השלמה: רעננה תארח את קרית אתא, חיפה יוצאת למעלה אדומים

הערב (מוצ"ש) יתקיימו שני משחקי השלמה במסגרת הליגה הלאומית כשעירוני 'קבוצת גינת' רעננה תארח את עירוני 'ירח סוכנות לביטוח' קרית אתא ומכבי D-CITY מעלה אדומים תארח את מכבי 'נקסט אורבן' חיפה שתגיע ללא גלן רייס ג'וניור ששוחרר. המשחקים בין הפועל עפולה לאליצור איתו אשקלון ובין הפועל מגדל העמק/יזרעאל לר"ג גבעתיים, שהיו אמורים להתקיים הערב נדחו.

מאת: ניב שמולי
צילום: יעל הראל

עירוני 'קבוצת גינת' רעננה – עירוני 'ירח סוכנות לביטוח' קרית אתא (שידור ישיר בעמוד הפייסבוק)

עירוני 'קבוצת גינת' רעננה מוצאת עצמה בנקודה קריטית בעונה שלה. מצד אחד, הקבוצה מפנינת השרון עוד יכולה להשיג את הכרטיס לפלייאוף העליון ומנגד היא גם יכולה למצוא עצמה עמוק במאבקי התחתית. ביום שלישי האחרון רשמה הקבוצה הפסד כואב ליהלומים, כאשר לקראת הסיום ג'ייסון סיגרס נפגע בקרסול והוא בספק רב למשחק. מנגד, עירוני 'ירח סוכנות לביטוח' קרית אתא לא שיחקה בשבוע האחרון, ומגיעה לאחר שני הפסדים ברצף. מי שחזר במשחק הקודם לרוטציה הוא אוראל לב, אשר נדחק החוצה במשחקים לפני כן. גור לביא, שפתח נהדר את העונה, קצת נחלש לאחרונה ושרון אברהמי יצטרך אותו בכדי לחזור לנצח.

הנתון הנוסף: שתי הקבוצות מגיעות לאחר הפסד לאותה קבוצה – אליצור BRIGA נתניה

מכבי D-CITY מעלה אדומים – מכבי 'נקסט אורבן' חיפה

אחרי פגרה כפויה, מכבי D-CITY מעלה אדומים תחזור לפרקט למשחק מסקרן מול הירוקים. הקבוצה של יאיר גבירץ נראית נהדר לאחרונה, ובמשחקי הבית נשענת בעיקר על השלשות. בקבוצה רוצים להגדיל את הפער מהיריבות לתחתית, ועל הדרך לסבך גם את מכבי 'נקסט אורבן' חיפה. בשלושת משחקי האחרונים מכבי 'נקסט אורבן' חיפה לקחה 15.4 ריבאונד התקפה בממוצע – נתון אותו ירצו לצמצם בחבל מודיעין. מנגד, זה היה שבוע נוסף ברכבת ההרים של הירוקים. לצד הניצחון על מכבי עירוני רמת גן, גלן רייס ג'וניור שוחרר מהקבוצה שתגיע למשחק עם זר אחד בלבד – רפאל פוטניי. המשחק הקרוב יהיה הרביעי של הבוצה עם זר אחד, כאשר במשחק האחרון גלן רייס ג'וניור שיחק דקות ספורות לפני שהורחק. אבי סוכר יצטרך תרומה ממיקה אלן שמתברר כאקס פקטור.

הנתון הנוסף: אבי סוכר אימן לפני 4 שנים במכבי מעלה אדומים בליגה הארצית, ויאיר גבירץ שיחק בקבוצה.