יפתח זיו: "להיות בנבחרת זו אחת מהתקוות והמטרות שאתה מסמן לעצמך כשאתה ילד"

אחרי שהיה מצוין בחלון המשחקים הקודם בחודש נובמבר ועם עונה טובה בגלבוע/גליל, יפתח זיו מגיע לחלון המשחקים הזה של נבחרת ישראל עם תקווה להיות משמעותי יותר, במיוחד כשהקפטן גל מקל לא עומד לרשות הנבחרת והגארדים הישראלים יצטרכו לתת לא מעט בשביל לחפות על חסרונו.

"המצב של התקופה הזו קצת אחר. הגענו לכאן ושניים קיבלו תוצאה חיובית אז התחלנו טיפה ברגל שמאל אבל אנחנו אופטימים", אומר לנו יפתח בראיון מפולין המושלגת. "אני בתקופה טובה מבחינת אישית, אני לומד יותר להכיר את עצמי ואת המשחק שלי, את הערך שאני יכול לתת לקבוצה ולנבחרת. אני שמח שאני מקבל את ההזדמנות והזמן בנבחרת, לתרום ולתת מה שאני יכול. כל עוד אני אקבל אני אנסה כמה שיותר להחזיר".

הקפטן גל מקל יחסר לנו בקו האחורי, אתה צפוי לקבל יותר דקות במצב הזה?

"באופן כללי כל מצב בכל תקופה כששחקן אחד חסר אז האחרים צריכים לבוא ולהשלים את המקום והדקות שלו. אני אשמח על כל שניה שאני אקבל, אקח אותה בשתי ידיים ואנסה להחזיר כמה שאני יכול".

איך זה להגיע ולהיות עם הנבחרת בחלונות הללו?

"זה כיף, לשנות אוירה. בשנים האחרונות עם החלונות האלה זה קצת לשנות פאזה באמצע העונה ולצאת מאיזור הנוחות. זה כדורסל אחר, מאמן אחר, שחקנים אחרים. כשאתה מגיע לנבחרת עם החברים שאתה עובר איתם שנים על גבי שנים זה כיף. להיות בנבחרת זה כבוד גדול, זה אחת מהתקוות והמטרות שאתה מסמן לעצמך כשאתה ילד, זו זכות וכיף גדול".

מה המטרות בחלון הזה, במשחקים מול רומניה וספרד?

"המטרות הן קודם כל לנצח, אני חושב שלהתחבר לתהליך שעברנו בשנה שנתיים האחרונות. לבנות כימיה טובה בין כל השחקנים, אנחנו הרבה שחקנים שמכירים ורצים הרבה שנים ביחד ואני מאמין שיש פה משהו מיוחד. זו הכנה נוספת לקראת אליפות אירופה".

אז לאליפות אירופה כבר עלינו, בקרוב מתחילים משחקי המוקדמות לאליפות העולם. לאור היכולת של הנבחרת לאחרונה האם אנחנו יכולים להעפיל?

"להגיד שאנחנו לא מכוונים ולא רוצים להיות שם זה לא נכון להגיד, אפשר לעשות את זה. גם בהתחלה של הקמפיין הנוכחי היו סימני שאלה אבל הוכחנו שעשינו את זה בזכות. היעד להגיע לאליפות העולם זה לא מילה גסה, אנחנו מכוונים לשם ונעשה הכל".

איך אתה עם השלג בחוץ?

"אני לא אחד שראה הרבה שלג בחיים אז לראות ולחוות את זה בלייב זה משהו מיוחד. פחות מרגישים את הקור אבל הכל לבן ויפה, אוירה חגיגית ואני מקווה שנשיג את הניצחונות וזה יהיה מתוק".