בשני: העתודה נשים פותחת את הצ'לנג'ר מול צ'כיה

נבחרת העתודה נשים של ישראל (U20) תחל מחר את משחקיה בטורניר הצ'לנג'ר. כזכור, גם השנה עקב נגיף הקורונה לא יתקיימו אליפויות אירופה במתכונת הרגילה, אלא בטורניר צ'לנג'ר אחד שיתפרס על פני מספר מארחות כאשר כל מדינה מארחת תארח בית אחד.
הנבחרת שלנו שובצה בבית B של הטורניר, בית שיתקיים בסופרון אשר בהונגריה. יחד עם ישראל בבית תהיה גם נבחרת ספרד, צ'כיה, סרביה, אירלנד והמארחת הונגריה. ישראל, שהיתה אמורה לשחק בדרג ב' על פי אליפות אירופה האחרונה מ-2019, תתמודד מול נבחרות חזקות כמו ספרד וסרביה שסיימו במקום ה-5-6 באליפות אירופה האחרונה והונגריה שסיימה במקום ה-8. צ'כיה ואירלנד גם הם נבחרות דרג ב', כמו ישראל.

הנבחרת תפתח את הופעותיה מחר בשעה 16:00 במשחק מול נבחרת צ'כיה. ביום שלישי תתמודד מול אירלנד בשעה 18:15, ביום רביעי מול הונגריה בשעה 20:30, ביום שישי מול ספרד בשעה 16:00 ובשבת מול סרביה, גם כן בשעה 16:00. כל המשחקים ישודרו בשידור ישיר, אנחנו נפרסם את הקישורים לקראת כל משחק, וננסה לשדר את המשחקים גם באתר איגוד הכדורסל. למשחקים רשאים להיכנס רק בעלי תעודת חיסון הונגרית.

כזכור, בעוד כשנתיים יתקיים בישראל היורובאסקט לנשים ולא מן הנמנע שחלק גדול מהשחקניות שנמצאות בסגל העתודה יהיו גם באליפות אירופה. יש שחקניות בסגל שכבר לקחו חלק בסגל הבוגרות כמו גילי אייזנר, ירדן גזרון ודניאל קארש, מי שתחסר לנבחרת בגלל פציעה היא עדן ציפל, כאשר גם ליאור גרזון לא תשתתף הקיץ בטורניר. ירדן גרזון ואמי רינת שמשחקות גם בנבחרת הנערות, יקחו חלק גם בטורניר הזה במדי נבחרת העתודה.

הסגל: גיל אייזנר (קפטנית), שירה חג'ג', נעה גבעון, אמי רינת, דניאל קארש, תמר בר-גל, ירדן גרזון, מאי רווח, תמר קופילביץ, נור כיוף, ניצן עמאר, שני ברמן. מאמן: טל נתן. עוזר מאמן: עומרי צירלין. פיזיוטרפיסטית: יונת עסיס. מאמן יכולות גופניות: אלחנן ביתן. מנהלת לילך וייס. ראש משלחת: אורה גלזר.

הבתים האחרים יתקיימו במקדוניה, בולגריה, ארמניה וטורקיה, סה"כ 5 בתים שלא יהיה קשר ביניהם במהלך הטורניר.