מחזור 10: רמה"ש תארח את גלבוע/מעיינות, ברנר יוצאת ליבנה

המחזור העשירי בליגת העל לנוער יפתח כבר הערב (מוצ"ש) עם משחק מוקדם בין הפועל ת"א להפועל ב"ש. מחר מחכה לנו משחק מעניין מאוד בין עמק חפר למכבי חיפה, וביום שני המשחק המרכזי בו רמה"ש תארח את גלבוע מעיינות. מודיעין וחולון יפגשו ראש בראש למפגש קריטי במאבק על הכניסה לבית העליון, ברנר תנסה להמשיך במומנטום שלה ותנסה לעצור את רצף הנצחונות של יבנה.

מאת: לילך וייס

הפועל ת"א – הפועל ב"ש

המחזור יפתח כבר הערב (שבת) עם מפגש בין אדומות מחלקים שונים של הטבלה. אחרי שנחה בשבוע שעברה הפועל ת"א חוזרת לליגה למשחק במטרה להתחיל רצף נצחונות, מול יריבה שעל הנייר לפחות היא עדיפה עליה. ב"ש מהחלק התחתון של הטבלה לא ניצחה מאז המחזור הראשון, ויהיה לה קשה לקטוע את רצף ההפסדים דווקא השבוע במשחק חוץ בתיכונט.

עוצמה מודיעין – הפועל 'סילו' חולון

משחק סופר חשוב לשתי הקבוצות, שיודעות שהן חייבות לנצח השבוע אם הן רוצות לשמור את עצמן במאבק על הכניסה לבית העליון בדרום. מודיעין נמצאת בתקופה שהיא מנצחת ומפסידה לסירוגין, וכשהיא במרחק של נקודה מהמקום השישי, השבוע זה חובה מבחינתה לפתח סוף סוף רצף נצחונות שיעזור לה להתקדם למעלה. חולון גם נמצאת בתקופה פחות טובה עם 3 הפסדים רצופים שהיא ממש רוצה לקטוע.

אליצור 'ברק' יבנה – הפועל ברנר

שתי קבוצות מהחלק העליון של הטבלה, האחת קצת יותר למעלה השניה במקום טוב באמצע. יבנה נמצאת בתקופה מצויינת עם 8 נצחונות ויכולת טובה במשחקים, והם עם רגל וחצי בבית העליון ברנר מצידם, אם נשים רגע את ההפסד למכבי ת"א בשבוע שעבר בצד, גם כן בתקופה טובה שכללה 3 נצחונות רצופים כולל אחד מרשים בחוץ על חולון. יחד עם זאת – יבנה היא יריבה קשה במיוחד, בעיקר בבית, ויהיה לברנר קשה להיות זאת שתעצור להן את הרצף.

מכבי 'איציק' ראשל"צ – מכבי 'נחמן' פ"ת

גם השבוע מחכה לראשל"צ משחק קצוות, כשהפעם היא תפגוש את פ"ת נועלת הטבלה. הכתומים נמצאים ברצף של 5 נצחונות, פ"ת עדיין לא הצליחה לנצח משחק העונה, כך שגם במשחק הזה די ברור מי הפייבוריטית במשחק הזה.

הפועל 'מ. רוטנשטיין' נס ציונה – ע.ל.ה יהוד

גם כאן משחק קצוות בין נס ציונה מהצמרת ליהוד מהחלק התחתון. המארחת עם רצף של 6 נצחונות, נראית בכושר טוב וכבר קיבעה את מעמדה בצמרת בדרך להבית העליון, יהוד מנגד עם רצף של 6 הפסדים ויודעת שיהיה לה קשה מאוד לצאת עם הנקודות ממשחק החוץ הזה.

מכבי 'עומר' רחובות – הפועל 'עזרא' ירושלים

אחרי 2 הפסדים לקבוצות מהצמרת, לירושלים יש השבוע הזדמנות לחזור למעגל הנצחונות במפגש עם יריבה מהחלק התחתון של הטבלה. מולה תתייצב השבוע רחובות, שהשיגה ניצחון שני העונה בשבוע שעבר. הקבוצה מהשפלה תנסה להמשיך במומנטום וליצור לראשונה רצף נצחונות, אבל גם כשיתרון הביתיות לצידה יהיה לה קשה מול ירושלים שנלחמת על מקומה בבית העליון.

