גודס: "צריכים לחשוב איך לבוא פיזית ומנטלית כקבוצה"

חלון פברואר במוקדמות גביע העולם 2023 נפתח היום באופן רשמי עם פתיחת אימוני הנבחרות ומסיבת העיתונאים, בה נכחו המאמן גיא גודס והקפטן גל מקל.

גודס נשאל בעניין שחקני מכבי ת"א שלא יוכלו להופיע בחלון זה ואמר: “זה ברור שתכננו משהו וזה משנה, אבל אני מתרכז כרגע במי שנמצא ויש לנו את השחקנים הכי טובים שיש. נתרכז בחבר’ה האלה ואני אחד שמאמין שבספורט תמיד מישהו אחר ייכנס לנעליים של מישהו אחר. זו הסיטואציה כרגע, אלו דברים שהשתנו בשעה האחרונה כי אתמול בלילה זה היה אחרת וסיכמנו משהו אחר עם מכבי. היא אמרה את מה שאמרה. אנחנו מספיק חזקים כדי להתמודד עם מה שיש”.

גודס הרחיב: “אתה מתכנן דברים במשחק עצמו והתוכנית משתנה וצריך לעשות התאמות. אבל הבסיס נמצא פה. ה-9-10 שחקנים שרצים פה תקופה ארוכה ועושים עבודה טובה. יש עוד יום אחד להתכונן מה שלא היה בעבר. ננצל את היום הזה טוב. השיטה מעניינת, זה קורה בכל מני תחרויות כשמשחקים בק-טו-בק עם קבוצה ויש ניצחונות עם הפרשים. אנחנו נכנסים לחלון השני אחרי פתיחה טובה של החלון הראשון. עשינו את זה בצורה טובה, ביחד, נהנינו מכל רגע ביחד. נכנסים לחלון השני שהוא צומת דרכים, כי גרמניה נבחרת טובה ולא משנה מי מגיע ומאיזה קבוצה, היא משחקת קשוח. הם חזקים מאוד ואגרסיביים”.

“נצטרך לתת תשובה לדבר הזה. יהיה מעניין ומשחק סופר חשוב. המשחק הראשון מאוד משמעותי, כי בשני אנחנו לא יודעים איך הם יהיו ואיזה שחקני יורוליג יהיו. צריכים לחשוב איך לבוא פיזית ומנטלית כקבוצה. אחד היתרונות שלנו זה שהנבחרת מכירה אחד את השני טוב מאוד. נבוא בשיא הריכוז והמוטיבציה למשחק ביום שישי”, הוסיף גודס.

המאמן נשאל על מקס היידיגר, שמגיע מקבוצת אולדנבורג הגרמנית, והתלוצץ: “חושבים להשתמש בו לא רק כשחקן אלא כסקאוט”, גודס הוסיף: “זה יעזור לנו ואולי הוא יגיד דברים שאנחנו לא יודעים. ידענו שלא יכולנו לקבל את ג’ון דיברתולומאו וצריכים מישהו שיעזור לנו להיות נבחרת טובה יותר”.

על חזרתו של שון דאוסון אמר גודס: “אני לא אוהב להתייחס לשחקן כזה או אחר, יש גם את בר טימור ויאיר קרביץ ופנים חדשות בסגל. גם בר ושון היו בעבר וחזרו, אני שמח על כך וזה מראה לכולם שאנחנו עוקבים אחרי כולם, ומי שנמצא בכושר הנכון אנחנו מזמינים אותו. שון בכושר מצוין וגם בר, נראה את שניהם עכשיו ואת הסגל גם בגלל שחקני מכבי שהיו אמורים להיות בסגל וזה ירד מהפרק. נראה בהמשך מי יהיו בפנים”.

גודס הרחיב: “תומר גינת ונמרוד לוי שיחקו בקמפיין האחרון הרבה ביחד ועשו דברים טובים, אז נראה עם כמה גבוהים וכל אחד יצטרך לתת יותר. שחקנים יקבלו הזדמנויות ויותר דקות, כל אחד יצטרך לתת יותר על המגרש ולהוכיח שהוא היה ראוי לקבל את זה”.

גל מקל אמר: “שמחים מאוד להיות ביחד, בכל פעם כשאתה מגיע לחדר ההלבשה זה כיף לראות את כולם. מחכים לשבוע הזה. פתחנו טוב את הקמפיין של המוקדמות, אנחנו רוצים להמשיך, בשיטה הזו כל משחק חשוב. גרמניה חזקה מאוד לא משנה באיזה סגל היא באה, אם נצלח את הקמפיין הזה אז זה יכול להיות הצהרת כוונות עבורנו”.

הקפטן המשיך: “אני בסדר, שיחקתי בשבוע שעבר וחזרתי לקבוצה עם 15 דקות, הרגשתי טוב. לצערי כל העונה וחצי האחרונות יש לי המון דברים, קורונה פעמיים ושבר ביד, דברים מתסכלים אבל תמיד חשוב לי להגיע לפה ולתת את כל מה שאני יכול. מבחינתי בשלב הזה של הקריירה הנבחרת זו התשוקה הכי גדולה שלי. שמח להיות פה כל פעם מחדש. סולד אאוט? זה כיף ובשביל זה אנחנו משחקים. הייתה אווירה מדהימה נגד פולין, יש לנו חבר’ה שמשקים בחו”ל ולשחק מול משפחה וחברים עם התמיכה והאהבה זה כיף גדול, רוצים לעשות את העבודה”.