המחזור ה-4 בארצית: ג'ת מושלמת בצפון, יבנה ושוהם בלתי מנוצחות בדרום

המחזור הרביעי של הליגה הארצית נערך אמש, ושלוש קבוצות מצליחות לשמור על מאזן נקי מהפסדים. בצפון זוהי העולה החדשה הפועל ג'ת, ואילו בדרום אלה הן אליצור יבנה ומכבי שוהם. ג'ת רשמה ניצחון חוץ נאה בכפר יונה, אליצור יבנה ניצחה בחוץ את באר טוביה, ומכבי שוהם חזרה עם ניצחון חשוב במשחק חוץ קשה מול אליצור רמלה.

במחוז הצפוני השיגה ג'ת את נצחונה השלישי העונה, 65-80 בכפר יונה, והיא הקבוצה היחידה בליגה שעדיין לא נוצחה העונה. מבחן כוח אמיתי צפוי למוישל'ה ברנר ושות' כאשר הקבוצה תארח את עידו קוז'יקרו וקרית מוצקין (מוצקין תשחק מחר מול אקדמיית וינגייט).

הפועל עכו ספגה הפסד ראשון העונה במשחק חוץ בעמק חפר, 79-77. בשבוע הבא תנסה עכו להתאושש במשחק ביתי מול נשר שעדיין מחפשת ניצחון ראשון העונה.

אחרי שבשבוע שעבר ספגה הפסד בכורה העונה, חזרה אליצור נתניה לנצח, ועשתה זאת במשחק חוץ קשה בצפת, 72-90. בשבוע הבא תארח נתניה בעוד מפגש צמרת את מכבי פ"ת שגם היא מגיעה למפגש במאזן זהה לזה של הנתנייתים 1-3.

מכבי פ"ת לא התקשתה להביס את לב השרון, 52-77, והאורחת שרשמה הפסד רביעי העונה, תמשיך לחפש את ניצחונה הראשון העונה בשבוע הבא במשחק ביתי מול עמק חפר.

במשחק נוסף ניצחה בחוץ הפועל מעלות את הפועל נשר 58-74, ועלתה אף היא למאזן של שלושה נצחונות והפסד בודד.

במחוז הדרומי לא התקשו דני יתום וחניכיו ביבנה לנצח בחוץ את באר טוביה שעדיין לא ניצחה העונה, 73-87, ולשמור על מאזן מושלם. הירבו לקלוע ליבנה: סטנלי ברנדי 18, אבי פוגל 15, עידן רג'ואן 14. בשבוע הבא תארח יבנה את מכבי בת ים שספגה השבוע את הפסדה הראשון העונה.

גם מכבי שוהם של עמיר עוזי, בדיוק כמו יבנה, עם מאזן של 0-4 לאחר שגברה בחוץ על אליצור רמלה, 77-92. בשבוע הבא תארח שוהם לקרב צמרת את מכבי מעלה אדומים שמגיעה למשחק במאזן של 1-3.

מכבי בת ים רשמה הפסד ראשון העונה, דווקא בבית מול קרית אונו של ניר מטלון, 76-74. שתי הקבוצות במאזן של 1-3 וכאמור בתם ים תצא למשחק חוץ קשה ביבנה במחזור הבא, ואילו אונו תארח את הפועל לוד.

מעלה אדומים ניצחה את אליצור איתו אשקלון, 65-71. הירבו לקלוע למעלה: אופיר לוי 14, עמית תמיר 11, אלחי מנסבך 10. כאמור, מעלה אדומים תצא למשחק חוץ קשה בשבוע הבא מול מכבי שוהם, ואילו אליצור איתו אשקלון תחפש ניצחון שני העונה כאשר תארח את באר טוביה שמצידה מחפשת ניצחון ראשון העונה.

בקרב בין שתי קבוצות שעדיין לא ניצחו העונה ניצחה חבל מודיעין בחוץ את אליצור מכבי אשקלון 65-75. מודיעין תחפש ניצחון שני בשבוע הבא בבית מול אליצור רמלה, ואילו אשקלון תנסה להפתיע ולחזור עם ניצחון ראשון ממשחק החוץ באיילות.

חבל איילות גברה בחוץ על הפועל לוד, 59-63, ולשתי הקבוצות מאזן זהה של שני נצחונות ושני הפסדים.