לאומית נשים: הסתיימה העונה הסדירה, כאוכב סיימה רביעית

העונה הסדירה בליגה הלאומית לנשים הגיעה לסיומה בשעה טובה. כבר מחר (חמישי) יחלו סדרות רבע גמר הפלייאוף, אחרי שאמש נקבעו המיקומים הסופיים במחוז הצפוני. גלבוע מעיינות פספסה הזדמנות להיכנס ברגע האחרון לרבע הגמר אחרי הפסד צמוד לגליל עליון, מי שהרוויחה מכך היא כאוכב שסיימה רביעית. מג'דל שניצחה את כאוכב סיימה במקום השני, נתניה שלישית.

מאת: לילך וייס
בצילום: ג'ואן מוחמד ממג'דל כרום

סדרות רבע הגמר

הפועל גליל עליון – בני יהודה

הפועל מג'דל כרום – הפועל כפ"ס

אס"א ירושלים – אליצור עירוני נתניה

אליצור ת"א – הפועל כאוכב

הפועל כאוכב – הפועל מג'דל כרום 55:43

מג'דל עושה את העבודה בחוץ מול כאוכב, ותסיים את העונה במקום השני בדרך למפגש ברבע הגמר עם כפ"ס. כאוכב למרות ההפסד נשארת במקום הרביעי וגם היא עם הפנים קדימה לסדרות הפלייאוף.

שתי הקבוצות שמרו חזק בפתיחה והקשו מאוד את הכניסה לצבע, מה שהשאיר את הסקור נמוך. כניסה מאוחרת של הקהל של מג'דל כרום ליציע הכניס אנרגיות גם לשחקניות של הקבוצה שהחלו לברוח עם שלשה של ג'ואן מוחמד וסל של עלית כהן בדרך ליתרון דו ספרתי 15:5. לקראת סיום הרבע כאוכב חזרה ללחוץ בהגנה והצליחה לעצור את המומנטום האורח, ובסוף הרבע הראשון 17:7 למג'דל כרום.

כאוכב עלתה הרבה יותר חדה לרבע השני ותוך פחות מדקה ליאן עודה קלעה 4 נקודות, בדרך לרבע התקפי טוב של כאוכב. מג'דל התקשתה להיכנס לצבע ונתקעה בלי סל שדה קרוב ל-5 וחצי דקות, וכאוכב שצלפה פעם אחר פעם מחוץ לקשת השלימה את המהפך – 20:21. רואן חמדאן עם שני סלים קשים בצבע החזירה את היתרון למג'דל, כאוכב המשיכה לקלוע שלשות, ובירידה להפסקה שוויון 30.

מג'דל פתחה טוב את המחצית השניה – כהן ייצרה נקודות מריבאונד התקפה, מוחמד מסרה אסיסט לרואן חמדאן שאח"כ החזירה באסיסט משלה לשדא כנעאן ועל הלוח 40:34 אורח. כאן המשחק נתקע כששתי הקבוצות התקשו לייצר נקודות. כאוכב אומנם חטפה כדורים אבל החטיאה את כל נסיונות הזריקה שלה מבחוץ וגם כמה לייאפים, והתוצאה לא השתנתה עד לסיום הרבע.

גם הרבע האחרון לא התעלה לרמה גבוה במיוחד. השלשות של כאוכב חזרו להיכנס, אבל מג'דל הצליחה לשמור על יתרון קל. לקראת הסיום האורחת גם הצליחה במיני ריצה לברוח ליתרון דו ספרתי עם נקודות מהעונשין, וסל של עולא ג'בריס סגר את הסיפור. מג'דל ניצחה 55:43 לצד קריאות עידוד רמות מצד הקהל שליווה אותה לאורך כל המשחק.

קלעו לכאוכב: סירין מוחמד 15 (4 שלשות), ליאן עודה והיא סאלח 7, דאליה חטיב 6, פאטמה חליל 4, מיתר אוסלין ופריאל חטיב 2 כ"א.

קלעו למג'דל כרום: ג'ואן מוחמד 18, עלית כהן 12, רואן חמדאן 10, שדא כנעאן 8, עולא ג'בריס 6, עדן מצארוה 1.

