הפועל גלבוע/מעיינות אלופת המדינה לנוער

הפועל גלבוע מעיינות זכתה היום באליפות המדינה של ליגת 'פריניב' לנוער 21/22 ובכך השלימה דאבל בעונה נהדרת. משחק האליפות שנערך היום בצהריים הבטיח וקיים – לעיני כ-1,000 צופים באולם תיכונט המלא קיבלנו משחק כדורסל ברמה גבוהה שהיה שקול והפכפך כמעט לכל אורכו. האורחים באדום הצליחו פעמיים לברוח ליתרון דו ספרתי, בפתיחה וברבע אחרון, אבל הפועל ת"א ידעה כל פעם לחזור לעניינים והמשחק הוכרע רק לקראת הסיום בדרמה ענקית.

בסופו של דבר הייתה זאת הפועל גלבוע מעיינות עם נקודות חשובות מקו העונשין שהצליחה לשמור על יתרון קל בדרך לניצחון 99:95 בסיום – וחגיגות אליפות היסטוריות למועדון שמשלים דאבל יחד עם הגביע. יואב ברמן, שנבחר לשחקן המצטיין בסדרת הגמר, סיים את המשחק עם 30 נקודות. משחק ענק של דולינסקי בצד השני עם 37 נקודות לא הספיק לת"א.

מאת: לילך וויס-רוזנברג

כ-1000 צופים מילאו את אולם תיכונט למשחק השלישי והמכריע על האליפות בליגת 'פריניב' לנוער. אחרי חילופי סלים בפתיחה, גלבוע החלה להשתלט על המשחק עם הגנה אגרסיבית במיוחד שתורגמה לריצת 8-0 בצד השני (שלשות של זיו וייסמן ויואב ברמן), ובהמשך גם עלתה ליתרון 24:10 אחרי מהלך של סל ועבירה של נוה מינץ. ת"א התעוררה והחלה לשמור חזק, ואט אט קיזזה את הפער כשמתן חכמו מוביל ריצת 0-10 מקומי בדרך ל-24:20 בלבד. גלבוע קטעה את הבצורה עם נקודות מהקו, וסיימה את הרבע הראשון כשהיא ביתרון 27:20.

גלבוע ניסתה להמשיך עם קו השלשות גם ברבע השני, אבל הפעם הן לא נכנסו (שלשה אחת בכל הרבע). בצד השני אילי דולינסקי ניער את השומרים שלו וחגג בצבע, חכמו ויועד חלבי הוסיפו שלשות ובלי ששמנו לב מהפך – 40:37 למקומים אחרי דקות נהדרות של עצירות בהגנה. פסק זמן של יואב שנקמן החזיר את גלבוע לעניינים משני הצדדים כשדקה וחצי מצוינת של זיו וייסמן שכללו 5 נקודות, חטיפה וחסימה סגרו את המחצית כשהאורחים ביתרון 48:45.

הרבע שלישי נפתח בקצב מסחרר עם שלשות משני הצדדים. המגמה נמשכה לאורך מרבית הרבע כשגלבוע עם הפגזה מבחוץ שמרה על יתרון קל סביב ה-4-6 הפרש. לקראת סיום הרבע הצפונים שוב נתנו כמה דקות של התלהבות שיא, כשגג ענק של זיו וייסמן לצד כמה איבודים של ת"א וצמד שלשות של עמית בר וברמן הובילו שוב ליתרון דו ספרתי – 75:63 לגלבוע בכניסה לרבע האחרון.

גלבוע המשיכה במומנטום לתוך הרבע הרביעי ושמרה בתחילתו על היתרון הגדול, אבל לת"א היה את דולינסקי ש-שוב לקח על עצמו בהתקפה ואט אט קיזז את ההפרש. דולינסקי היה יעיל מאוד גם בהגנה וכשת"א הוסיפה עוד ועוד עצירות בהגנה, הפער הלך והתקזז. חטיפה של אופק גול שהסתיימה בשלשה של יועד חלבי הורידה למינוס 2 בלבד והקפיצה את כל היציע, ברמן ואיתי בר לב עם סלים חשובים בצד השני הגדילו שוב.

הסיום היה מורט עצבים כשבשני הצדדים הרגישו את הלחץ, ולצד הגנות טובות כשכל סל עולה בדם גם ראינו לא מעט החטאות מהעונשין. ת"א הצליחה שוב להוריד למינוס 2 בלבד, אבל זה הכי קרוב שהיא הגיע כשגלבוע עם נקודות מהקו בצד השני הצליחה לסחוט את השעון ושמרה על יתרון קטן עד לתום הזמן. בסיום 99:95 קטן אבל גדול להפועל גלבוע מעיינות, שמשלימה 2-1 בסדרת גמר הפלייאוף ומניפה לראשונה בתולדותיה צלחת בגיל הנוער.

קלעו לת"א: אילי דולינסקי 37 (5/7 ל-3), מתן חכמו 19 (6 רב', 4 אס', 3 חט'), אייל הראל 14, אופק גול 11, יועד חלבי 6, מרום חזות 3, אור טפירו 2.

קלעו לגלבוע מעיינות: יואב ברמן 30 (5 רב', 4/8 ל-3), ניב למפרט 25 (10 רב', 4 אס'), זיו וייסמן 19(6 רב', 5 אס', 5/9 ל-3), עמית בר 12, נוה מינץ 7 (8 רב'), יובל בר לב 6.