הפועל ת"א ניצחה וכפתה משחק שלישי על האליפות

סדרת גמר הפלייאוף בליגת העל 'פריניב' לנוער הולכת למשחק שלישי ומכריע. אחרי שגלבוע מעיינות ניצחה בשבוע שעבר בתיכונט, הערב הפועל ת"א ניצחה בעין חרוד 60:70 והשוותה את הסדרה ל-1-1. ההכרעה עוברת ליום שישי לת"א שם תהיה לנו אלופה. אווירה פנטסטית של כדורסל קיבלנו באולם של גלבוע, שהיה מלא עם קהלים משני הצדדים שלא הפסיקו לעודד. המשחק היה הפכפך מאוד כשכל קבוצה בתורה הצליחה לייצר מומנטום וגם לאבד אותו. גלבוע הצליחה לחזור מפיגור דו ספרתי ברבע השלישי לפיגור 3 בלבד באמצע הרבע האחרון, אבל אז ת"א יצאה לריצת 8-1 והכריעה את המשחק לטובתה.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

פתיחת המשחק הייתה שקולה עם חילופי סלים כשבשני הצדדים אנחנו רואים יכולות אישיות טובות של השחקנים. גלבוע הייתה הראשונה להצליח לברוח ליתרון קל עם שלשות ניב למפרט ויובל בר לב כשבצד השני אבנר דרור ואילי דולינסקי שמרו את ת"א קרובה. מהלך של סל ועבירה של האחרון גם החזירה את היתרון לאורחים, ושוב חזרנו לכמה דקות של חילופי סלים בדרך ל-24:23 ת"א בסיום הרבע הראשון.

אחרי רבע ראשון קצבי במיוחד, ברבע שני הקצב כבר נרגע וראינו יותר הגנות ופחות סלים כשהמשחק המשיך צמוד עם חילופי הובלה. גלבוע שוב הייתה הראשונה להצליח לפתח מומנטום בהובלת למפרט, כשבנתיים ת"א נתקעה דקות ארוכות בהתקפה וקלעה 4 נקודות בלבד בכמעט 8 דקות. למזלה של ת"א גם ההתקפה של גלבוע לא הייתה חדה במיוחד וברחה רק ליתרון קל, אותו האורחים הצליחו לסגור עם מיני ריצת 6-0 לקראת סיום הרבע. חטיפה וסל מרום חזות ב-5 שניות אחרונות 36:37 הפועל ת"א.

הרבע השלישי גם הוא התחיל קצת איטי עד שלאט לאט הקבוצות תפסו קצב, רק שהפעם האורחת הייתה יותר חדה ועלתה ליתרון 45:40. הרבע המשיך עם מומנטום של ת"א שעם הגנה קשוחה ונקודות מהקו הצליחה לעלות לראשונה ליתרון דו ספרתי – 45:56. גלבוע לא אמרה נואש ובסיום רבע נהדר שכלל נקודות בצבע של עמית בר וסגירה טובה של הצבע בהגנה הורידה ל-53:56 בלבד. היציעים בעין חרוד על הרגליים בכניסה לרבע האחרון.

ת"א שוב לוחצת חזק בהגנה ברבע האחרון ושוב פותחת פער, אבל גלבוע לרגע לא מוותרת ועם הגנה טובה משלה מצליחה להוריד חזרה –  62:59, 6 דקות לסיום. פסק זמן של ת"א המחזיר אליה את המומנטום, ושלשות של דולינסקי וחזות הגדילו חזרה ל-9. הצפונים ניסו גם לזרוק מבחוץ אבל החטיאו פעם אחר פעם, ות"א הצליחה לשמור על הפער עד לניצחון בסיום.

קלעו לגלבוע מעיינות: ניב למפרט 28 (12 רב', 2 חט'), עמית בר 8, זיו וייסמן (8 רב', 4 אס') ויואב ברמן 6 כ"א, יובל בר לב ונוה מינץ 3 כ"א, שחר ארז (8 רב'), עופרי שטרית ומירון כץ 2 כ"א.

קלעו לת"א: אילי דולינסקי 22 (13 רב'), אייל הראל 15 (9 רב'), אופק גול 10 (12 רב', 6 אס'), מרום חזות ואבנר דרור 8 כ"א, מתן חכמו 7 (5 רב').