דרמות בערב של שני משחקים בליגה הלאומית לנשים

רק 2 משחקים התקיימו אמש בליגה הלאומית לנשים, אבל שניהם סיפקו לנו דרמות. המשחק בין כפ"ס לירושלים הוכרע רק אחרי הארכה לטובת הירושלמיות, במשחק השני יבנה הצליחה לחזור מפיגור 19 למינוס 5 בלבד, אבל הניצחון נשאר אצל רמה"ש.

מאת: לילך וייס
בצילום: עדן פורת מאס"א ירושלים

הפועל כפ"ס – אס"א ירושלים 58:51

משחק צמוד מאוד והפכפך, שהוכרע רק אחרי 45 דקות. כפ"ס שלחה את המשחק להארכה עם שלשת באזר ענקית של דרור מייברג, אבל לא הופיעה לתוספת הזמן וירושלים רשמה את נצחונה השני העונה.

ירושלים פתחה טוב עם שלשה של עדן פורת וסלים קלים מדי בצבע על האין הגנה של כפ"ס בדרך ליתרון 7:0. עדן גיוסי קלעה את הסל הראשון של כפ"ס כ-3 דקות מפתיחת המשחק. במקביל המארחת התחילה לשמור וטל יעקב שנהנתה מאסיסטים של לירז קניג השלימה ריצת 0-10 שהעלתה את כפ"ס ליתרון. פורת קטע את הבצורת של ירושלים ובהמשך החזירה את היתרון לאס"א. כמה דקות של איבודים והחטאות משני הצדדים השאירו את המשחק על סקור נמוך, ובסוף הרבע הראשון 13:12 לירושלים.

סל קשה בצבע של גיוסי ושלשה של מאיה איסרוב החזירו את היתרון לכפ"ס בתחילת הרבע השני, ושלחו את אוהד גל למזכירות לבקש פסק זמן לירושלים. אחרי כמה דקות של חילופי סלים כפ"ס שוב איבדה את הריכוז בהתקפה ויצרה בעיקר איבודים והיתרון שוב אדום. פסק זמן הפעם מהצד של דניאלה ראובן עשה את העבודה ושתי שלשות מקומיות פלוס סל אחרי מתפרצת של אופיר פרפרה החזירו את היתרון לכפ"ס – 23:27 בהפסקה.

המארחת לא ממש הופיעה לרבע השלישי. ירושלים עם צמד שלשות של ניקול מיכאליץ השלימה ריצת 9-0 ועלתה ליתרון 32:27. כפ"ס המשיכה לא לפגוע בכלום כשמדי פעם היא מצליחה לייצר איזה סל בצבע. לירושלים היתה הזדמנות לברוח ליתרון משמעותי יותר אבל גם היא הציגה אחוזים בינוניים וסיימה את הרבע ביתרון 38:33.

ברבע הרביעי כפ"ס כבר חזרה לעצמה ועם לחץ בהגנה ושלשות של מייברג עלתה ליתרון. המומנטום שוב עבר צד כשירושלים עם צמד שלשות של פורת ברחה ל-48:41, 5 דקות לסיום. שוב דקות טובות של כפ"ס עם שלשה של קניג וחדירה של יעקב שצימצמו, אבל נקודות של שני ברמן מתחת לסל נתנוה לאס"א יתרון 50:45 פחות מדקה לסיום. יעקב אחרי אסיסט גדול של איסרוב הורידה ל-3, ירושלים החטיאה בהתקפה שאחרי ולכפ"ס נשאר זמן להתקפה אחרונה. מייברג קברה שלשה רביעית שלה במשחק על הבאזר ושלחה את המשחק להארכה.

מיכאליץ פתחה מצויין את ההארכה עם אסיסט וחטיפה, כשמנגד כפ"ס פשוט לא פוגעת מכלום כולל מקו העונשין. ברמן עם סל ונקודות מהקו סגרה את הסיפור – ובסיום 58:51 לאס"א ירושלים.

קלעו לכפ"ס: טל יעקב 15, דרור מייברג 12, לירז קניג 10, עדן גיוסי 6,  אופיר פרפרה 5, שלי שפית 3.

קלעו לירושלים: עדן פורת 19, שני ברמן ונטע רפאל 10 כ"א, ניקול מיכאליץ 8, גילי ליאור 7, מורן שחם וטליה פרידמן 2 כ"א.

אליצור יבנה – א.ס. רמה"ש גל 76:71

רבע שני קטלני של רמה"ש בו קלעה 26 נקודות הוביל אותה ליתרון דו ספרתי גבוה, ונראה היה שהמשחק הולך להיגמר מוקדם. אבל יבנה חזרה לעניינים ברבע השלישי והצליחה להוריד למינוס 5 בלבד ברבע האחרון, אבל לא הצליחה להשלים את הקאמבק. רמה"ש עולה למאזן חיובי בטבלה עם 2 נצחונות.

הרבע הראשון היה שקול יחסית כשרמה"ש עם שלשות של קרן מוזס, אופיר אליהו ולי קפיטולניק יוצרת לעצמה יתרון קל בדרך ל-15:10 בסוף הרבע הראשון. ברבע השני האורחת הגבירה את הקצב ובהובלת יעל גליל שקלעה גם בצבע וגם מחוץ לקשת ברחה ליתרון דו ספרתי. יבנה התקשתה בהתקפה ולמרות 4 אישיות כ"א של מורן שטרית וחנה הללי מצאה את עצמה הרחק מאחור, ולהפסקה ירדה בפיגור 41:23.

יבנה חזרה לעצמה במחצית השניה. אחרי קצת חילופי סלים בפתיחת הרבע השלישי, יבנה החלה בצימצום משמעותי של הפער עם נקודות של שטרית ושלשה של נשר שהורידה ל-11 הפרש בלבד. אליהו עם שני סלים בצבע הגדילה חזרה ל-58:43 סוף רבע שלישי.

המארחת המשיכה להילחם גם ברבע האחרון כשענבר טנא אוריון בדקות טובות הורידה ל-9 בלבד. שלשה גדולה הדר לוי ברמה"ש נענתה בנקודות של שטרית, שלשה של רפאל וסל של עמית שחר וזה רק 61:56. שוב לוי קוטעת את הבצורת של האורחת ויחד עם נקודות של גלילי שמרה את רמה"ש ביתרון קל. בדקות הסיום יבנה זרקה מחוץ לקשת ולא פגעה, ואיפרה לרמה"ש להבטיח את הניצחון. 76:71 בסיום.

קלעו ליבנה: חנה הללי ומאי נשר 14 כ"א, מורן שטרית וענבר טנא אוריון 12 כ"א, הדר רפאל 9, שחר עמית 7, שחף לירן 3.

קלעו לרמה"ש: הדר לוי 19, יעל גלילי 16, קרן מוזס 11, אופיר אליהו ולי קפיטולניק 10 כ"א, אלה נר 4, מיטב פינקלשטיין 3, אלה פינצ'י 2, אופק אפרגן 1.