השלמה: רמה"ש גברה על האקדמיה, כפ"ס הביסה את עמק יזרעאל

4 משחקי השלמה נערכו בסופש האחרון בליגה הלאומית לנשים – כאוכב כמעט הפתיעה בבית את גליל עליון, רמה"ש השיגה ניצחון דרמטי על האקדמיה. הדרבי הנתניינתי היה חד צדדי לזכות עירוני וגם בצפון לא היה צמוד במיוחד כשכפ"ס המוליכה הביסה את עמק יזרעאל.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

א.ס. רמה"ש – אקדמיית וינגייט 50:53

מפגש אמצע הטבלה בין רמה"ש והאקדמיה שהגיעו עם מאזן זהה היה צמוד מאוד לכל אורכו, והסתיים עם ניצחון דרמטי לזכות המארחת. רבע ראשון רמה"ש הולכת בעיקר פנימה לגילי ליאור ורוני קלינגר שמחליפות סלים עם עלמה רשלבך האורחת כשגל רביב ולי טייכמן הוסיפו שלשות. אף קבוצה לא הצליחה לייצר בריחה כלשהי והרבע הראשון הסתיים ביתרון מינימלי 15:16 מקומי. רביב ושיראל נחום הובילו מיני מומנטום של האקדמיה בתחילת הרבע השני, שהוביל אותה ליתרון 25:18. רמה"ש הגיבה מהר כש-שוב היו אלו קלינגר וליאור שהובילו את ההתקפה, וחזרנו למשחק צמוד מאוד עם יתרון קל למי מהצדדים. יורדים להפסקה ב-29:28 אורח.

הרבע השלישי היה חלש מבחינה התקפית, מה שלא השפיע יותר מדי על המשחק פרט לכך שבסופו היתרון שוב של רמה"ש – 37:39. הרבע האחרון המשיך בדיוק כמו כל המשחק לפניו, צמוד מאוד. רמה"ש לא הצליחה לייצר סלי שדה אבל כן קלעה מהקו. 2 דקות לסיום נחום עם 2/2 מהקו העלתה את האקדמיה ליתרון 50:49. תמר אנגל הכניסה כדור גדול פנימה ליעל גלילי, יתרון שוב רמה"ש. בהתקפה הבאה האקדמיה לא קולעת, אבל לאחר מכן רבקה ויוואג עם חסימה מחזירה את הכדור אליה, אבל שוב הכדור לא נכנס. עוד התקפה של רמה"ש נעצרה בחסימה, הפעם של רשלבך, אבל גלילי חטפה וסיימה עם 2 נוספות. לאקדמיה נותרו כ-10 שניות לנסיון שלשה שלא צלח – והמשחק נגמר ב-50:53 לזכות רמה"ש.

קלעו לרמה"ש: גילי ליאור ורוני קלינגר 11 כ"א, תמר אנגל 10, אלה נר 5, יעל גלילי, שירה בן אלי והילה הניג 4 כ"א, נועה שבת כהן ושלי שפית 2 כ"א.

קלעו לוינגייט: גל רביב 13, שיראל נחום 12, עלמה רשלבך 10, עופר כספי 5, ליאם בסטקאר ולי טייכמן 3 כ"א, יהלי לוי ורבקה ויוואג 2 כ"א.

אליצור עירוני נתניה – אליצור נתניה 41:82

ניצחון חשוב במיוחד לעירוני שגם מביסה בבית את היריבה העירונית וגם פותחת פער של נקודה בינה ובין הקו האדום. כבר מהפתיחה המשחק הזה הלך לכיוון של המארחת, שקלעה ללא הפרעה בצבע (הדר כהן עם 9 אישיות) בדרך לרבע של 31 נקודות ויתרון 9:31. ברבע השני כל מה שנכנס לנתניה ברבע הקודם הפעם לא נכנס והיא סיימה אותו עם 8 נקודות בלבד, אבל למזלה גם נתניה לא קלעה יותר מדי וצמצמה רק קלות את הפער ל-19:47 בהפסקה. במחצית השניה עירוני כבר חזרה לקצב, הוסיפה לא מעט שלשות (שלי פרידמן עם 3 ועדן אסטטקאו עם 2) והגדילה את היתרון שלה עד לסיום.

קלעו לעירוני: עדן אסטטקאו 16 (4 שלשות), הדר כהן 14, שלי פרידמן 13, תמר כהן 10, עדן מצארוה ומעיין זיידל 7 כ"א, ליאל ליבוביץ ועמית כהן 6 כ"א, נועם צמח 3.

קלעו לאליצור: אנג'לה חצ'דוריאן 14, הילה מימון ושני חכים 10 כ"א, יעל גרודר 4, לינה טיבי 3.

הפועל כאוכב – הפועל גליל עליון 69:66

בסיבוב הקודם גליל הביסה בבית את כאוכב במשחק חד צדדי, אבל אמש קיבלנו סיפור אחר. כאוכב שנלחמת על חייה בליגה הצליחה לתת פייט רציני לגליל מהצמרת, וגם גררה את המשחק להארכה אחרי שהצליחה לחזור מפיגור על סף הדו ספרתי לשוויון 63 בתום 40 דקות. אבל בסופו של דבר גליל עם נקודות מהקו הצליח לשמור על יתרון קל ולצאת מכאוכב עם הניצחון.

קלעו לכאוכב: ליאן עודה 17, אסיל עודה 15, מיתר אסולין 11, פאטמה חליל 7, באראא מריח 6, היא סלאח 5, דליה חטיב 3, תאלה מוחמד 2, אליסאר סלמאן 1.

קלעו לגליל עליון: ענבר לברון 14, הדר רפאל ורג'י גליידה 13 כ"א, קרן מוזס 12, דבי בלייברג ואמה רוזנסטון 6 כ"א, שני לוי 5.

הפועל עמק יזרעאל – הפועל כפ"ס 86:54

כפ"ס עושה את העבודה בחוץ מול עמק יזרעאל ושומרת על המאזן המושלם שלה בראש הטבלה. יזרעאל מנגד סופגת הפסד רביעי ברציפות וכבר צריכה להתחיל לפזול למטה לעבר הקו האדום. בדומה למפגש בסיבוב הקודם – גם הפעם המשחק היה חד צדדי לזכות השרוניות. אי שם בתחילת הרבע הראשון שלשה של אורי אהרוני העלתה את יזרעאל ליתרון 8:9, רק שאז כפ"ס הגיבה עם 5 שלשות (3 מתוכן של שיר תירוש), רצה 17-1 ועלתה ליתרון דו ספרתי. גם ברבעים הבאים כפ"ס המשיכה לצלוף מבחוץ (11 שלשות במשחק) ולהגדיל את הפער שלה, כשהעמק נשארת הרחק מאחור.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 25, בר אביטל 11, ליאן אשל ואורי אהרוני 6 כ"א, אלה פינצי 4, שירז כץ 2.

קלעו לכפ"ס: שיר תירוש 34 (7 שלשות), ליעד אורבך 19, גלי קונטס 12, קרן נחמה 11, אופיר פרפרה 8, עמית מלכה 2.