הפועל גליל עליון – הפועל גלבוע קרן 67:69

גלבוע הגיע למחזור האחרון של העונה בידיעה שהיא חייבת להשיג את הניצחון, וראו את זה על הפרקט. למרות שבפתיחה גליל עשתה קולות של בריחה, גלבוע הצליחה להישאר צמודה אליה לאורך כל המשחק. לרבע האחרון הקבוצות עלו בשוויון, וכ-2 דקות לסיום גלבוע גם הצליחה לעלות ליתרון. אבל כאן האורחות נתקעו, ולמרות כמה הזדמנויות בהתקפות הבאות הן לא הצליחו לייצר נקודות וגליל היא זאת שיצאה עם הנקודות.

קלעו לגליל עליון: עמית גור 28 (6 שלשות), שיר רביב 12, מיקה ביתן 10, אביטל צוובנר 9, נוי לופושניאנסקי 8, נגה גיא 2.

קלעו לגלבוע: יפית כהן 19, עדי פירסטנברג 17, אליס חתוקאי ושירה בן דוד 9 כ"א, נועה רודה 6, נעה שמעוני 5, יעל פרחי 2.

אליצור נתניה – אקדמיית וינגייט 55:65

נתניה משיגה ניצחון שלישי העונה, ועל הדרך גם עולה מקום אחד למעלה בטבלה הצפונית בעקבות יחס סלים עדיף על האקדמיה.

האקדמיה פתחה את המשחק עם ריצת 6-0 כשהיא קולעת בקלות מדי על האין הגנה של נתניה בצבע. 5 רצופות של דפנה קדוש מלר החזירו את נתניה לעניינים, ובהמשך 4 של שירה חג'ג' העלו את נתניה ליתרון ראשון במשחק. האקדמיה נתקעה בסדרה של החטאות מחוץ לקשת, ונתניה המשיכה ללכת פנימה ולהגדיל את היתרון שלה ל-10:17 סוף רבע ראשון.

ההתקפה האורחת נראתה יותר טוב ברבע השני כש-שלשה של ליאם בסטקאר צמצמה ל-18:22. סל בצבע של סבינה מרדנוב החזירה את המומנטום לנתניה והחלה ריצת 0-8 שפתחה פער דו ספרתי. שני סלים של האקדמיה לקראת סיום הרבע צמצמו, ובירידה להפסקה 22:31 מקומי.

קצב טוב בפתיחת הרבע השלישי כשהקבוצות החליפו סלים, כשנתניה עם צמד שלשות ונקודות מהקו הגדילה את יתרונה ל-29:44. האקדמיה החלה גם היא לקלוע מבחוץ ויחד עם סלים בצבע של דשה סמרו ורבקה ויוואג צמצמה ל-45:46 בלבד בכניסה לרבע האחרון.

חדירה של ויוואג החזירה את היתרון לאקדמיה, קדוש מלר עם עוד שלשה שוב הפכה. המשחק המשיך צמוד עוד כמה דקות, אבל אז האקדמיה שוב נתקעה ונתניה הענישה בצד השני בדרך ל-51:58. גם פסק זמן של קורי קאר לא הצליח להעיר את השחקניות שלו, ונתניה כבר ברחה לפלוס 12 ושמרה על הפער דו ספרתי עד לסיום.

קלעו לנתניה: דפנה קדוש מלר 20 (6 שלשות), סבינה מרדנוב 17, שירה חג'ג' 11, שני ננקין 10, ענבל מיכל 6, הילה מימון 1.

קלעו לוינגייט: רבקה ויוואג ופיי אולהאולה  12 כ"א, דשה סמרו ומיקה מידן 10 כ"א, ליאם בסטקאר 6, שירה אלקיס 4, הדר דניאל 1.

הפועל נצרת אורטודוקס – אליצור עירוני נתניה 71:70

כאמור לאור הניצחון של מג'דל כרום נתניה מסיימת את העונה במקום השלישי. נצרת לצערה מסיימת את העונה במקום האחרון ללא נצחונות ודי הבטיחה את מקומה בסדרות נגד הירידה שיתקיימו לאחר משחקי הפלייאוף התחתון.