ליגת העל לנשים: רמת חן גברה על אשדוד במחזור השני בפלייאוף

מכבי רמת חן השיגה הערב ניצחון יוקרתי על האלופה מכבי בנות אשדוד במחזור השני במסגרת משחקי הפלייאוף בליגת אתנה ווינר לנשים בכדורסל.א.ס רמת השרון ניצחה את מכבי רעננה. אליצור חולון גברה על בנות הרצליה והפועל פתח תקווה ניצחה את הפועל ראשון לציון.

מכבי רמת חן/בליך – מכבי בנות אשדוד83:88 (48:39)

מכבי רמת חן/בליך השלימה הערב סוויפ עונתי עם ניצחון שלישי על האלופה מכבי בנות אשדוד. השחקניות של שירה העליון הפגינו משחק של הקרבה יוצא דופן. למרות חסרונן של שתים משחקניות המפתח שלה, בריה הולמס ודייזי פדרהצליחה רמת חן לחזור ברבע הרביעי מפיגור של 13 נקודות (58:71) לבצעמהפך ולנצח את המשחק.

רמת חן/בליך פתחה היטב את המשחק והכתיבו את הקצב אולם אשדוד בזכות יכולת טובה של שי דורון וטיפני הייז לא אפשרו לרמת חן ליצור פער ובסיום הרבע הראשון יתרון מזערי לרמת חן 21:24. ברבע השני השתנתה המגמה ובנות אשדוד החלוללחוץ בהגנה ואפשרו לרמת חן לקלוע 15 נקודות בלבד לעומת 27 של אשדוד.להפסקה ירדה אשדוד ביתרון 39:48. ברבע השלישי המשיכה אשדוד לשלוט במשחק ואף הגדילה את יתרונה. בתחילתשל הרבע הרביעי נפצעה טיפני הייז ברגלה שקלעה עד אז 33 נקודות ולא חזרה לשחק.  פציעתה של הייז סימנה את התפנית של המשחק. רמת חן ניצלה את חסרונה של הייז וקלעה 9 נקודות רצופות. דניאל אדמס בערב מצוין קלעה 36 נקודות וצ'לסי הופקניס שקלעה 23 נקודות הובילו את רמת חן למהפך ולניצחון בסיום 83:88. ניצחונה של רמת חן ביסס את מקומה בראשות הטבלה ובכך מעניק לה את יתרון הביתיות לקראת סדרת חצי הגמר והגמר.

מכבי רעננה – א.ס רמת השרון 73:57 (33:35)

א.ס רמת השרון המשיכה ביכולתה הטובה גם הערב במשחק החוץ מול מכבי רעננה. למעט רבע שני חלש של רמת השרון בו הצליחה רעננה להוביל בשתי נקודות בפסקה 33:35, שלטה רמת השרון בקצב המשחק ולא אפשרה לרעננה להיצמד. סיירה בורדיק מרמת השרון בלטה הערב עם 16 נקודות ולצידההישראליות נועה גנור שקלעה 13 נקודות ויעל אהרונוב-שמואלי עם 12 נקודות, שלושתן הוליכו את קבוצתן לניצחון נוסף במסגרת משחקי הפלייאוף 57:73.

אליצור חולון – בנות הרצליה 64:79 (33:38)

הרצליה ספגה הערב את הפסדה השני ברציפות, והפעם במשחק חוץ מול אליצור חולון.חולון שבמחזור האחרון העונה הייתה קרובה לפלייאוף התחתון, חזרה להציג כדורסל חיובי ולאחר הניצחון הערב הותירה לעצמה סיכוי להתברג בין 4 הגדולות. חולון ששלטה ברוב שלבי המשחק הצליחה לשבש להרצליה את תכנית המשחק שלה. מרקל ווקר במדי החולוניות הצטיינה עם 26 נקודות וחברתה לקבוצה אנטוניה נינגיפה שחזרה מפציעה הוסיפה 21 נקודות, יחד הובילו את חולון לניצחון בסיום 64:79.

הפועל ראשון לציון – הפועל פתח תקווה 77:57 (38:30)

הפועל פתח תקווה השיגה הערב ניצחון חוץ חשוב מאוד מבחינתה הממקם אותה במקום הלפני האחרון בטבלה ומרחיק אותה מירידה. חניכותיו של אלי רבי היטיבו לשחק במרבית דקות המשחק. אשלי בברלי שבלטה עם 21 נקודות וקריסטל בברלי עם 15 נקודות הובילו את המלבסיות לניצחון 57:77 בסיום. הפועל פתח תקווה תארח בשבוע הבא את הפועל זכרון/מעגן מיכאל במסגרת המחזור האחרון של הבית התחתון במשחקי הפלייאוף, חייבת תהיה לנצח בכדי להישאר עונה נוספת בליגת העל לנשים.