בשלישי: רבע גמר גביע הליגה הלאומית נמשך

משחקי שלב רבע גמר גביע הליגה הלאומית יימשכו הערב (שלישי) עם שני משחקים נוספים, כאשר ביום שישי האחרון הבטיחה הפועל עפולה את מקומה בשלב חצי הגמר לאחר ניצחון על מכבי עירוני רמת גן. שלב רבע הגמר יושלם ב-20 לחודש במפגש בין אליצור נתניה לעירוני 'גשם' נהריה.  במקביל למשחקי גביע הליגה יתקיים משחק השלמה בין מכבי D-CITY מעלה אדומים להפועל מגדל העמק/יזרעאל.  כל המשחקים ישודרו בערוץ הטלויזיה של איגוד הכדורסל באתר, המשחק בין אשקלון לקרית אתא ישודר גם בפייסבוק שלנו.

מאת: ניב שמולי
צילום: Onflickprod

אליצור איתו אשקלון – עירוני 'ירח סוכנות לביטוח' קרית אתא (אולם עירוני אשקלון, 19:00)

מפגש בין שתי קבוצות שמחזיקות במאזן זהה בליגה – 2 ניצחונות מול 2 הפסדים. שתי הקבוצות גם תגענה לאחר הפסדים צמודים במחזור האחרון – הדרומיים הפסידו למכבי 'נקסט אורבן' חיפה, והצפוניים נחלו הפסד ל-א.ס רמה"ש שיין נדל"ן בתום דרמה. הקבוצה של עמית תמיר הודיעה בסוף השבוע האחרון על החתמתו של דניאל רוזנבאום בקבוצה והוא עתיד לערוך הופעת בכורה. ג'ף גריי שוחרר מהקבוצה. מנגד, נציגת הקריות תשחק את משחקה הראשון במסגרת גביע הליגה הלאומית לאחר שבהגרלה זכתה לעלות אוטומטית לשלב רבע הגמר. לצד צמר הזרים, גור לביא נראה טוב בשני צידי המגרש כשגם אוראל לב מציג יכולת טובה. המנצחת בהתמודדות תפגוש את המנצחת בין אליצור נתניה לעירוני 'גשם' נהריה. 

מכבי 'נקסט אורבן' חיפה – הפועל ר"ג גבעתיים (רוממה, 19:00)

גם המפגש הזה יהיה בין שתי קבוצות שוות שניצחו רק פעם אחת העונה. הירוקים רוצים להמשיך במומנטום אחרי הניצחון באשקלון, ולייצר המשכיות. דניאל קופרברג נראה טוב מפתיחת העונה, כשבמשחק האחרון היה זה דניאל נג'ר שהיה האקס פקטור. בסיבוב הקודם היורדת מליגת העל גברה על הפועל מגדל העמק/יזרעאל. בצד השני, האורדונים ניצחו במשחקם הראשון העונה בליגה את מכבי 'סנו' הוד"ש ועברו את אותה היריבה גם בגביע הליגה. מתן חרוש יקווה לשלוט בריבאונד בעזרת שני הגבוהים שלו – טרידוול וקומבס – שמצעידים את הקבוצה למקום השני באחוזים משתי נקודות בליגה.

במקביל למשחקי גביע הליגה יתקיים משחק השלמה בין מכבי D-CITY מעלה אדומים להפועל מגדל העמק/יזרעאל.