השלמות בארצית: מעלה אדומים נותרה מושלמת

ארבעה משחקי השלמה נערכו אמש בארצית. במחוז הדרומי: מעלה אדומים וא.ס. אשקלון זינקו לפסגה. נחל שורק הביסה את קריית אונו. בצפון: ניצחון שני ברציפות לכרמיאל.

מאת: אלירן כהן

יהיה מאתגר למדי לעקוב אחרי טבלת הליגה הארצית העונה, כשגם מחזורי ההשלמה המתוכננים מראש לא תמיד נערכים במלואם, אולם עם סיומם החלקי של חמשת מחזורי הליגה הראשונים – טבלאות המחוזות מתחילות לקבל צורה. אתמול (רביעי) התקיימו ארבעה משחקי השלמה משלושה מחזורים שונים, שלושה משחקים במחוז הדרומי ואחד נוסף בצפוני.

מי שממשיכה בכושר הנהדר שלה מאז פתיחת העונה היא מכבי מעלה אדומים, שלא נתנה לעצירת הקורונה הכפויה לעצור אותה, והשיגה אמש את נצחונה השלישי בשלושה משחקים – 80:104 בחוץ על מכבי שוהם במסגרת משחק השלמה למחזור הראשון. שלושה שחקנים במעלה אדומים חצו את רף 20 הנקודות – שמחה הלפרט (24), יוחאי צוקרמן (21) ובר שפע (20). את שוהם הוביל אריאל לחוביץ' (19 נק').

משחק השלמה נוסף במסגרת המחזור הסתיים בנצחונה של א.ס. אשקלון בחוץ על מכבי מכבים רעות 70:79. את הקבוצה המנצחת הוליך רון ציפר הצעיר (20 נק'). עבור אשקלון היה זה ניצחון שלישי העונה בחמישה משחקים. מכבים רעות, מאידך, היא הקבוצה היחידה במחוז שטרם ניצחה.

במשחק השלמה למחזור השביעי גברה אליצור נחל שורק בביתה על עירוני קריית אונו 58:85, במשחק שהיה חד צדדי כבר מהפתיחה. בשורות נחל שורק בלטו תומר פיסצקי (20 נק') ואביב קושמקוב (18 נק'). הערב (חמישי) ייערך משחק השלמה נוסף במחוז הדרומי (מחזור 1), בו תארח הפועל לוד את עצמה מודיעין.

במשחק השלמה למחזור השישי במחוז הצפוני גברה עירוני מכבי כרמיאל על הפועל מעלות 60:86. עבור כרמיאל היה זה הניצחון השני השבוע, אחרי שבפתיחתו הפתיעה בביתה את מגדל יזרעאל החזקה. עבור מעלות, מאידך, היה זה המשחק הראשון שקיימה העונה, מאחר ומשחקי פתיחת העונה שלה נדחו נוכח אילוצי הקורונה. אלכס דברואו (20 נק') וגרנט גרינברג (18 נק') הובילו את המנצחת.