הפועל כפ"ס זכתה באליפות ועלתה לליגת העל

הפועל כפ"ס עושה היסטוריה – ומעפילה לראשונה לליגת העל לנשים אחרי שזכתה הערב באליפות הליגה הלאומית. כפ"ס ניצחה בבית 57:65 את מכבי רעננה והשלימה 2-1 בסדרת גמר הפלייאוף, ולמעשה השלימה גם דאבל יחד עם הזכיה בגביע האיגוד מוקדם יותר העונה.

במשחק עצמו כפ"ס הובילה כמעט לאורך כל המשחק, וברבע השלישי גם הצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. רעננה רדפה ורדפה ולעיתים גם הצליחה להגיע ממש קרוב, אבל כפ"ס ידעה בכל פעם לברוח מחדש בדרך כאמור לניצחון ולחגיגות.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

אולם רמז בכפ"ס היה מלא במיוחד בצופים כולל 2 תנינים מקומיים שנתנו יופי של אווירה למשחק המכריע בסדרת גמר הפלייאוף בין השכנות מהשרון. כיאה למעמד – פתיחת המשחק הייתה שקולה מאוד. אומנם רעננה פתחה עם כמה איבודים אותם כפ"ס ניצלה ליתרון 3:7 בדקות הראשונות, אבל האורחת איפסה מהר את היד והמשך הרבע התאפיין בעיקר בחילופי סלים ויתרון שזז מצד לצד. לכפ"ס היה את ליעדך אורבך שקלעה בצבע, לרעננה את מורן שטרית, והרבע הראשון הסתיים ב-13:15 ירוק.

הרבע השני נפתח דומה לראשון – רעננה רשמה כמה איבודים, כפ"ס הייתה קצת יותר חדה בהתקפה ועם סל מריבאונד התקפה של אורבך עלתה ליתרון 15:23. כאן המומנטום שוב עבר צד ורעננה שהלכה חזק בצבע הוציאה עבירות שתורגמו לנקודות מהקו והחזירו את המשחק לשיוויון 23. פסק זמן של כפ"ס החזיר אותם לעניינים כש-שוב אורבך בסלים חשובים יחד עם מיכל אפשטיין פתחו פער מקומי, לפני ש-שלשה של דרור מייברג קבעה 26:35 ירוק בירידה להפסקה.

סל של שיר תירוש בפתיחת המחצית השניה העלתה את כפ"ס לראשונה ליתרון דו ספרתי. לי קפיטולניק וטל יעקב בצד השני הצליחו להוריד למינוס 7, אבל כפ"ס עם שלשה נוספת של מייברג ברחה שוב. קצת חילופי סלים השאירו את הפער של המארחת סביב ה-8-11 הפרש, בדרך ל-38:49 בכניסה לרבע האחרון.

רעננה פתחה חזק את הרבע האחרון עם שלשות של קפיטולניק וטלי בן ישי שיחד עם נקודות של שטרית השלימו ריצת 8-0 שקירבה אותן למחוק את הפיגור. אבל בדיוק אז הגיעה שלשת קלאץ' של קרן נחמה שעצרה להן את הקאמבק. שלשה נוספת גם של תירוש הגדילה את הפער ל-8, ודי סגרה את הסיפור. רעננה עוד הצליחה לצמצם בכמה סלים אבל לא הצליחה להתקרב מספיק לאיים על הניצחון של כפ"ס, שסיימה את המשחק עם 57:65 וצלחת האליפות.

קלעו לכפ"ס: שיר תירוש 18, ליעד אורבך 15, דרור מייברג 9, גלי קונטס ומיכל אפשטיין 6 כ"א, קרן נחמה ואופיר פרפרה 5 כ"א.

קלעו לרעננה: מורן שטרית 17, טל יעקב 15, טלי בן ישי, לי קפיטולניק וניקול מיכאילץ 6 כ"א, רוני זהות 4, לנה פדולובה 3.