הפועל ת"א העפילה לחצי גמר גביע המדינה מגדל אחרי ניצחון על הפועל ירושלים

רבע שני נהדר של הפועל ת"א עם 36 נקודות פתח פער דו ספרתי בהפסקה אותו היא לא שמטה עד הסיום בתצוגת כדורסל אנרגטית ואגרסיבית שהובילה לניצחון 71:87 על הפועל ירושלים. הקבוצה של דני פרנקו היא השלישית שמבטיחה את מקומה בחצי גמר גביע המדינה מגדל אחרי הפועל חולון ובני הרצליה, מחר בשעה 12:00 תתקיים הגרלת המשחקים.

הפועל תל אביב פתחה עם ג'ייקובן בראון, גיל בני, ג'יימס יאנג, ג'יי פי טוקוטו ועידן זלמנסון, הפועל ירושלים פתחה עם רטין אובסוהן, ג'יילן אדאמס, ווילי וורקמן, סולימאן בריימו וג'ון אגבונו שגם קלע את הנקודות הראשונות במשחק. סולימאן בריימו נראה טוב בפתיחה ושלשה שלו קבעה 7-7 אחרי 4 דקות. הפועל ירושלים איבדה המון כדורים ברבע הראשון אבל החלטות טובות של דוברת ואדאמס בהתקפה הורידו אותה ביתרון 14:17 בסיום הרבע הראשון.

הפועל ת"א פתחה את הרבע השני מצוין ועלתה ליתרון 17:22, יותם הלפרין לקח פסק זמן מהיר וזה עזר, הקבוצה שלו רצה 0-6 בתוך דקה והחזירה לעצמה את היתרון עם נקודות של אדם אריאל. הריצות נמשכו, הפעם זה היה שוב תור הפועל ת"א עם 4 נקודות רצופות של בר טימור שקבע 23:29 לקבוצה של דני פרנקו אחרי 4 דקות ברבע. סולימאן בריימו היה מצוין בהתקפה והיה הראשון להגיע למספר נקודות דו ספרתי אבל ג'יקובן בראון בשלשה שמר על היתרון של הפועל ת"א. יאנג וקייזר החליפו שלשה אחת מכל צד והקבוצה הביתית ירדה ביתרון בסיום המחצית הראשונה 40:50 אחרי שלשה של איגור קולשוב על הבאזר.

הרבה עצבים היו בשתי הקבוצות בפתיחת הרבע השלישי אבל הפועל ת"א יצאה מזה ראשונה עם שלשה של ג'יימס יאנג ודאנק גדול של טוקוטו שקבעו 45:62, יתרון השיא של הקבוצה של דני פרנקו. ההגנה של הפועל ירושלים עבדה הרבה יותר טוב בחזרה מפסק הזמן והיתרון החל להתקזז בעיקר בזכות רטין אובסוהן שלקח על עצמו יותר. הפועל ת"א איבדה את ג'יימס יאנג בפציעה אבל קיבלה עוד שלשה מקולשוב. למרות זאת, דקה אחרונה מצוינת של הפועל ירושלים ונועם דוברת הורידו אותה בפיגור 60:69 בלבד.

ג'ייקובן בראון פתח את הרבע האחרון עם 5 נקודות שהחזירו את הפועל ת"א ליתרון דו ספרתי ולוטן אמסלים בשני מהלכים נהדרים קבע יתרון גדול שוב, 63:78 להפועל ת"א כשנשארו 6 דקות לסיום. הפועל ירושלים המשיכה לאבד יותר מדי כדורים ונקודות של בר טימור סגרו עניין והחלו את חגיגות השמחה של הפועל ת"א, שהעפילה לחצי גמר גביע המדינה מגדל אחרי ניצחון 71:87 על הפועל ירושלים.

הפועל ת"א: טוקוטו 16 (7 ריב'), בראון 16 (7 אס'), קולשוב 13, יאנג 11, טימור 11, זלמנסון 8, אמסלם 7, אוונס 5.

הפועל ירושלים: בריימו 18, אובסוהן 16, אדאמס 10, דוברת 8, גייטס 7, וורקמן 6, אוגבונו 4, אריאל 2.