג'רמי קומבס הם צמד הזרים שיערכו הופעת בכורה בליגה. מן העבר השני, גם בעירוני קרית אתא הנחיתו צמד זרים חדש שטרם שיחקו בליגה – מרליין ויל וג'וליאן בויד. רועי נציה, איגור סימין, אוראל לב, ג'ף גריי ודור גולדנברג יובילו סגל ישראלי מעניין. לפי משחקי האימון, נראה שיש לעירוני קרית אתא לא מעט להציע.

מכבי קרית מוצקין – הפועל 'שמיר אופטיקה' גליל עליון (19:00)
שידור: אין

שתי קבוצות אשר מציגות לנו זרים חדשים לגמרי. מכבי קרית מוצקין תפתח עונה נוספת עם רועי פרל על הקווים ועם נועם מטלון המנוסה. לצד האחרון הוחתמו רום גפן ואנדריי קוליש שצפויים לתת את הטון. שני הזרים של הקבוצה שיתפו פעולה יחד אשתקד בליגה האוקראינית – ברנדון רנדולף ודיונטה סימונס. מנגד, הפועל 'שמיר אופטיקה' גליל עליון החתימה את ברק פלג שחוזר לגליל העליון במקום אבישי גורדון. אנטוני פישר, עומר טל, די ג'י שארפ ואלון ספיר צפויים להיות הישראלים שיובילו את הקבוצה, ולצידם צמד הזרים דיישון נייט וג'ונתן פיירל. עוד שווה לשים לב לגבי צ'אצ'אשווילי שחוזר לפרקט אחרי פציעה, וכן ליהל פלג, בנו של ברק פלג.

הפועל עכו/מטה אשר – מכבי עירוני ר"ג (19:00)
שידור: ISRAEL BASKETBALL TV

מפגש בין שתי העולות החדשות שנפגשו כבר בגביע לפני כשבוע והפועל עכו/מטה אשר המשיכה לשלב הבא. הקבוצה מהצפון עדיין לא יכולה לארח בביתה, ולכן תארח את המשחק הראשון שלה בליגה הלאומית באולם רמז. עודד הנדלר גייס אליו את גוני יזרעאלי וג'ורדן לואיס – שניים מהשחקנים היותר מנוסים בליגה. מנגד, גם בעירוני רמת גן לא חסר ניסיון. יוני ניר, אייל שולמן ורוברט רוטבארט אמורים להוביל את הסגל של אורי קוקיה כאשר גם קרון דשילדס מביא איתו לא מעט ניסיון.

אליצור יבנה – עירוני 'יובלים' רעננה (19:00)
שידור: ISRAEL BASKETBALL TV

אליצור יבנה הייתה אחת ההפתעות בעונה החולפת ותרצה לשחזר זאת. שי סגלוביץ' יפתח עונה שלישית על הקווים ויחד איתו אלעד הופמן, אחד השחקנים המנוסים בליגה. ביבנה החליטו הקיץ לצרף עוד שחקן מנוסה – ניב ברקוביץ'. צמד הזרים קני מניגולט ופרנק האסל, ששיחק בעבר בליגת העל, אמורים להיות מהמלהיבים בליגה. מנגד, עירוני 'יובלים' רעננה המשיכה על הקווים עם עופר ברקוביץ' שבנה קבוצה צעירה עם לא מעט שחקנים מוכשרים. ירין איינהורן ורום קורנליוס צפויים להיות העוגנים בסגל. יהל מלמד יקווה להמשיך את ההתקדמות שלו מהעונה החולפת ויהיה מעניין לעקוב אחריו.

אליצור עירוני 'קוסמוס נדל"ן' נתניה – א.ס רמת השרון שיין נדל"ן (19:30)
שידור: ISRAEL BASKETBALL TV

אחרי עונה נהדרת, אליצור עירוני 'קוסמוס נדל"ן' נתניה פותחת עונה במטרה להמשיך את הכדורסל מהעונה החולפת. גם השנה רובן נייברגר יתבסס על שחקנים צעירים בראשות איתי מושקוביץ, אייל ננקין, עמית אהרוני, רועי פריצקי ובוריס בוגוסלבסקי. בנתניה שיחררו את צ'ה בוב לפני מספר ימים וטרם הונחת המחליף אנדרו יודו, כך שהקבוצה תשחק כנראה עם זר בודד. מנגד, האורחת מרמת השרון מציגה סגל מעניין אשר משלב בין צעירים כמו ים יונתן, גיא ארטמן ואורי חי לבין שחקנים מנוסים כמו מוטי מוסקוביץ', עמית ביר כץ וגיל אמיתי. אריק סטאץ' וג'קוואן לואיס יהיו צמד הזרים של גיא קנטור.

מכבי אשדוד – מכבי 'סנו' הוד"ש (19:30)
שידור: ISRAEL BASKETBALL TV

משחק הגביע של מכבי אשדוד, בו מתחה את מכבי תל אביב, הוכיח כי היורדת מליגת העל בנתה קבוצה מסקרנת שאמורה להתברג בחלק העליון של הטבלה. נועם לייש, דולה דראפיץ', שגיב דוד ורביב פיטשון אמורים להוביל את הסגל הישראלי של הקבוצה. מן העבר השני, מכבי 'סנו' הוד השרון של אלון שטיין מתבססת בעיקר על שחקנים צעירים שיצטרכו להוכיח את עצמם. תום ספקטור הגיע מחבל מודיעין וארד הררי חוזר לליגה הלאומית לאחר עונה בליגה השלישית. בקבוצה החתימו את ג'יילס סמית' לפני מספר ימים והוא יעמוד לרשות שטיין במשחק הפתיחה.