בשני: ישראל שוב מול גרמניה, תנסה לשמור על המקום הראשון בבית

נבחרת ישראל רוצה לשמור על המקום הראשון בבית ובשביל זה היא צריכה לנצח מחר (שני) את נבחרת גרמניה, דווקא אחרי ההפסד הביתי 67:71 ביום שישי בהיכל קבוצת שלמה. המשחק באולם ה-SNP בהיידלברג יחל בשעה 20:30 וישודר בערוץ הספורט, השופטים הם אילמז (טורקיה), וויאנוביץ' (מונטנגרו), דמאן (צרפת).

שיעור בהיסטוריה: אחרי המשחק ביום שישי המאזן בין הקבוצות 19-21 לישראל. הגרמנים שיחקו באולם בהלדנברג 12 פעמים בעבר וניצחו 10 מהם. הפעם האחרונה היתה די מזמן 1989 אז ניצחו את בריטניה 94-119. בשנים האחרונות כל המשחקים בין ישראל לגרמניה היו צמודים. 80-82 לישראל ביורובאסקט 2017 מסל של גיא פניני, 77-81 לישראל במוקדמות גביע העולם 2019 ומשחק שהלך להארכה ובסופו גרמניה ניצחה 98-112 באותו קמפיין.

למשחק: הקבוצות הגיעו יחד להלדנברג באותה הטיסה לפרנקפורט ושוהות באותו המלון. גרמניה קיבלה לסגל שלה 3 שחקני יורוליג, מאודו לו ויוהנס טת'ימן מאלבה ברלין ואת אנדראס אובס מבאיירן מינכן. לנבחרת ישראל הצטרף תמיר בלאט, שהיה מאוד מרכזי בהצלחות של הנבחרת בשנים האחרונות ובמוקדמות אליפות אירופה העמיד מוצעים של 8.5 נקודות ו-8.2 אסיסטים, אבל זה משחקו הראשון תחת גיא גודס, בדיוק כמו הגרמנים ביורוליג, שישחקו לראשונה תחת גורדי הרברט. ישראל קלעה בשלושה משחקי המוקדמות עד היום רק 71.7 נקודות לשחק, אבל זה עדיין 2 יותר מהגרמנים. בנבחרת ברור שמחר צריך לקלוע יותר משש שלשות ולזרוק יותר מ-14. מצד שני, ההגנה עשתה עבדוה טובה וכולם יחתמו על ספיגה של 71 נקודות בלבד גם מחר. מאז המשחק ביום שישי, צוות המאמנים עובד על שיפורים ותיקונים, בעיקר בצד ההתקפי אבל לא רק. ג'ייק כהן שהיה עייף מאוד ביום שישי עשוי לקבל יותר דקות מה-13 אותן שיחק ביום שישי.

בגרמניה יש עדיין הגבלת קהל. האולם יכול להכיל 5,000 צופים לערך, מותר רק 3,000, אבל בינתיים נמכרו פחות מאלפיים, הרבה פחות מאשר בהיכל שלמה הגועש ביום שישי האחרון.

תמיר בלאט הגיע לגרמניה והצטרף לסגל הנבחרת, הוא יחליף את גבי צ'צ'אשווילי שלא יתלבש למשחק. גם הגרמנים השתדרגו בשחקנים למשחק הזה כשצירפו את מאודו לו ויאניס ת'ימן מאלבה ברלין ואת אנדראס אובסט מבאיירן מינכן.

גיא גודס אמר לקראת המשחק: "אין הרבה שינויים, יותר וידאו ותיקון טעויות. הראינו דברים שעשינו טוב ודברים שעשינו פחות טוב, ניסינו להרים את מצב הרוח קצת. כולנו הרגשנו סוג של פספוס, זה משחק הכדורסל, הגרמנים עשו קליעות גדולות של שחקנים שלא היו אמורים לקלוע. מפה צריך להתאושש ולהמשיך קדימה, לבוא למשחק השני יותר מפוקסים בדברים שאנחנו צריכים לעשות יותר טוב. יכולנו להיות שם במשחק הקודם, לקחו לנו ריבאונד התקפה שסתם לנו את החזרה, לומדים ומתקדמים".

"שתי נבחרות קצת שונות, הגרמנים זורקים כמעט הכי הרבה שלשות בטורניר, כמעט 34 שלשות, יש להם הרבה קלעים, יש לנו סגנון שונה של שחקנים ואנחנו משחקים בסגנון שונה. הגנתית אנחנו צריכים לעצור את השלשות שלהם, ההבדל מבחינתם יהיה כמות השלשות שהם יקלעו, לא תמיד האחוזים. הם יזרקו את ה-34-35 השלשות שלהם. הם הוסיפו עוד שני קלעים, תהיה עבודה יותר קשה".

"תמיר בלאט התאמן לראשונה עם הנבחרת אחרי הרבה זמן, יהיה מעניין לראות איך הוא ישתלב. הוא ילד פיקח וחכם, יודע איך להיכנס לעניינים, זה מה שהוא עשה כל הקריירה שלו. כל שחקני הנבחרת רואים את המחויבות שלהם והרצון שלהם, זה לא מובן מאליו. זה מעודד, צריך לאמץ את זה ועם זה ללכת למלחמה קדימה".

עידן זלמנסון אמר: "לא פשוט לשחק מול אותה נבחרת אבל זה נותן לנו אומדן לעצמנו לראות איך השתפרנו ואני בטוח שנראה את זה מחר. אנחנו צריכים יותר בטחון בעצמנו, במשחק הקודם היינו פחות מרוכזים, היו לנו פה עוד כמה ימים להתכונן ונגיע יותר טובים ומחוברים. זה משחק חשוב, אנחנו מודעים לזה והתכוננו טוב, היו אימונים מצוינים, ראינו וידאו, נתקן את הטעויות ונתחבר. תמיר יוסיף לנו המון, אני בטוח שכולם יעשו עבודה טובה ובתקווה שזה יעזור לנו לנצח".