מהיום: איגוד הכדורסל הישראלי – במיתוג חדש

אחרי 12 שנה – איגוד הכדורסל הישראלי יוצא היום לדרך חדשה, עם לוגו חדש במסגרת תהליך מיתוג רחב היקף שנמשך למעלה מחצי שנה. התהליך, יחד עם סוכנות המיתוג norbert, כולל מתיחת פנים רחבה ואריזה גרפית חדשה, לצד השקעה בתחום הדיגיטל ויצירת תוכן ברשתות החברתיות השונות.

האיגוד התחדש בלוגו חדש המורכב ממגן דוד, כדור כדורסל ומאפייניו ופסי תנועה אשר מהווים סממנים של תנופה והתחדשות. כמו כן, הליגות אשר נמצאות תחת איגוד הכדורסל קיבלו אף הן זהות מותגית (לרבות לוגו חדש) כחלק מהשפה הויזואלית של איגוד הכדורסל הישראלי, ובהן הליגה הלאומית לנשים ולגברים, ליגת העל לנוער וליגת הנערות.

הלוגו יתנוסס כמובן על המדים החדשים של שחקניות ושחקני נבחרות ישראל, החל מהמשחק הקרוב של נבחרת הנשים נגד לטביה (חמישי, 18:00, היכל שלמה), ובהמשך על התלבושות בכל הליגות בישראל.

במסגרת התהליך גם שם הארגון השתנה ומעתה אמרו: איגוד הכדורסל הישראלי. שינוי השם נועד כדי לבסס עוד יותר את האיגוד כבית של הכדורסל הישראלי, לרבות פיתוח דור העתיד תוצרת כחול לבן. מטרת איגוד הכדורסל הישראלי היא להמשיך ולפתח את הענף לצד שדרוג חוויית הצפייה – הן באולמות והן מחוצה להם.

יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי: "מי שראה את הלוח הגדול שעומד כאן בכניסה מימיני, ראה שני דברים משמעותיים, הראשון שאנו נמצאים בסיומו של הליך מיתוג מחדש של איגוד הכדורסל והשני שאנו יכולים להתגאות בנותני חסות נהדרים, בנק הפועלים המלווה אותנו כבר כמה שנים עם חיבוק נהדר, חברת מגדל נותנת החסות החדשה לגביע המדינה לנשים ולגברים, חברת אל על, מדיקל סנטר וטים ספורט, שעיצבה את המדים החדשים של נייקי לכל נבחרות ישראל. אני מודה לכל אלו שבחרו להצטרף להצלחה של נבחרות ישראל והכדורסל הישראלי.

אלו ימים חשובים עבורנו. מחרתיים תעלה נבחרת הנשים למשחק הראשון במסגרת מוקדמות אליפות אירופה וזה יהיה הצעד הראשון לקראת אליפות אירופה 2023 שתתקיים כאן בת"א והנבחרת הזו תהיה פעילה מעכשיו ועד האליפות ברצף. בעוד שבועיים נבחרת הגברים תשחק נגד פולין בהיכל קבוצת שלמה, במשחק הראשון של מוקדמות גביע העולם ואנחנו רוצים להיות שם אחרי 40 שנה.

בשנים האחרונות האיגוד מקדם את הנבחרות הצעירות וגדל כאן דור של שחקניות ושחקנים המצליחים להשתלב ברמות הגבוהות באירופה, מה שצריך להביא ליותר שחקנים/יות ישראלים בליגות הבכירות ולצמצם משמעותית את מספרי הזרים/ות בליגות, כדי שתהיינה ליגות ישראליות באמת.

האיגוד מקדם את ענף 3 על 3 שהפך לענף אולימפי ושם מטרת העל שלנו היא להביא נבחרת לאולימפיאדת פאריס 2024 וזה אפשרי. קשה אבל אפשרי.

הקורונה לימדה את כולנו  שהצפוי הוא הבלתי צפוי. אנחנו מאוד רוצים קהל באולמות, אבל בשנה האחרונה למדנו להנגיש לכל צופה עשרות משחקים בשבוע מהליגה הלאומית לגברים ולנשים וליגת העל לנוער בצפייה ישירה באתר האיגוד והרשתות החברתיות וזאת בנוסף למשחקים שמשדר ערוץ הספורט שידורים מהליגה הלאומית לגברים.

המיתוג מחדש, מלבד היותו שינוי תדמיתי, נועד על מנת להביא עמו קהלים חדשים לכדורסל הישראלי, בני הנוער אינם צופים כבעבר במשחקים מלאים, הם נמצאים באינסטגרם, בסטוריז ובטיקטוק, אנחנו מבינים את זה ועל כן נשקיע משאבים להיות שם עם נראות עדכנית ותכנים רלוונטים שיעזרו לנו לבנות ולשמר את קהל העתיד של הכדורסל הישראלי

האיגוד לא נח גם בהיבט הטכנולוגי, בישראל ישנה סצנת ספורט-טק גדולה ורחבה ואנו נהיה חלק ממנה, אנו נפגשים עם חברות ומיזמים ובוחנים שיתופי פעולה בתחומים שונים, חלקם כבר קורים בפועל כמו צילום משחקים בצורה אוטומטית והכנסת טאבלטים שיחליפו את טפסי המשחק הישנים ויאפשרו נגישות של מידע בצורה חסרת תקדים. כל זאת נועד על מנת לשפר הן מקצועית והן תדמיתית את הכדורסל הישראלי ולדאוג לכך שהכדורסל ימשיך להשתפר ולהתרחב בישראל.

