כפ"ס ורעננה עלו ליתרון 0-1 בחצי הגמר

סדרות חצי הגמר של הליגה הלאומית לנשים יצאו אתמול לדרך, שתי הקבוצות הביתיות ניצחו ועלו ליתרון בסדרה. הפועל כפ"ס שמרה על הבית מול מג'דל כרום אחרי שברחה ברבע השלישי, מכבי רעננה הובילה מפתיחת המשחק ולא שמטה את היתרון עד הסיום בניצחון על עמק יזרעאל.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

הפועל כפ"ס – הפועל מג'דל כרום 42:57

כפ"ס משיגה ניצחון שלישי העונה על מג'דל כרום, ועולה ליתרון 1-0 בסדרת חצי הגמר אחרי שהצליחה לברוח לירידה שלה ברבע השלישי. קודם לכן קיבלנו מחצית ראשונה שקולה – זה התחיל עם רבע ראשון קשוח עם הגנות חזקות משני הצדדים וחילופי סלים כשבסיומו האורחת ביתרון נקודה 12:11.

4 רצופות של נור כיוף בתחילת הרבע השני הביאו את מג'דל ליתרון 5, אבל מכאן המומנטום עבר לצד הירוק. נקודות של ליעד אורבך בצבע ושלשות של דרור מייברג הפכו מהר את התוצאה ושמרו שת כפ"ס ביתרון קל של 4-6 הפרש. מג'דל התקשתה למצוא את הסל וקלעה רק מהעונשין, וירדה להפסקה כשהיא בפיגור 21:26.

שתי הקבוצות ניסו לרוץ ולשחק בקצב גבוה בתחילת המחצית השניה – אבל רק קבוצה אחת גם ידעה לסיים טוב. כפ"ס בהובלת ליעד אורבך החלק אט אט להגדיל את היתרון שלה, כשהשלשה השלישי במשחק של מייברג העלתה לראשונה לדו ספרתי 25:37. מג'דל ירדה לפסק זמן וחזרה ממנו הרבה יותר מחוייבת בהגנה, עם הרבה קפיצות על כדורים ולא מעט חטיפות, אבל רק מעט מהן גם נוצלו לנקודות. האורחת הצליחה לצמצם זמנית למינוס 8, אבל כפ"ס עם ריצת 0-7 בהובלת אורבך (שניערה שומרות וקלעה בצבע) הגדילה שוב ל-30:45 סוף רבע שלישי.

ברבע האחרון שוב ראינו את ההגנות עובדות חזק והקבוצות מקשות אחת על השניה לייצר נקודות. שני סלים קשים בצבע של אורבך וקרן נחמד יחד עם שלשה של גלי קונטס הגדילו את הפער לאזור ה-20, שלשות בצד השני של שדא כנעאן צמצמו חזרה וחתמו את המשחק ב-42:57 כפ"ס.

קלעו לכפ"ס: ליעד אורבך 18, גלי קונטס 13, שיר תירוש 10, דרור מייברג 9, קרן נחמה 7.

קלעו למג'דל כרום: שדא כנעאן ונור כיוף 12 כ"א, רואן חמדאן 8, עלית כהן 6, ג'ואן מוחמד 4.

מכבי רעננה – הפועל גליל עליון 45:56

בפעמיים הקודמות שרעננה וגליל נפגשו העונה במסגרת הליגה הסדירה, זה נגמר בהפרש של פוזשן אחד בלבד לזכות המארחת של כל המשחק. אמש בפתיחת סדרת חצי גמר הפלייאוף ראינו משחק הרבה יותר חד צדדי לזכות המארחת, שהובילה מאמצע הרבע הראשון ועד לסיום ורוב הזמן הזה גם הייתה ביתרון דו ספרתי.

שתי הקבוצות לא מצאו את הסל בדקות הראשונות של המשחקים. גליל הייתה הראשונה לעלות על הלוח אחרי כ-4 דקות, אבל לצערה זה גם היה הסל האחרון שלה ברבע הזה. לרעננה לקח 5 דקות להיכנס לעניינים, אבל מרגע זה המשחק עבר לשליטה שלה. מורן שטרית ובר סלע קלעו בצבע והובילו את המארחת ליתרון 2:13 בתום הרבע הראשון.

הרבע השני כבר היה יותר שקול. גליל איפסה את היד וקלעה גם לא מעט מבחוץ, כשבצד השני סלע המשיכה להוביל את ההתקפה של רעננה יחד עם טל יעקב שגם נכנסה לעניינים. גליל רדפה ורדפה ומדי פעם גם הצליחה להוריד את הפער לאזור ה-6-8 הפרש, אבל רעננה הצליחה כל פעם מחדש לברוח וסיימה את המחצית הראשונה ביתרון דו ספרתי 20:30.

המחצית השניה גם התחילה עם חילופי סלים, יעקב מצד אחד וביתן מהצד השני, והפער נשאר סביב ה-10. לקראת סוף הרבע רעננה הצליחה לייצר מומנטום עם עצירות בהגנה ונקודות של שטרית, ופתאום הפער קפץ ל-20, 31:51 בכניסה לרבע האחרון. גמור? לא בדיוק.

רעננה לא מצליחה לקלוע כמעט 7 דקות, והמזל שלה שגם האחוזים של גליל לא היו בשיאן. כי אם גליל הייתה מסיימת יותר טוב מתחת לסל, במקום להוריד למינוס 9, היא הייתה יכולה להגיע הרבה יותר קרוב. אבל אחרי ריצת 12-1 של האורחות מהצפון שכאמור הורידה לחד ספרתי (עם שלשות של קרן מוזס וענבר לברון) רעננה התעוררה והצליחה לעצור הגנתית את הקאמבק האדום. עד לסיום רעננה חזרה לדו ספרתי וניצחה 45:56.

קלעו לרעננה: טל יעקב 17, בר סלע 16, מורן שטרית 12, טלי בן ישי 6, רוני זהות 5.

קלעו לגליל עליון: מיקה ביתן 18, ענבר לברון 9, קרן מוזס ורג'י גליידה 7 כ"א, שני לוי והדר רפאל 2 כ"א.