גיא גודס: "אני שמח מההגנה שלנו כקבוצה"

מאמן הנבחרת גיא גודס אמר בסיום הניצחחון על פולין: "כל המשחקים בתחילת החלונות הם קשים. במיוחד עם שיטה חדשה ומאמן חדש. הפולנים פתחו אגרסיבי מאוד, עשו טראפים ולקח לנו זמן להתמודד עם זה. אני שמח שזה לקח לנו רק רבע אחד והגל השני בא מהספסל ונתן לנו אנרגיה, סגרנו את הפער שהם פתחו ושלטנו על המשחק עד לסיום. זה לא היה יפה, וזה קשה לבנות כימיה בשלושה ימים, אבל אני שמח מההגנה שלנו כקבוצה, עשינו טעויות בריבאונד ועם קצת חדירות וסגירות רעות, אבל אני שמח ממה שהשחקנים עשו על המגרש. זה היה חשוב להתחיל עם ניצחון".

על הפתיחה הלא טובה: "הרגשנו התרגשות ובתחושה שלנו רצינו רק לחזור למשחק. עשינו שינויים והשחקנים מהספסל עזרו לסגור את הפער ומהרגע שסגרנו את הפער הפכנו את המשחק לצד שלנו. לא משחק מושלם התקפית, אבל הוא היה טוב מאוד הגנתית ואנחנו צריכים להמשיך לעשות אותו דבר".

על התחושות לאחר הניצחון: "אמרתי לשחקנים תודה רבה בחדר ההלבשה. זה משחק ראשון שלי בחלון, החבר'ה קיבלו אותי בחום ואהבה, זה הרגשה מדהימה לצלוח משחק קשה". על גיא פניני: "הוא לא הפתיע אותי, החוכמה שלו לשחק בלי לזוז יותר מדי ולעשות את המהלכים החשובים. לתת מסירה קטנה לג'ייק ללייאפ. הוא נותן הרבה מהניסיון שלו. זה כיף".

גל מקל: "זה לא היה יפה, אבל רצינו את הניצחון יותר מכל דבר אחר ואנחנו שמחים. ברבע הראשון הם הגיעו סופר אגרסיביים ועשינו הרבה טעויות בהתקפה ואפשרנו להם לקלוע הרבה נקודות בזמן קצר. נכנסנו לקצב שלנו, היה לנו קשה לשחק במשחק העומד. זה לא יפה אבל זה ניצחון, צריכים לנוח ויש לנו משחק חשוב בעוד שלושה ימים. בתחילת המשחק עשינו פשוט הרבה טעויות בהתקפה ואפשרנו להם לרוץ. התרגשנו בפתיחה אבל ברגע שנרגענו התאמנו את עצמנו לאגרסיביות שלהם".

על הבעיות במשחק ההתקפה: "עם הקליעה יש ימים שדברים אחרים לא הולכים ואתה רוצה להביא דברים אחרים. מה שחשוב אצלי זה לזרוק, אני סומך לאורך כל הקריירה על הדברים שאני עושה ברמה הגבוהה ופחות הולך על הקליעה. אני מרגיש איתה טוב וצריך לזרוק יותר. היום התחלתי מהוסס ואיבדתי 2 כדורים, אז צריך להביא את הדברים האחרים. אני שמח שמחצית השנייה היה הרבה יותר טוב".

גיא פניני: "וואו, היה משחק ארוך, קשה ומתיש. הם באו להוציא אותנו מהקצב והשטף שלנו וזה הצליח להם בהתחלה. היינו מוכנים, ידענו שהמאמן שלהם אוהב לעשות קומבינציות בהגנה ועדיין היה לנו קשה לשחק מול זה, אבל בסופו של דבר הצלחנו, שמח עשינו את המהלכים הנכונים בסופו של דבר. אני חושב שפשוט הבנו מול מה אנחנו משחקים וידענו שנצטרך לשחק יותר אגרסיבי. התאמנו את עצמנו אליהם בהתקפה שלנו ולא איבדנו כדורים כמו בהתחלה וזה גרם לנו לנקודות קלות. חטפנו 61 נקודות, אז כנראה ששמרנו ממש טוב".