גליל עליון ואליצור אשקלון עלו ליתרון בסדרות חצי הגמר

שתי דרמות ענק קיבלנו במשחק הראשון בחצי גמר הפלייאוף, כאשר אליצור אשקלון ניצחה את אליצור נתניה והפועל גליל עליון ניצחה את הפועל עפולה. שתי הביתיות עלו ליתרון 0:1 בסדרת חצי הגמר והן רחוקות שתי ניצחונות מהעפלה לליגת העל.

מאת: ניב שמולי
צילום: גיל נוימן

אליצור איתו אשקלון – אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה 70:72

סדרת חצי הגמר נפתחה באופן הכי צמוד שיש. אליצור איתו אשקלון לא הייתה רחוקה מאיבוד יתרון הביתיות, אך אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה איבדה את המומנטום שהיה לה ברבע האחרון והפסידה את המשחק הראשון בסדרה. הקבוצה של רובן נייברגר שלטה לכל אורך המשחק בריבאונד ההתקפה, אך לא קלעה סל במשך 5 דקות שלמות ברבע האחרון ואפשרה למקומיים לחזור למשחק. במהלך האחרון אארון אפס מצא עצמו לבד, ובהתקפה האחרונה איתי מושקוביץ החטיא.

האורחים, שלא שיחקו כשלושה שבועות, התקשו לייצר נקודות בפתיחת המשחק אבל נעזרו בהגנה שלהם וב-4 נקודות ברצף של איתי מושקוביץ כד להוביל 10:7. דודו שמריז קלע שלשה ועבירה ומצא את פרדי גולדשטיין לשלשה נוספת בדרך ליתרון 15:16 למארחת. איתי מושקוביץ ספג עבירה שניה בפתיחת הרבע השני, אך בצד השני קבר שלשה ועבדוליא גויא העניק יתרון שיא לאורחים 24:18. נקודות במעבר של אליצור איתו אשקלון החזיר את היתרון לדרומיים – 26:27. מושקוביץ (13 נקודות במחצית הראשונה) קלע שלשה נוספת והתרון שוב עבר לצד של האורחים, אך נקודות בצבע של אלונזו קולמן קבעו 31:34 לאליצור איתו אשקלון בירידה לחדרי ההלבשה.

דודו שמריז פתח את הרבע השלישי עם 5 נקודות מהירות, אך ברייס וושינגטון הגיב עם שני מהלכים גדולים בצבע והחזיר את היתרון לאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה 40:39. המארחת קלעה שתי שלשות ברצף, אך לא הצליחה לעצור את ברייס וושינגטון שקלע 17 נקודות ברבע השלישי וקבע 52:53 בלבד לאליצור איתו אשקלון בתום הרבע השלישי.

המומנטום של הנתנייתים נמשך בפתיחת הרבע האחרון כשעבדוליא גויא קבע 58:53. אארון אפס התעורר ועם דקות ארוכות ללא נקודות של האורחים הלוח הראה 63:67, 2 דקות לסיום. איתי מושקוביץ קבר שלשה חשובה אחרי 5 דקות ללא סל ובהמשך השווה אחרי זריקת עונשין – 67:67, 35 שניות לסיום. ארקון אפס נשאר לשלשה פנויה לגמרי מהפינה ודייק בדרך ל-67:70. רועי פריצקי סחט עבירה לשלוש זריקות והשווה, אך במהלך האחרון היה זה אארון אפס שניצח את המשחק.

הרבו לאליצור איתו אשקלון: אארון אפס 19 נק', קלארק רוזנברג 16 נק', דודו שמריז 11 נק', אלונזו קולמן (9 ריבאונדים, 7 אסיסטים) 10 נק'.
הרבו לאליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה: ברייס וושינגטון (12 ריבאונדים, 17 נקודות ברבע השלישי) 25 נק', איתי מושקוביץ 22 נק', עבדוליא גויא (17 ריבאונדים) 14 נק', רועי פריצקי (9 ריבאונדים, 6 אסיסטים) 5 נק'.

הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון – הפועל עפולה 73:74

עוד משחק שקול מסתיים שוב עם ניצחון מקומי לעיני היכל מלא. הקבוצה של ברק פלג שלטה לכל אורך המשחק, אך בחצי השני בשלשות של האורחים מבירת העמק, בתוספת הגנה טובה, סיפקו משחק שקול שהוכרע עם שני סלים גדולים של קנדל אנטוני. הפועל עפולה יכולה בהחלט לשאוב עידוד מהחצי השני ובמוצאי שבת תרצה לאזן את הסדרה.

המקומיים פתחו טוב את המשחק ועלו ליתרון 6:12. אלון ספיר הגיע ל-6 נקודות ב-6 הדקות הראשונות ועם שלשה של אנטוני פישר והגנה נהדרת הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון סיימה את הרבע הראשון ביתרון 11:21. תומר כהן פתח את הרבע השני בשלשה, אך אחוזי הקליעה הנמוכים של הפועל עפולה מהרבע הראשון נמשכו גם לרבע השני. בצד השני, היתרון בצבע של הביתיים בא לידי ביטוי על לוח התוצאות שהראה 18:29. גבי צ'אצ'אשווילי ואלון ספיר שמרו על היתרון המקומי, כשמנגד גוני יזרעאלי ונועם מטלון קלעו מחוץ לקשת וקיזזו ל-29:35. קנדל אנטוני הגיב בשלשה והמחצית הראשונה נגמרה ב-33:38 למארחת.

נועם מטלון פתח את הרבע השלישי עם שתי שלשות ברצף וצימק ל-41:42 בלבד. אייזיאה אייזנדורף ענה עם שלשה ואדריאן יוטר קלע סל ועבירה, אך מטווח השלשות של האורחים נמשך והם סגרו את הרבע השלישי בפיגור 57:60. גוני יזרעאלי פתח את הרבע האחרון בשלשה, אך מכאן שתי הקבוצות לא קלעו סל במשך דקות ארוכות – 62:66 לביתיים, 4 דקות לסיום. קרון דשילדס קלע 4 נקודות ברצף, אך קנדל אנטוני מצא את הסל. האורחים החטיאו מהקו, אולם ההגנה שלהם החזיקה אותם ו-40 שניות לסיום תומר פורת השווה – 70:70. בהתקפה קריטית קנדל אנטוני קלע סל מהפינה, ובהתקפה החשובה של המשחק הפועל עפולה החטיאה וזהות המנצחת הוכרעה.

הרבו להפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון: אלון ספיר 20 נק', אייזיאה אייזנדורף 14 נק', קנדל אנטוני ואדריאן יוטר 11 נק' כ"א.
הרבו להפועל עפולה: קרון דשילדס 23 נק', תומר פורת 13 נק', ג'ימי הול 10 נק', גוני יזרעאלי ונועם מטלון 9 נק' כ"א.צילום: גיל נוימן