הערב יפתח הבית העליון והתחתון בליגת העל לנוער

אחרי סיום הליגה הסדירה, קבוצות הנוער ממשיכות לבית עליון ותחתון והמחזור הראשון יערך הערב עם עשרה משחקים. המשחק בו תארח מכבי ת"א את הפועל חולון ישודר בערוץ ספורט5+ החל מהשעה 17:00, המשחק בין הפועל כפ"ס לגלבוע/מעיינות ישודר בדף הפייסבוק שלנו, כל יתר המשחקים ישודר בערוץ הטלויזיה של איגוד הכדורסל באתר שלנו

מאת: לילך וייס ואילון סלוס

דרום

מכבי ראשל"צ – הפועל נס ציונה רוטשנשט

פותחים את הבית העליון עם דרבי כתומה בין הראשונה לשישית. ראשל"צ השיגה ניצחון מרשים ביום שישי האחרון כשגברה בבית על מכבי ת"א, והמשיכה ברצף הנצחונות שלה שעומד על 4. גם נס ציונה מגיעה עם רצף נצחונות משלה, אבל הם היו על קבוצות בית תחתון ועכשיו מחכה לה משחק הרבה יותר קשה. במפגש הקודם בין השתיים בעונה הסדירה ראשל"צ ניצחה ב-18 הפרש והיא פייבוריטית לנצח גם השבוע.

מכבי ת"א טדי – הפועל יורם חולון

קרוב לודאי שחולון זוכרת היטב את ההפסד לת"א במפגש הקודם ביניהן, שהוכרע מסל ניצחון אחרי חטיפה בשניות הסיום. היום החולונים נמצאים בכושר טוב ובאמתחתם רצף של 5 נצחונות כולל אחד מרשים במיוחד על ראשל"צ, והם יבואו השבוע לחפש נקמה. הצהובים מנגד רשמו הפסד מתסכל ביום שישי לאותה ראשל"צ, מה שהוריד אותם למקום השלישי בטבלה, אבל לפני זה הם עמדו על רצף משלהם של 4 נצחונות וגם הם מגיעים למשחק בכושר טוב. פייבוריטית אין – נראה מי תהיה הפעם זאת שתדבר במאני טיים.

הפועל ת"א – אליצור יבנה ברק

במשחק שינעל לנו את הבית העליון בדרום ת"א תארח את יבנה. האורחים מהשפלה מגיעים בכושר נהדר למשחק עם 6 נצחונות מ-7 המשחקים האחרונים, כשהיא מראה גם יכולת טובה מול קבוצות הצמרת ולא הייתה רחוקה מלנצח גם אותן. ת"א גם בכושר טוב עם 8 נצחונות רצופים ואפשר להגיד שעל הנייר היא פייבוריטית למשחק הזה, אבל יבנה בטוח תבוא להילחם.

הפועל ברנר – מכבי רחובות

אחרי יופי של פתיחת עונה, ברנר נעצרה בשבועות האחרונים ועם סדרה של הפסדים מצאה את עצמה בסופו של דבר בבית התחתון. השבוע היא פוגשת את נועלת הטבלה מכבי רחובות, שהפסידה לה במפגש הקודם בין השתיים ב-31 הפרש. גם הפעם זה צפוי להיות משחק חד צדדי לטובת ברנר שתנסה לסיים את העונה במקום הראשון בבית העליון.

הפועל ירושלים עזרא – הפועל ב"ש \ עומר

גם ירושלים אחרי פתיחת עונה טובה נפלה בסוף לבית התחתון, ותשחק מול ב"ש שכמו רחובות נמצאת עמוק בתחתית. במשחק הקודם שלה (שנערך לפני שבוע וחצי) ירושלים הצליחה לנצח את מודיעין ועצרה את רצף ההפסדים בו היתה, ב"ש מחפשת ניצחון ראשון מאז חודש מרץ. במפגש הקודם זה נגמר בניצחון קל לירושלים, וזה מה שצפוי גם השבוע.

צפון

הפועל כפר סבא אביב – הפועל גלבוע/מעיינות

המשחק המרכזי של המחזור ובעל חשיבות מכרעת על זהות העולות לפלייאוף. שתיים מהקבוצות שנאבקות על מקומות 3-4 במפגש ישיר ומסקרן. שתי הקבוצות מגיעות בכושר טוב למשחק וצפוי משחק מעניין ושקול. גלבוע/מעיינות עם סגל עמוק ורוטציה רחבה ומנגד כפ"ס בראשות גורמן, שפר, ליכטנבאום ונביפור תרצה לקבל יותר מהספסל שלה בעיקר לאור העובדה שמעכשיו כל משחק הוא קריטי וחשוב.

הפועל עמק חפר – הפועל עמק יזרעאל 

המוליכה מעמק חפר מגיעה במצב הכי טוב לבית העליון ותרצה לשמור על המקום הראשון. נועם יעקב, אריאל אייזק ואדם ישראלסתם יובילו חבורה נחושה ובשלה להגיע עד הסוף. מנגד יזרעאל בעונה פחות טובה תסתפק בעלייה לבית העליון ותרצה להקשות על שאר הקבוצות.

מכבי אסי חיפה – א.ס. רמת השרון עלומים

מפגש מסקרן בין מכבי חיפה עם הטריו שלה: פוקסמן, אילי חן ועמית מנחם מולה רמת השרון שמגיעה אחרי תבוסה לכפ"ס. הראל שלום, בר דרורי, עומר שפר וקליין חייבים לעלות מדרגה בבית העליון כדי להגשים את המטרה של עלייה לפלייאוף.

מכבי פתח תקוה נחמן – מכבי זכרון יעקב

מכבי פ"ת פייבוריטית לניצחון בראשות מנגד זיכרון יעקב שמתבססת בעיקר על עוז לביא תקווה ששאר השחקנים יתעלו ויקוו לניצחון נוסף בבית התחתון.

הפועל גליל צפתמכבי רעננה עירוני

מפגש שקול צפוי בין גליל עליון בראשות זיו מעוז ונדב מלכה מול רעננה שבהחלט לא רגילה להיות במקומות האלו עם יובל בר ואביב קוקטוק וירצו מאוד לשפר ולסיים בטעם טוב את העונה הלא טובה של רעננה.