לאומית נשים: הפסד שלישי לאס"א ירושלים ואליצור ת"א

מחזור אחד פלוס כמה משחקי השלמה נותרו לסיום העונה הסדירה במחוז הדרומי, ואחרי התוצאות של אתמול – הכל עדיין פתוח. אס"א ירושלים ואליצור ת"א, שהובילו את הטבלה, ספגו הפסד שלישי ונכון לעכשיו בין המקום הראשון לרביעי מפריד ניצחון בודד. בשבוע הבא קרב מיקום ישיר נוסף כשירושלים תפגוש את כפ"ס. בצפון ניצחון ראשון לאליצור נתניה, מג'דל כרום ניצחה את כאוכב.

מאת: לילך וייס
בתמונה: שחר עמית, מופע שלשות מרהיב אמש

דרום:

אליצור ת"א – הפועל כפ"ס 68:66

קרב מיקום ישיר בתוך הרביעיה הראשונה הסתיים בניצחון דרמטי של כפ"ס אחרי הארכה. כפ"ס משווה את מאזנה לזה של מוליכת הטבלה, אבל ת"א מחזיקה ביתרון פנימי עליה בעקבות הניצחון ב-11 הפרש במפגש הקודם בין השתיים.

קצב טוב קיבלנו ברבע הראשון, כשסל רדף סל והמשחק נשאר צמוד. כפ"ס הלכה פנימה למיכל אפשטיין, קרן נחמה החזירה עם נקודות בצד השני ובהמשך טל יעקב עם 4 משלה סידרה לכפ"ס יתרון קל. סוף ראשון 18:16 לאורחות. המשחק הצמוד המשיך ברבע השני – כפ"ס קלעה פעמיים מבחוץ, גלי קונטס קלעה בצבע בצד השני. שלשה של דרור מייברג העלתה את כפ"ס לפלוס 5, והשרנויות שמרו על יתרון קל עד סוף הרבע. סל באזר של שחר יום טוב שלח את הקבוצות להפסקה ב-39:36 לאורחות בירוק.

הקצב נרגע קצת ברבע השלישי כשהקבוצות קלעו באחוזים פחות טובים, אבל המשחק המשיך צמוד. לקראת סוף הרבע ת"א נתקעה כמה דקות ללא נקודות וכפ"ס עם 7 רצופות של מייברג הצליחה לברוח ליתרון שיא של 7 הפרש, סוף שלישי 51:44 לשרוניות. אליצור לחצה יותר בהגנה ברבע הרביעי והקשתה על כפ"ס לייצר, אבל בעצמה לא קלעה יותר מדי ונשארה בפיגור קל. ת"א גם לא ניצלה מספיק סדרת חטיפות שלה באמצע – סוף הרבע, ו-2 דקות לסיום כפ"ס ביתרון 58:53. חטיפה של נחמה ו-2/2 שלה מהקו הורידו לנקודה בלבד, מאיה איסרוב הגדילה חזרה ושלשה גדולה של מאי לוינשטיין קבעה שוויון. שתי הקבוצות לא קלעו בזמן שנותר והולכים להארכה.

גם תוספת הזמן היתה צמוד מאוד, כשברובה כפ"ס הובילה ביתרון מינימלי. לת"א היו כמה הזדמנויות להפוך את התוצאה ולעלות ליתרון אבל הכדורים לא נכנסו, נקודה מהקו של אפשטיין קבעה 68:66 ולאליצור נגמר הזמן. כפ"ס כאמור עם הניצחון שמצמיד אותה למקום הראשון כשהכל בצמרת המחוז עוד פתוח.

קלעו לת"א: דוריאן דהן סוויץ ושיר תירוש 14 כ"א, קרן נחמה 12, אמי רינת 9, גלי קונטס 8, רבקה רוס 6, מאיה לוינשטיין 3.

קלעו לכפ"ס: דרור מייברג 19 (5 שלשות), טל יעקב 16, מאיה איסרוב 14, מיכל אפשטיין 13, לירז קניג 3, שחר יום טוב 2, אופיר פרפרה 1.

