השלמות ארצית: התחתית מתחממת

מחזורי הסיום הגיעו, והדרמות בתחתית עולות שלב. בדרום: ניצחון למכבים רעות על עצמה מודיעין שמסבך מאוד את האחרונה במאבקי ההישרדות. הפסד לנחל שורק. בצפון: ביאליק מתעוררת ומשיגה ניצחון שני ברציפות. בצמרת: מגדל מנצחת את כפר יונה ושומרת על הבכורה.

מאת: אלירן כהן

חמישה משחקי השלמה נערכו אמש (רביעי) בליגה הארצית. חמישה משחקים שלוקטו מחמישה מחזורים שונים, כשהמכנה המשותף בין רובם היה באפקט המשמעותי שלהם על מה שצפוי להיות לנו בשבועות הקרובים.

במחוז הדרומי – מכבי מכבים רעות השיגה ניצחון קריטי בקרב התחתית נגד עצמה מודיעין (השלמה למחזור ה- 22), 72:74, במשחק בעל משמעות עצומה על קרבות הירידה. מכבים רעות השיגה את נצחונה השישי, ופתחה בכך פער של 2 נצחונות על עצמה מודיעין מלמטה, בעוד שהיא עומדת במרחק ניצחון אחד מנחל שורק ושוהם הנמצאות כרגע בחוף המבטחים. נחל שורק עצמה הפסידה ברמלה (השלמה למחזור ה- 23), 71:82, והיא עדיין נמצאת מרחק ניצחון בודד מהקו האדום.

בצמרת: מעלה אדומים המשיכה ביכולת הנהדרת שלה וגברה בביתה על א.ס. אשקלון 74:91 (השלמה למחזור ה- 21) עבור האורחת היה זה משחק חוץ שלישי ברציפות, שסגר רצף של שלושה הפסדים שהוריד את הקבוצה מהמקום השלישי למקום השישי. שמחה הלפרט קלע 27 נק׳ למנצחים.

במחוז הצפוני – הפועל מגדל יזרעאל גברה בביתה על בית״ר כפר יונה (השלמה למחזור ה- 10), 84:94, באחד המוקשים הגדולים שעמדו בדרכה לליגה הלאומית, והיא השלימה צעד קטן נוסף בדרך לשם. בתחתית: מכבי קרית ביאליק רשמה ניצחון שני ברציפות (השלמה למחזור ה- 24), 78:81 על הפועל גלבוע ברוש והיא כרגע נמצאת – בדיוק כמו גבעת שמואל – מרחק ניצחון ממכבי חדרה והקו האדום. עמית אלמוג הוביל את המנצחים עם 24 נק׳.