מחזור 14 בליגה הלאומית: שני מפגשי צפון, אשקלון יוצאת לחבל מודיעין

שישה משחקים יתקיימו הערב במסגרת המחזור ה-14 הדחוי בליגה הלאומית, חמישה מהם יועברו בשידור ישיר בערוץ הטלויזיה של איגוד הכדורסל, המשחק בין אליצור יבנה להפועל ר"ג/גבעתיים ישודר גם בעמוד הפייסבוק של איגוד הכדורסל.

מאת: ניב שמולי

עירוני קרית אתא – הפועל עכו/מטה אשר

אולם רמז משמש כבית עבור שתי הקבוצות, אך הפעם עירוני קרית אתא תארח. הקבוצה מהקריות מגיעה אחרי שני הפסדים במשחקי חוץ ששמו את הקבוצה על חמישים אחוזי הצלחה. בשני ההפסדים האלה בלטה היכולת הדלה של מרלין ויל שקלע 13.5 נקודות בממוצע עם 4/15 מחוץ לקשת. בקרית אתא יקוו לעצור את ההתקפה של עכו/מטה אשר שקולעת 97 נקודות בממוצע בארבעת המשחקים האחרונים. על אף ההתקפה הפורייה, הקבוצה של עמית תמיר עם שני ניצחונות בלבד – הכ מעט בליגה נכון לעכשיו וצריכה את הניצחון. מאז הצטרפותו לקבוצה קולע ג'יי אר הולדר 32 נקודות בממוצע ב-54 אחוז מחוץ לקשת. טים וויליאמס עתיד לחזור לסגל הקבוצה לאחר היעדרות של מספר משחקים. ג'ורדן לואיס יפגוש את הקבוצה במדיה שיחק בעונה שעברה ובמשך מספר שנים בליגה הלאומית.

הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין – אליצור איתו אשקלון

קרב צמרת מסקרן בין שתיים מהקבוצות היותר איכותיות בליגה שמתבססות על ההתקפה – הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין קולעת 93.5 נקודות בממוצע למשחק, בעוד הדרומיים קולעים 88.9 נקודות בממוצע למשחק. המארחת מגיעה למשחק לאחר הפסד ביתי לא צפוי לאליצור יבנה, כשהיא חסרה שלושה שחקנים מרכזיים. נתי כהן יקווה לקבל את הנעדרים לסגל במשימה קשה ממילא – לנצח את מוליכת הטבלה. אריאל נבון, שנפצע בעונה החולפת במדי אליצור איתו אשקלון ופספס את כל העונה, יצטרך לקחת פיקוד. מגד, אליצור איתו אשקלון רוצה להאריך את רצף הניצחונות שלה שעומד על שניים. הדרומיים קטפו לפחות 40 כדורים חוזרים בשבעת המשחקים האחרונים שלהם. עידן פז הפצוע צפוי להמשיך להיעדר.

מכבי קרית מוצקין – הפועל עפולה

קרב צפוניות בין שתי קבוצות עם שאיפות שונות. בעוד מכבי קרית מוצקין רוצה לשרוד בליגהב בקבוצה בבירת העמק חולמים על חזרה לליגת העל. הקבוצה של רועי חגאי חזרה לפרקט אחרי כמעט חודשיים עם נצחון על הבאזר ברמת השרון. נועם מטלון יפגוש את קבוצתו בשלוש השנים האחרונות, אותה עזב לא מזמן. מנגד, שלומי אבוחצירא ביצע מספר שינויים מאז הגעתו והצליח לרשום שני ניצחונות רצופים, שהחזירו לחיים את מכבי קרית מוצקין. מי שמוכיח את עצמו עד כה הוא כריס אוטול שמעמיד 23.3 נקודות לצד 12.8 ריבאונדים, ויצטרך להתמודד בצבע מול ג'ימי הול.

הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון – מכבי 'סנו' הוד"ש

אחרי שני הפסדי חוץ רצופים, חוזרת הפועל 'נופר אנרגיה' גליל עליון לכפר בלום במטרה לשמור על מאזן ביתי מושלם. הקבוצה של ברק פלג קלעה 71.5 נקודות בממוצע בשני המשחקים האחרונים, בעוד לפני כן קלעה 88.4 נקודות. אחת הסיבות לכך היא האחוזים מחוץ לקשת שצנחו. מנגד, מכבי 'סנו' הוד"ש ניצחה בשלושה מתוך חמשת משחקיה האחרונים ומאז הגעת סמארדו סמואלס נראית טוב. גם הפעם, כמו ביתר הניצחונות שלה העונה, תרצה הקבוצה מעתידים לספוג מתחת ל-80 נקודות. מי שממשיך במגמת השיפור שלו הוא הראל דדון שקולע 10.5 נקודות למשחק ב-38 אחוז מחוץ לקשת.

אליצור יבנה – הפועל URDUNS ר"ג גבעתיים (שידור ישיר בפייסבוק)

יניב בורגר רשם ניצחון בכורה בשבוע שעבר כמאמן אליצור יבנה על חשבון הפועל 'מגה אור' חבל מודיעין. ביבנה קיבלו לראשונה העונה דאבל פיגרס משישה שחקנים. היבנאים ירצו להמשיך במומנטום במשחק ביתי ראשון מתוך רצף של שלושה, כאשר עד כה ניצחו משחק אחד בלבד באולמם הביתי. האורדונים גם יגיעו אחרי ניצחון כשגברו על מכבי 'סנו' הוד"ש עם משחק נהדר של גיא פלטין וגיל נויוביץ. האורדונים, שחזרו למאזן חיובי, שלטו בריבאונד ההתקפה (12.6 כדורים חוזרים בהתקפה בממוצע).

אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה – מכבי אשדוד

לאט לאט אליצור 'קוסמוס נדל"ן' נתניה מוצאת עצמה בעמדה נהדרת לקראת החלק השני של העונה. היהלומים עומדים על חמישים אחוזי הצלחה מ-14 משחקים. איתי מושקוביץ ממשיך להוביל את טבלת הקלעים הישראלים עם 17.6 נקודות למשחק. עבדוליא גויא יפגוש את הקבוצה במדיה פתח את העונה. הקבוצה של עופר רחימי פעם אחר פעם מפגינה אופי ומצליחה להתמודד עם חסרונות. בסוף השבוע האחרון החתימו בקבוצה את אייק אופייבו שישחק על תקן ישראלי ויחזק את הצבע של עופר רחימי.