אס"א ירושלים – אליצור יבנה 74:71

האם יבנה היא הכבשה השחורה של ירושלים? מתוך 3 הפסדים של אס"א העונה, שניים היו ליריבה מהדרום שמשיגה עוד ניצחון חשוב בתחתית. האורחות קיבלו יום ענק מחוץ לקשת של שחר עמית, וכבר הצליחו לברוח ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע השלישי בו עצרו את ירושלים על 13 נקודות בלבד. ברבע האחרון ירושלים הצליחה לחזור למשחק והורידו למינוס נקודה בלבד חצי דקה לסיום. הדר רפאל עם 2/2 מהקו הגדילה ל-74:71, לירושלים נשאר זמן למהלך אחרון אבל היא לא הצליחה לייצר סל והניצחון כאמור הלך ליבנה.

קלעו לירושלים: נטע רפאל ושני ברמן 14, ניקול מיכאילץ 11, גילי ליאור 8, עדן פורת 7, מורן שחם 5, טליה פרידמן ומוריה חסון 4 כ"א, עמית מצקין ורינת בן יעקב 2 כ"א.

קלעו ליבנה: שחר עמית 24 (7 שלשות), הדר רפאל 15, מורן שטרית 13, חנה הללי 9, ענבר טנא אוריון 8, לירן שחף 3, הדר לזרוב 2.

א.ס. רמה"ש – הפועל באר טוביה 69:79

רמה"ש שומרת על הבית בקרב התחתית מול באר טוביה, אחרי שהובילה כמעט כל המשחק. באר טוביה הצליחה להישאר קרובה ולחזור מפיגור דו ספרתי למינוס 4, אבל לא הצליחה להשלים קאמבק וספגה את הפסד התשיעי העונה.

הרבע הראשון היה שקול, עם חילופי סלים משני הצדדים. ירדן עיבל ועינב אסולין העלו את באר טוביה ליתרון 9:6, אבל כאן האורחת נתקעה בהתקפה ורמה"ש הצליחה להפוך חזרה. סלים מהירים של רמה"ש בדקה האחרונה העלו אותה לפלוס 6, בדרך ל-12:17 סוף רבע ראשון.

השרוניות לחצו חזק בהגנה בתחילת הרבע השני, כשבהתקפה הדר לוי מובילה אותם ליתרון דו ספרתי 14:26. עידן שלוש לקחה אחריות עבור באר טוביה עם שלשה וחטיפה שהסתיימה סל, ויחד עם בר אביטל הורידה חזרה ל-5 בלבד. באר טוביה המשיכה לרדוף ולהישאר צמודה, אבל בכל פעם שהתקרבה לוי או מיטב פינקלשטיין בסלים חשובים השאירו את רמה"ש במרחק סביר. שלשה של האחרונה גם הגדילה ל-32:42 בהפסקה.

באר טוביה פתחה טוב את הרבע השלישי עם נקודות בצבע ושוב הורידה למינוס 4, אבל שוב מהצד השני נחתה עליהן שלשה שעצרה להן את המומנטום. 3 חטיפות רצופות של רמה"ש עזרו להן לחזור ליתרון דו ספרתי, ואחרי כמה דקות של חילופי סלים הרבע השלישי הסתיים ב-49:60 מקומי. הרבע האחרון המשיך דומה כשבאר טוביה רודפת אבל לא מצליחה להוריד משמעותית את הפער. לקראת אמצע הרבע שלשות של אלה פינצ'י ולי קפיטולניק הגדילו ל-18 הפרש, עיבל וראם נונו צמצמו חזרה ובסיום 69:79 לרמה"ש.

קלעו לרמה"ש: הדר לוי 23, לי קפיטולניק 12, אופיר אליהו 10, מיטב פינקלשטיין 8, רוני קלינגר ואלה פינצ'י 7 כ"א, יעל גלילי והילה הניג 4 כ"א, קרן מוזס 3, אלה נר 1.

