גביע המדינה: יונתן מור הציל את הפועל ת"א, יתר קבוצות ליגת העל העפילו לשמינית הגמר

ארבעה משחקים נוספים נערכו הערב במסגרת הסיבוב הראשון של גביע המדינה ווינר סל, וגם הערב לא נרשמו הפתעות כשכל נציגות ליגת העל העפילו על חשבון קבוצות הליגה הלאומית.

הפועל ר"ג/גבעתיים – הפועל ת"א 75:74

במשחק הצמוד של הערב מתחה הפועל ר"ג/גבעתיים את הפועל ת"א במשך 40 דקות והובילה ברוב שלבי המשחק אבל אז הגיעה ההתקפה האחרונה. בר טימור חדר לסל, החטיא אבל יונתן מור עלה גבוה מעל כולם כדי להשתלט על ריבאונד ההתקפה ולקבוע את תוצאת הסיום, שהוציאה הרבה אוויר על הספסל של הפועל ת"א. בר טימור הצטיין עם 25 נקודות, ים מדר ויונתן מור הוסיפו 10 נקודות כל אחד. ג'רמי קומבס היה האיש של ר"ג/גבעתיים כשקלע 24 נקודות ויחד עם גיא לביא ודניאל רוזנבאום היו אחראים על המשחק המצוין של קבוצתם.

צילום: עודד קרני

הפועל גליל עליון – הפועל חיפה 84:64

הפועל חיפה העולה החדשה לליגת על נראתה מצוין במשחק בכפר בלום וכבר מהפתיחה רצה קדימה להפרש גבוה, שהגיע בשיאו כמעט ל-30 נקודות. כרם משעור הזכיר את הימים הטובים שלו בבני הרצליה כשקלע 16 ולקח 6 ריבאונדים, קינאן אוונס הוסיף 16 נקודות לקבוצה של אלעד חסין. ג'ונתן פיירל קלע 13 נקודות לגליל העליון, אלון ספיר קלע 11 נקודות.

מכבי רעננה – בני הרצליה 83:58

גם במשחק במטרווסט הורגשו ההבדלים בין בני הרצליה למארחת מכבי רעננה כאשר האורחים השתלטו על המשחק מהשריקה גם בלי קוטי קלארק הפצוע. פרנק גיינס קלע 15 נקודות לקבוצתו של שרון דרוקר וקנדל אנתוני תרם 13 נקודות. רום קורלניוס הוביל את קלעי מכבי רעננה כשקלע 15 נקודות, תומר לוינסון קלע 10 נקודות.

אליצור יבנה – הפועל גלבוע/גליל 87:66

הקבוצה של ליאור ליובין לא נתנה סיכוי למקומיים וכבר מהפתיחה הראתה את העליונות האיכותית שלה. היא סיימה את המחצית הראשונה ביתרון 19 נקודות ושייטה לניצחון כשכל הקבוצה תורמת בכל אספקט. בלקשיר וקאזינס הובילו את הקלעים עם 13 נקודות, עמית גרשון קלע 9 נקודות וחן כלפון הוסיף 8 נקודות. פרנק האסל קלע 16 נקודות ליבנה, סול לשם הוסיף 12 נקודות.

צילום: יעל הראל