השלמה בארצית: שומרון לא עוצרת

הקבוצה של דנג'י שומרת על מאזן מושלם גם אחרי ארבעה מחזורים. צפת שומרת על חוסר היציבות ומפסידה לכפר יונה. בדרום: פ"ת מתאוששת על חשבון שדרות.

מאת: אלירן כהן

מחזור ההשלמה הראשון של הליגה הארצית יצא לדרך אמש (רביעי). הוא אמנם מנה רק חמישה משחקים משני המחוזות (היום ומחר צפויים להתקיים שני משחקים נוספים במחוז הדרומי) בשל אילוצי הקורונה, אבל סיפק תוצאות מעניינות.

במחוז הצפוני המשיכה העולה החדשה אליצור שומרון בפתיחת העונה הנהדרת שלה, וניצחה 70:75 בחדרה. שומרון היא הקבוצה היחידה בליגה שהשיגה ארבעה נצחונות בארבעה משחקים, והיא מתבססת במקום הראשון בטבלה. הקבוצה של דנג'י אמנם עדיין לא פגשה את אריות הליגה, אבל נראה שהיא בהחלט מוכנה להתמודדות עימן.

מי שעוד שמרה על מאזן מושלם ומפתיע היא הפועל גלבוע ברוש, שהשיגה ניצחון שלישי בשלושה משחקים – 72:76 בכרמיאל, ונצמדה לשומרון בצמרת הטבלה. רם זקס (31 נקודות) שוב היה האיש המשמעותי על הפרקט והוא ממשיך בכושר הנהדר שלו מפתיחת העונה.

הפועל צפת שוב איבדה גובה ואוויר ואחרי הניצחון הגדול על כפר סבא ביום ראשון, הפסידה בחוץ לכפר יונה – 54:71. כפר יונה אמנם נחשבת לאחת הקבוצות הטובות בליגה, אבל אם צפת מכוונת ללאומית – היא לא תוכל להגיע לשם עם חוסר יציבות כמו זה. הפועל עמק חפר השיגה את נצחונה הראשון העונה – 68:85 – בחוץ על גבעת שמואל, שהפסידה עד כה את ארבעת משחקיה. דזי ברמור (16 נק') בלט בשורות המנצחת.

במחוז הדרומי, כאמור, נערך משחק בודד, בו גברה אליצור פתח תקווה על מכבי שדרות 68:84. פתח תקווה הצליחה להתאושש ממשחק ההפסד לרחובות ביום ראשון, אבל כדי לחזור לאיים על הצמרת היא תצטרך לשמור על יציבות ולקוות למעידה של המוליכה. אתמול היא קיבלה את ניב סולומון (21 נק') ואופק לוי (21 נק') בכושר נהדר.