קלעו לבאר טוביה: ירדן עיבל 20, מאיה מדרי 14, עידן שלוש 12, בר אביטל ועינב אסולין 10 כ"א, ראם נונו 3.

צפון

אליצור נתניה – הפועל נצרת אורטודוקס 64:78

נתניה משיגה ניצחון ראשון העונה בקרב התחתית נגד נצרת, שתמשיך לחפש את הוי הראשון שלה. כבר מהפתיחה החל מופע השלשות של דפנה מלר קדוש, שצלפה 3 כאלו ברבע הראשון והובילה את נתניה ליתרון דו ספרתי 8:19. נצרת קלעה גם היא כמה שלשות ברבע השני ומריאנה שאמא הראתה יכולת טובה בצבע, אבל היתרון של האורחות המשיך לגדול עם נקודות בצבע של שני ננקין. בהפסקה 34:55 מקומי.

השליטה של נתניה המשיכה גם למחצית השניה כשהיא שומרת על יתרון סביב ה-20 הפרש עם עוד כמה שלשות של מלר קדוש. רגד עבדו וסאלי עלימי הצליחו מדי פעם לצמצם, אבל לא מספיק כדי להתקרב חזרה לפיגור חד ספרתי. נתניה שמרה על היתרון עד לניצחון 64:78 בסיום.

קלעו לנתניה: דפנה קדוש מלר 31 (9 שלשות), ענבל מיכל 14, שני ננקין 13, סבינה מרדנוב 10, שירה חג'ג' 6 , שירי יום טוב 4.

קלעו לנצרת: מריאנה שאמא 19, סאלי עלימי 13, רגד עבדו 8, קארין שאמא 7, ליאן חאג' ומנאר קובטי 5 כ"א, סוהיר אבו ערב 3, לובנא עבד אללה ולין קסיס 2 כ"א.

ענבל מיכל, עזרה לנתניה לרשום ניצחון ראשון העונה

אקדמיית וינגייט – אליצור עירוני נתניה 82:54

 ניצחון רביעי ברציפות לנתניה, אחרי שהצליחה לברוח ברבע השלישי ליתרון דו ספרתי גבוה עליו שמרה עד הסיום.

האקדמיה פתחה חזק את המשחק עם 2 חטיפות וכשהיא כמעט ולא מחטיאה זריקות מהשדה, ועם 5 אישיות של מיקה מידן עלתה ליתרון 5:9. בצד השני עמית כהן עם נקודות מכל הטווחים שמרה את נתניה בפיגור קל. דשה סמרו עם שני סלים בצבע העלתה את המארחת לפלוס 6, אבל כאן האקדמיה נתקעה בסדרת החטאות, וצמד העמית כהן יחד עם עדן אסטטקאו הובילו ריצת 12-3 של נתניה שקבעה 24:21 לאורחת בסוף הרבע הראשון.

שתי הקבוצות לא נכנסו טוב לרבע השני וההתקפות לא ייצרו יותר מדי, ואחרי 5 דקות תוצאת הרבע הייתה 4-2 בלבד לנתניה. לקראת סוף הרבע האורחת התחילה ללחוץ בהגנה, חטפה כדורים ורצה למתפרצות בצד השני. אסטטקאו עם 4 אישיות הגדילה את היתרון של האורחות ל-10 – 35:25 בסוף המחצית הראשונה. הרבע השלישי כבר היה יותר קצבי, ובעיקר בצד האורח כשגלי בן מרדכי עם נקודות מתחת לסל מקרבת את ההפרש ל-20. מטווח שלשות של האקדמיה צימק ל-44:38, אבל אחרי פסק זמן של דנג'י האורחות חזרו לקלוע ושוב ברחו לדו ספרתי – 54:42 אחרי 3/4 משחק.