אנחנו עושים מאמצים גדולים להגדיל את בסיס הפירמידה ברחבי הארץ , פרויקט נגב סל בראשות שמעון אמסלם שהגדיל משמעותית את מספר השחקנים בדרום הארץ, בקרוב נכריז על פרויקט דומה בצפון הארץ עם דגש על החברה הערבית והדרוזית.

לסיכום, זה הזמן גם לעדכן את השם החדש שלנו, מהיום אמרו – איגוד הכדורסל הישראלי. השינוי הזה נועד כדי לבסס עוד יותר את האיגוד כבית של הכדורסל הישראלי. החל מפיתוח דור העתיד תוצרת כחול לבן, דרך השקעה בתשתיות, קידום השחקן הישראלי בכל הגילאים ועד לשדרוג החוויה עבור כולנו – קבוצות, אוהדים וכל מי שאוהב את הכדורסל הישראלי. אנו נמשיך לפתח את הענף שאנחנו כל כך אוהבים – למען כולנו.

אבקש להודות לכל חברי ההנהלה השותפים לעשייה הגדולה וכמובן לכל עובדי/ות האיגוד המסורים שהם הכוח המבצע המאפשר את העשייה הגדולה".

מנהלת מחלקת תקשורת שיווקית בבנק הפועלים, גלית פולק:  "מרגש להיות פה, ספורט הוא אחד מהדברים שמחברים לבבות, מאחדים שורות. כדורסל הוא אחד מענפי הספורט הכי אהובים בארץ ובעולם, אנחנו בבנק הפועלים מאמינים בספורט הישראלי ובענף הכדורסל, ביכולת שלו לאחד לבבות. דגל ישראל שמתנוסס במשחק ממלא את כולנו באהבה ומזכיר לנו שהשאיפה למצוינות ולוח הלחימה הם יסוד קיומנו. לאורך השנים הוכחנו זאת באמצעות שחקנים שמשחקים בליגות הטובות ביותר. אנחנו מאחלים לנבחרות ישראל להוכיח לכולנו שוב שמקצועיות ללא פשרות תביא את כולנו להשגים והצלחה אמיתית. בנק הפועלים פה לצידכם תומכים ומאמינים בכם".

המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, פיני גרשון: "אני מתרגש כי כל אחד מהאנשים שיושבים פה, שחקנים, מאמנים, שחקניות ומאמנות, מנהלים – כולם חלק מהקריירה שלי. מהיום שהתחלתי לשחק כדורסל עם חלק מהאנשים פה ועד היום, דרך כל השחקנים, לכל אחד מהאנשים פה יש חלק בהצלחה. יש היום באיגוד הכדורסל 35 אלף שחקנים רשומים אבל יש עוד בין 25-30 אלף ילדים שעדיין לא רשומים באיגוד ומשחקים כדורסל ואותם אנחנו רוצים להביא, שחלקם יגיעו להיות שחקני נבחרת ישראל. המטרה שלנו היא לעשות שחקנים, לעשות נבחרת טובה. נבחרת ישראל כבר שנים רבות מופיעה ברציפות באליפות אירופה, אנחנו מאוד רוצים להשתתף גם באליפות עולם. כל הנבחרת שלנו נמצאות בדרג הראשון באירופה ואני מקווה שהקורונה לא תעצור אותנו, הציפיות גבוהות, רף הציפיות גבוה וכל האנשים שיושבים פה הם חלק מההצלחה הזו. אני רק יכול להודות לכל אחד ואחד מהאנשים שיושבים פה על ההצלחה שאנחנו עושים בשנים האחרונות בכדורסל הישראלי. כל אחד מכם נותן לי אויר לחיות כל בוקר שאני מתעורר לעבודה אני הבן אדם המאושר ביותר בעולם. אני לא עובד דקה אחת כי אני נהנה מכל רגע".

גיא גודס, מאמן נבחרת הגברים: "זה כבוד גדול לאמן את נבחרת ישראל בוגרים. אתגר גדול, משימה גדולה. יש לנו מוקדמות אליפות העולם, 40 שנה לא הצלחנו להגיע לאליפות העולם, אולי נעשה את זה פעם. ביחד ננסה לעשות את האתגר הזה".

שרון דרוקר, מאמן נבחרת הנשים: "זה מיוחד לאנשים נשים, יש להן מוטיבציה גבוהה. הבנות רוצות, ממושמעות טקטית, אנחנו נבוא ביום חמישי, המשחק תלוי בנו, נעשה הכי טוב שאנחנו יכולים, ונראה מה זה נבחרת ישראל על המגרש. לטביה נבחרת טובה, אבל אנחנו מתמקדים בעצמנו, נבוא ולשחק כמו נבחרת ישראל ויש לנו גאווה".