לאומית: הקרב נגד הירידה יוכרע במחזור הסיום

הפועל ר"ג גבעתיים ומכבי אשדוד ניצחו בהתאמה באשקלון וברעננה, כך שבמחזור הסיום בשלישי הקרוב תוכרע היורדת הנוספת. ניצחון של האורדונים ישאיר אותם בוודאות בליגה.

דרמה גדולה בקרב נגד הירידה בליגה הלאומית. הפועל ר"ג גבעתיים יצאה אתמול (מוצ"ש) לאשקלון וחזרה עם ניצחון 85:78 בזכות עוד משחק נהדר של דימטריוס טרידוול. האורדונים סיימו את המשחק שלהם וקיוו להפסד של מכבי אשדוד במטרווסט מול עירוני רעננה. הקבוצה של יוסי בונן, שטרם הפסידה בבית התחתון, נכנסה לרבע האחרון בפיגור אלא שג'ייסון סיגרס קבע מהפך עם שלשה גדולה אבל כ-15 שניות לסיום דייק בזריקה אחת שקבעה 83:85. מכבי אשדוד יצאה להתקפה של עונה בסיומה ארתור רוזנפלד קבר שלשה שקבעה כי ההכרעה תעבור ליום שלישי.
במחזור הסיום מכבי אשדוד תארח את אליצור אליצור איתו אשקלון והפועל ר"ג גבעתיים את מכבי מעלה אדומים. באשדוד יצטרכו לנצח את אליצור איתו אשקלון ולקוות להפסד של האורדונים בזיסמן. כל תוצאה אחרת – תשאיר את הפועל ר"ג גבעתיים עונה נוספת בליגה הלאומית. כמו כן, במצב בו הפועל ר"ג גבעתיים תנצח בבית את מכבי מעלה אדומים – היא תישאר בליגה ללא כל קשר לתוצאה של מכבי אשדוד.

אליצור איתו אשקלון – הפועל ר"ג גבעתיים 85:78

הפועל ר"ג גבעתיים הייתה קרובה מאד להבטיח כבר הערב את הישארותה בליגה, אלא שמכבי אשדוד עשתה את העבודה וניצחה גם כן. האורדונים יצטרכו לעמוד בלחץ ביום שלישי הקרוב כשהם יודעים שניצחון ביתי מול מכבי מעלה אדומים ישאיר אותם בוודאות בליגה לעונה נוספת.

פתיחת המשחק הייתה כולה של האורחים כשעמית עבו ודימיטריוס טרידוול מצעידים את קבוצתם ליתרון 27:15. השחקנים של מתן חרוש שמרו על היתרון הדו ספרתי שלהם וירדו למחצית ב-43:32. הרבע השלישי נפתח עם מטווח שלשות של המקומיים שצימקו ל-47:43 בלבד. האורדונים הגיבו עם נקודות חשובות בצבע, ועם שלשה של עמית עבו ומהלכים טובים של מרקיז קולמן שקבע 62:56 לאחר שלושה רבעים. גם ברבע האחרון הביתיים היו קרובים, אלא שלא הצליחו לבצע מהפך והאורדונים חזרו למרכז עם ניצחון חשוב.

הרבו לאליצור איתו אשקלון: סטורם וורן 29 נק', דניאל רוזנבאום 17 נק', ארד הררי 12 נק', מארק ליונס 11 נק'.

הרבו לר"ג גבעתיים: דימיטריוס טרידוול (15 ריבאונדים) 25 נק', עמית עבו (7 אסיסטים) 23 נק', מרקיז קולמן 14 נק'.

עירוני רעננה – מכבי אשדוד 86:85

מכבי אשדוד כבר הריחה את הליגה הארצית, אלא ששלשה אדירה של ארתור רוזנפלד קבעה שההכרעה תהיה במחזור הסיום. אחרי רבע ראשון בשליטת הביתיים, מכבי אשדוד חזרה למשחק וירדה למחצית כשהיא בפיגור 45:47. ברבע השלישי אף קבוצה לא הצליחה לברוח והלוח הראה 62:64 למקומיים. כריס אורטיז ויוניו ברואטה כבר קבעו 7:68 כ-5 דקות לסיום, אך ג'ייסון סיגרס לא ויתר ועם מהלכים גדולים הפך את התוצאה. הגארד נשלח לקו אבל דייק בזריקה אחת והותיר לאשדוד 15 שניות להתקפה אחרונה. ארתור רוזנפלד מצא עצמו לבד ותפר שלשה חשובה שקבעה את תוצאת המשחק.

הרבו לרעננה: ג'ייסון סיגרס 33 נק', ברנדון שרווד 15 נק', יהל מלמד 11 נק', ירין איינהורן 8 נק'.

הרבו למכבי אשדוד: יוניו ברואטה 23 נק', כריס אורטיז 21 נק', רביב פיטשון (11 ריבאונדים) וג'ורדן כהן 11 נק' כ"א, ארתור רוזנפלד (9 אסיסטים, 7 ריבאונדים) 9 נק'.