הפועל ירושלים ניצחה את גלבוע/גליל, נקבעו הקבוצות בחצי גמר הגביע

אחרי שהפועל חולון, מכבי ראשל"צ ומכבי ת"א העפילו אתמול ושלשום, היום היתה זו הפועל ירושלים שהבטיחה את מקומה בשלב חצי גמר גביע המדינה ווינר סל אחרי ניצחון חוץ 65:80 על הפועל גלבוע/גליל בשלב רבע הגמר, כולל ריצת 2:17 בפתיחת הרבע האחרון. טיישון תומאס הצטיין במחזיקת הגביע עם 24 נקודות ו-9 ריבאונדים.

כמו בשני המשחקים הקודמים, גם הפעם הבעיה של ירושלים בפתיחה הייתה בצבע – ופלויד ניצל זאת כדי להטיל אימה עם שני דאנקים קלילים. בצד השני, תומאס דאג לשמור על ירושלים צמודה עם 4 נקודות משלו. קאזינס חימם את הידית, צלף שלשה וסל מחצי מרחק מול האקסית והעלה את גלבוע ליתרון שיא של 6 הפרש, אך קטש הזעיק את ג'ייקובן בראון מהספסל – וזה החזיר בסל ועבירה וקבע 15:17 בסיום הרבע הראשון.

עודד קרני

בניצוחו של בראון, החבורה הירושמית העלתה הילוך ברבע השני. תחילה עם שלוש קליעות עונשין של הרכז, בהמשך עם דאנק של תומאס. חנוכי ופלויד לא אפשרו לה לברוח עם סלים משלהם בצד השני. קטש הזעיק את וילסון מהספסל, והרכש הטרי ניצל סדרת החטאות של גלבוע והחזיר עם שלשה. עבירה טכנית של קטש בדקות טובות של ירושלים החזירה את גלבוע עד מרחק פוזשן בודד, אך וילסון שוב הגדיל מהעונשין. שלשה של זיו קבעה 33:36 בהפסקה.

המחצית השנייה נפתחה עם ריצת 2:11 של ירושלים, שעלתה לירון שיא של שמונה הפרש – תוך שתומאס ובראון משתלטים על המשחק. ליובין הזעיק טיים-אאוט, ממנו גלבוע יצאה נהדר. שלשה של ארצי, חדירה של תומאסון וסל של קאזינס השלימו ריצת 0:9 נגדית והמהפך הושלם. ארבע נקודות של זלמנסון בצד השני החזירו את ירושלים למרחק ביטחון, חטיפה ולייאפ קל של בריימו קבעו 53:59 ירושלמי לקראת הרבע המכריע.

המגמה נפתחה בתחילת הרבע הרביעי, וסלים של בריימו וזלמנסון בצבע העלו את ירושלים ליתרון דו ספרתי שהיה גם יתרון השיא. הקצב מעט נרגע וזה עבד לטובתה של ירושלים, שיצאה לריצת 2:17 וסגרה עניין. ניסיונות של פלויד ושל קאזינס לקזז בהפרש נכשלו, והניצחון נותר בצד של קטש וחניכיו – שהשלימו 65:80 והתקרבו צעד נוסף לזכיה שלישית ברציפות.

הרבו לגלבוע/גליל: קאזינס 13, בלקשיר 12, פלויד 12, ארצי וזיו 8 כל אחד.

הרבו לירושלים: תומאס 24, בריימו 14, בלאט 12, בראון 11.

סטטיסטיקה מלאה

odedgaya@gmail.com