ג'ייק כהן: "השגנו הרבה כבוד לכדורסל הישראלי"

שמחה גדולה נרשמה אמש (שבת) במחנה של נבחרת ישראל בבועה בוולנסיה לאחר הניצחון הגדול 86:95 על ספרד במסגרת מוקדמות יורובאסקט 2022. הנבחרת של עודד קטש, שפיגרה ב-18 נקודות במהלך הרבע השני של המשחק, וב-16 נקודות במחצית, ביצעה קאמק מדהים עם מחצית שנייה של 34:59 ונמצאת על סף עלייה 14 ברציפות ליורובאסקט שייערך בעוד שנתיים.

ג'ייק כהן שקלע 17 נקודות אמר: "אני מרוצה מאוד מהניצחון, ספרד שיחקה מצוין במחצית הראשונה, ואנחנו לא שיחקנו כל כך טוב, אבל לחזור מהפיגור הזה, זה מדהים, הרבה שחקנים צעירים הראו אופי, הרבה לב בחזרה הזאת. שיחקנו מול נבחרת גדולה מאוד, ואין דבר כמו לחזור ממצב כזה. אני גאה מאוד ברפי בזריקה הגדולה שהוא קלע, פשוט גאה בכולם. זה מרגיש ממש טוב לנצח את אלופת העולם, אין לנו אשליות, זו לא הקבוצה ששיחקה באליפות העולם, אבל לשחקנים האלה יש מוניטין טוב מסיבה טובה, אני חושב שהשגנו הרבה כבוד לכדורסל הישראלי. היתרון שלנו בטבלה נחמד, אבל זה לא אומר כלום עד שנעפיל, לדעתי נעלה אם ננצח, פולין שיחקה ממש טוב היום, אז זה יהיה קשה".

רפי מנקו שקלע את השלשה המכריעה בסיום אמר: "אנחנו מרוצים מאוד מהתוצאה, אני יודע שלא התחלנו את המשחק טוב, ספרד שיחקה מחצית ראשונה גדולה מאוד, אבל המשכנו להאמין בעצמנו, זה ניצחון ענק בשבילנו. עשינו צעד אחד לעבר המשימה, אנחנו רוצים לנצח ביום שני ולהבטיח את העלייה ביום רשמי. עודד אמר לנו שאנחנו לא משחקים רע כמו שהתוצאה מראה, להמשיך להאמין בעצמנו ובתוכנית המשחק. יש לנו קבוצה טובה, אנחנו נלחמים בשביל המדינה ובשביל החברים שלי. יש לנו הרבה שחקנים שהתעלו ושיחקו מדהים, אני שמח לתת מעצמי בשביל הקבוצה, אני רוצה לברך את כל מי ששיחק, כולם נתנו מעצמם הרבה. יש למשחק הזה משמעות גדולה, נבחרת ספרד היא נבחרת גדולה מאוד, אני גאה מאוד בחברים שלי, אני שמח על התוצאה. אנחנו מנסים להוציא תוצאה טובה בכל משחק, יש לנו זמן קצר עד המשחק הבא, אבל אני בטוח שנוכל להוציא תוצאה טובה גם בו".