מחזור 11: קרבות צמרת בדרום – מכבי ת"א מול יבנה, הפועל ירושלים מול הפועל ת"א

המחזוור ה-11 בליגת העל לנוער מסדר לנו מפגש קצוות בצפון ושני מפגשי צמרת גדולים בדרום. כל המשחקים ישודרו בערוץ הטלויזיה של איגוד הכדורסל והמשחק בין מכבי ת"א לאליצור יבנה ישודר בערוץ הספורט היום (שני) בשעה 18:30.

מאת: לילך וייס

צפון

הפועל כפ"ס – בני הרצליה

עם רצף של 6 נצחונות כפ"ס הבטיחה באופן כמעט סופי את המקום שלה בבית העליון, ותנסה להמשיך ברצף שלה השבוע מול הרצליה. האורחת אומנם ניצחה ב-3 מ-4 המשחקים האחרונים ונמצאת בכושר טוב, אבל ההפסדים שצברה בתחילת העונה נמצאים בעוכריה והסיכוי שלה להיכנס לבית העליון די נמוך. השבוע זאת ההזדמנות האחרונה שלה, והיא חייבת ניצחון אחרת הסיפור יסגר סופית.

אליצור עירוני נתניה – הפועל עמק יזרעאל

עמק יזרעאל גם היא קרובה להבטיח מקום בין 6 הראשונות במחוז, וניצחון השבוע ישלים עבורה את המשימה. הצפונים ניצחו בשבוע שעבר את נהריה מהחלק התחתון של הטבלה, וגם השבוע מחכה להם יריבה דומה שהם עדיפים עליה לפחות על הנייר. נתניה ניצחה בשבוע שעבר לראשונה אחרי רצף של 3 הפסדים, ותנסה לנצל את יתרון הביתיות כדי להפתיע את האורחים.

הפועל 'ניר' נהריה – א.ס. רמה"ש

רמה"ש עשתה בשבוע שעבר מה שאף קבוצה אחרת לא עשתה העונה בליגה, וניצחה את גלבוע מעיינות. עם המומנטום מהניצחון הנ"ל, השרונים יוצאים השבוע צפונה לנהריה שהפסידה בשבוע שעבר לעמק יזרעאל. רמה"ש שעומדת על רצף של 3 נצחונות פייבוריטית להמשיך ברצף הזה גם השבוע.

מכבי 'אסי' חיפה – מכבי זכרון יעקב

הדרבי של הר הכרמל יפגיש שתי קבוצות במומנטומים מנוגדים. חיפה מגיעה למשחק אחרי 3 נצחונות רצופים וכמעט ניצחון על עמק חפר בשבוע שעבר, זכרון סוחבת את כל הליגה על הגב שלה כשעדיין לא הצליחה לרשום ניצחון. באופן טבעי, חיפה פייבוריטית לנצח השבוע, בטח בבית, ולהבטיח לעצמה באופן סופי מקום בבית העליון.

הפועל גליל עליון – הפועל עמק חפר

מפגש קצוות בין עמק חפר מהמקום השני, לבין גליל עליון מהחלק התחתון של הטבלה. הצפונים נמצאים בתקופה פחות טובה עם 5 הפסדים רצופים שדרדרו אותם למטה בטבלה, חפר מנגד ספגה רק הפסד אחד העונה (לגלבוע) ונראית חזקה מאוד במשחקים שלה כך שגם כאן לא צפויות הפתעות.

מכבי 'עמיחי' חדרה – עירוני רעננה

מפגש שרוני בין שתי קבוצות בחלק התחתון של הטבלה שמציגות מאזנים דומים. חדרה השיגה בשבוע שעבר ניצחון ביתי על גליל עליון שקטע את רצף ההפסדים שלה, רעננה מנגד הפסידה בבית לשרונית אחרת – כפ"ס. שתי הקבוצות דומות ברמתן ואחת מהן תרשום השבוע את הניצחון הרביעי שלה העונה.

דרום

מכבי 'טדי' ת"א – אליצור 'ברק' יבנה

מפגש צמרת ענק בין השתיים שמוליכות בגאון את המחוז הדרומי. מכבי ת"א מגיעה למפגש הזה מהמקום הראשון עם מאזן מושלם ו-9 נצחונות רצופים, יבנה צמודה אליה עם הפסד בודד וגם כן רצף של 9 נצחונות. שתי קבוצות חזקות מאוד, נמצאות בכושר טוב ורשמו גם נצחונות מרשימים על חברותיהן לצמרת. האורחת מגיעה קצת יותר טריה אחרי שלא שיחקה בשבוע שעבר, ותנסה לנצל גם את יתרון הביתיות לשמור את עצמה נקיה מהפסדים. המשחק יועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט.

הפועל 'עזרא' ירושלים – הפועל ת"א

מפגש נוסף בחלק העליון של המחוז, ואחד קריטי במיוחד עבור שני הצדדים. גם ירושלים וגם ת"א עדיין נאבקות על מקומן בשישיה הראשונה שתכניס אותן לבית העליון, וניצחון השבוע שווה נקודות חשובות במיוחד. שתי הקבוצות מגיעות אחרי שבשבוע שעבר ניצחו קבוצות מהחלק התחתון של הטבלה, אבל יודעות שהשבוע מדובר במשימה אחרת לגמרי, וקשה הרבה יותר. ותוסיפו לזה שמדובר גם בדרבי אדומות, אז מעניין בטוח יהיה.

הפועל 'סילו' חולון – מכבי 'איציק' ראשל"צ

הצלע השלישית במאבק על הבית העליון היא הפועל חולון, שתארח בעוד 10 ימים את ראשל"צ שנמצאת כמה מקומות מעליה בטבלה. כמו ירושלים ות"א, גם חולון חייבת להשיג נקודות, אבל יש לה משימה קשה במיוחד – ראשל"צ נמצאת בכושר נהדר עם רצף של 6 נצחונות והפסד בודד מתחילת העונה.

הפועל ברנר – עוצמה מודיעין

המחזור ינעל ביום שבת במפגש בין ברנר למודיעין. גם ברנר עדיין נמצאת בתמונת הבית העליון, רק שהיא נמצאת נקודה אחת מתחת לקבוצות הנ"ל. בשביל להישאר צמודה אליהן, היא צריכה להשאיר מאחוריה את צמד ההפסדים האחרונים ולנצח השבוע בבית את עצמה מודיעין שנמצאת מקום אחד מתחתיתה בטבלה. מודיעין גם היא מגיעה אחרי 2 הפסדים ותנסה לחזור לתלם ולצבור קצת מומנטום להמשך העונה.

ע.ל.ה יהוד – מכבי 'עומר' רחובות

לצד מפגשי הצמרת השבוע, יש לנו גם מפגש אחד בחלק התחתון של הטבלה. גם יהוד וגם רחובות מתקשות השנה לייצר נצחונות בליגה (2 לרחובות, 1 בלבד ליהוד), והשבוע במפגש שווי כוחות יש להן הזדמנות לשפר את מאזנן בטבלה.

מכבי 'נחמן' פ"ת – הפועל 'מ. רוטנשטיין' נס ציונה

בשבוע שעבר פ"ת הפסידה לכתומה השניה של הליגה, ראשל"צ, וגם השבוע לא הולך להיות לה קל. בעוד פ"ת מסובכת בחלק התחתון של הטבלה, נס ציונה נמצאת בכושר נהדר עם 7 נצחונות רצופים ובמקום טוב בצמרת הטבלה.