היום, 17:00: ישראל מתארחת בסרביה במשחק האחרון של מוקדמות גביע העולם 2019

נבחרת ישראל תפגוש היום (ראשון, 17:00, ספורט 5) את נבחרת סרביה במשחק חוץ בלגרד למפגש שבסיומו היא יכולה לחזור לאליפות העולם לראשונה מאז שנת 1986. כדי לעשות זאת, תצטרך ישראל לנצח את סרביה, ולקוות שגיאורגיה תפסיד במשחק המקביל לאסטוניה, אחרת תצטרך הנבחרת לנצח ב-22 הפרש או יותר.

היום ערכה ישראל את האימון המסכם שלה לקראת המשחק בהיכל פיוניר שיהיה מחר מלא לחלוטין, ואחריו החליט קטש על הסגל המלא, אליו צורפו ג'ייק כהן ויובל זוסמן שיתלבשו במקום נמרוד לוי וגיל בני.

הסגל: יפתח זיו, יובל זוסמן, בר טימור, גולן גוט, רפי מנקו, גיא פניני, ג'ייק כהן, דני אבדיה, טי ג'יי קליין, איתי שגב, תומר גינת ועידן זלמנסון.

החל מאמש נחתו בבלגרד שחקני היורוליג שיחזקו את הסרבים – ניקולה מילוטינוב מאולימפיאקוס, וסילי מיצ'יץ' מאפס אנדולו ו-ולדימיר לוצ'יץ' מבאיירן מינכן. השלושה מצטרפים למילוש תיאודוסיץ' ששיחק בהפסד המפתיע של סרביה נגד אסטוניה שלשום, וייתכן ששחקנים נוספים יתווספו לסגל.

"אני ושאר הצוות גאים שאנחנו מגיעים למשחק האחרון שיש לנו הזדמנות", אמר עודד קטש בפתח האימון המסכם, "חשוב מאוד מחר לעשות משחק טוב כדי לסיים את הקמפיין כמו שצריך, רוצים לנצח. ברור לכולם כמה קשה הולך להיות המשחק הזה, הם הביאו את כל השחקנים הבכירים. משימה קשה מאוד. הם כבר קיבלו חיזוק, שלושה שחקני יורוליג, אנחנו יודעים על מילוטינוב, מיצ'יץ' ולוצ'יץ' ונראה מה יהיה עם השחקנים של פנרבחצ'ה שאולי יגיעו. נצטרך לחכות עד אחרי האימון. לא משנה באיזה סגל הם יהיו, כבר עכשיו ברור לכולם שמדובר במשחק מאוד קשה".

"אנחנו צריכים לבוא מאוד מרוכזים, לשמור על הכדור, לא לתת להם לרוץ ולמנוע את הנקודות הקלות אם זה במשחק מעבר או בריבאונד התקפה. אחרי זה גם במשחק העומד יש לנו אתגר, עומד מולנו אחד מהפיקנרולרים הכי טובים באירופה, שני גבוהים דומיננטיים, צריך לשמור על הפוסט מאוד טוב. נצטרך להביא את ההגנה הטובה שלנו כדי להיות במשחק. אין יותר מדי מה להכין, חלק מהשחקנים הצעירים יחוו התרגשות אבל זה חלק מהעניין, וזה חלק מהעניין שהם נמצאים כאן, גם כדי לחוות".

יפתח זיו: "לא ציפינו שזה יהיה המצב אבל אנחנו באים לשחק על עליה. אנחנו באים להילחם בכל מצב וננסה לעשות היסטוריה. אפילו כשמגיעים שמות גדולים וזה בבית שלהם עם אולם מלא, ניקח את זה כמקפצה בשבילנו ושזה יעזור לנו. כל אירופה מכירה את השמות שמגיעים, הם חזקים בכל עמדה, נצטרך לבוא קטנים ולצאת גדולים. בתור שחקן משחקים בשביל המעמדים האלה ולהיות במקומות האלה, להיות דומיננטים ומשמעותיים. מקווה שזה יעבוד לטובת הנבחרת ושנעשה היסטוריה".