צפון

א.ס. רמה"ש – הפועל גלבוע מעיינות

האם רמה"ש תהיה הראשונה העונה לנצח את גלבוע המעיינות? עם 5 נצחונות ב-6 המשחקים האחרונים, כמעט ניצחון בעמק חפר ועם הקהל הביתי שאמור למלא את קריית יערים – זה בהחלט יכול לקרות. רמה"ש נמצאת בתקופה טובה, אבל גלבוע מעיינות נמצאת בתקופה מצויינת – כשהיא כאמור עם מאזן מושלם בכל המסגרות, כולל על עמק חפר ועמק יזרעאל חברותיה לצמרת, ומוליכה בגאון את המחוז הצפוני. בכל מקרה – הולך להיות משחק חם ומעניין במיוחד. המשחק יועבר בשידור בערוץ הספורט ביום שני ב-17:00.

הפועל עמק חפר – מכבי 'אסי' חיפה

משחק לא פחות מסקרן מחכה לנו ברופין, וגם שם הקהל המקומי אמור למלא את היציעים ולספק אווירה טובה. עמק חפר וחיפה שתיהן קבוצות צמרת, ורק נקודה אחת מפרידה ביניהן בטבלה. חיפה מגיעה עם 3 נצחונות רצופים, חפר עם 2 כאלו, רק אחת תוכל להמשיך ברצף גם השבוע. המשחק יועבר בשידור ישיר בפייסבוק של איגוד הכדורסל הישראלי.

בני הרצליה – הפועל גליל עליון

שתי המאוכזבות של שבוע שעבר נפגשות השבוע. הרצליה אחרי שני נצחונות רצופים הפסידה בחוץ בצורה דרמטית למכבי חיפה והסיכויים שלה להיכנס לבית העליון נפגעו משמעותית, גליל רשמה שני הפסדים והיא נמצאת כרגע על רצף של 4 כאלו שדרדרו אותה לחלק התחתון של הטבלה. שתי הקבוצות ממש רוצות לחזור לנצח, ויצטרכו הפעם להגיע מרוכזות למאני טיים כדי לצאת עם הנקודות.

עירוני רעננה – הפועל 'אביב' כפ"ס

דרבי שרוני בין קבוצות שנמצאות בחלקים אחרים של הטבלה, עם מאזנים הפוכים. כפ"ס נמצאת חזק בצמרת עם 5 נצחונות רצופים, רעננה בחלק התחתון של הטבלה עם תקופה הפכפכה בה היא לא מצליחה לייצר רצף כלשהו. המארחת ניצחה רק יריבות מהחלק התחתון והפסידה לקבוצות צמרת בשבועות האחרונים, כך שגם השבוע היא לא פייבוריטית לניצחון.

מכבי זכרון יעקב – אליצור עירוני נתניה

מפגש בחלק התחתון של הטבלה בין המארחת שעדיין לא רשמה ניצחון העונה ובין נתניה שרשמה 2 כאלו אבל גם נמצאת ברצף של 3 הפסדים. שתי קבוצות ברמה דומה, שתי קבוצות שממש רוצות ניצחון כדי לקבל קצת מומנטום להמשך, על הנייר לפחות מחכה לנו משחק שקול.

הפועל עמק יזרעאל – הפועל 'ניר' נהריה

את המחזור בצפון ינעל לנו מפגש בין עמק יזרעאל מהחלק העליון של הטבלה לנהריה מהחלק התחתון שלה. יזרעאל נמצאת בתקופה פחות טובה עם 2 הפסדים רצופים, אבל שניהם היו לקבוצות הצמרת של הליגה ועל הנייר לפחות מפגש עם נהריה אמור להיות פחות מאתגר עבורם. הצפונים ניצחון רק פעמיים ההעונה, אחת הפעמים האלו הייתה בשבוע שעבר, והתקשו מאוד מול קבוצות אחרות בצמרת.