תחילת רביעי האקדמיה שוב ניסתה את כוחה מחוץ לקשת אבל לא פגעה, ונתניה שהלכה פנימה הגדילה את היתרון שלה ל-20 הפרש. פסק זמן של קורי קאר לא הצליח לעצור את המומנטום האורח כשנתניה ממשיכה לחטוף ולקולע באחוזים טובים ל-2 וכבר עלתה ליתרון 31 אחרי סלים של בן מרדכי ושלשות של קרן בויס. האקדמיה הצליחה למזער קצת נזקים ובסיום 82:54 לנתניה.

קלעו לוינגייט: מיקה מידן 13, דשה סמרו 12, הדר דניאל 11, מיכל דהן 9, פיי אולהאולה 7, נוי חביב 2.

קלעו לנתניה: עמית כהן 25 (4 שלשות), עדן אסטטקאו 18, קרן בויס 15, גלי בן מרדכי 12, עמית כהן 7, תומר נוב 3, יעל שטיינברג 2.

הפועל מג'דל כרום – הפועל כאוכב 52:72

מג'דל עושה עוד צעד משמעותי בדרך להבטחת המקום בפלייאוף עם ניצחון ביתי על כאוכב. המארחות שלטו במשחק מההתחלה, כאוכב מדי פעם הצליחה להתקרב ולהוריד את ההפרש אבל לא מספיק. שדא כנעאן ועלית כהן דאגו להבריח את מג'דל לקראת הסיום שוב לדו ספרתי גבוה וסגרו את הסיפור.

מג'דל פתחה חזק את המשחק כשהיא שולטת בכדורים החוזרים וקולעת בקלות בצבע, ואחרי שלשה של עלית כהן עלתה ליתרון 3:13. כאוכב החלה ללחוץ בגנה והקשתה על המאחרת לייצר נקודות, ובמקביל מהלך של סל ועבירה של מיתר אסולין ושלשה של פאטמה חליל צמצמו ל-11:13. כאן המומנטום שוב עבר למארחת שחטפה כמה כדורים והגדילה חזרה ל-11:19 אחרי 10 דקות.

גם את הרבע השני המארחת פתחה מצויין עם התקפות מהירות וקליעה באחוזים טובים מאוד, והפער זינק ל-12:30 אחרי צמד שלשות של שדא כנעאן. כאוכב המשיכה להתקשות בהתקפה וייצרה נקודות בעיקר מהקו, וכהן עם שלשה נוספת סגרה את המחצית הראשונה על 19:38 מקומי.

כאוכב החליטה לשנות גישה ברבע השלישי וזרקה הרבה מחוץ לקשת, מה שהשתלם לה עם 5 שלשות רצופות (חליל וליאן עודה 2 כ"א), ופתאום זה רק מינוס 9 – 34:43. מג'דל נתקעה דקות ארוכות ללא סל שדה עד שהגיעה כנעאן והגדילה קצת ל-38:46 סוף שלישי.

הרבע האחרון נפתח שקול עם חילופי סלים כשהמארחת שומרת על יתרון קל. כמה חטיפות לקראת אמצע הרבע אפשרו למג'דל לברוח שוב לדו ספרתי, ו-5 דקות לסיום 48:59 על הלוח. כאוכב עוד הורידה פעם נוספת ל-8, אבל כאן נתקעה בהתקפה וכנעאן עזרה למג'דל לברוח ל-52:69. מזה כאוכב כבר לא הצליחה לחזור, ובסיום מג'דל מנצחת 52:72.

קלעו למג'דל כרום: עלית כהן ושדא כנעאן 22 כ"א, רואן חמדאן 14, ג'ואן מוחמד 9, אפנאן סלאמה 3, עדן מצארוה 2.

קלעו לכאוכב: ליאן עודה 18, מיתר אסולין 12, פאטמה חליל 9, רג'ינה גליידה 6, היא סאלח 5, דאליה חטיב 2.

מג'דל כרום קרובה מאוד להבטיח מקום בפלייאוף (צילום: פרטי)