מחזור 12: כפ"ס גברה על רעננה במשחק העונה

המחזור ה-12 בליגה הלאומית לנשים הביא איתו את מפגש הצמרת בין שתי הבלתי מנוצחות של הליגה, בסיומו כפ"ס גברה על רעננה. עמק יזרעאל ניצחה בבית בצורה דרמטית את אליצור עירוני נתניה, אקדמיית וינגייט הביסה בצורה פחות דרמטית את אליצור נתניה. גלבוע מעיינות הביסה בבית את אס"א ירושלים, ושאר משחקי המחזור נדחו להמשך החודש.

מאת: לילך וייס

הפועל כפ"ס – מכבי רעננה 77:88

שתי המוליכות של הליגה שטרם הפסידו העונה נפגשו ראש בראש בכפ"ס, לעיני כ-100 צופים ביציע. כיאה למעמד קיבלנו משחק ברמה גבוה, עם מחצית ראשונה צמוד בקצב גבוה ומחצית שניה בה כפ"ס הצליחה לברוח ורעננה רדפה עד שנגמר לה הזמן.

המשחק נפתח לו בעצלתיים עם קצת חילופי סלים לצד קצת חטיפות וחסימות, אמצע רבע שוויון 11. כאן המשחק קיבל קצב נהדר ושתי הקבוצות החלו לקלוע באחוזים מצויינים כשהמשחק ממשיך להיות צמוד, כשאף אחת לא מצליחה לפתוח פער של יותר מ-3 הפרש. בסיום הרבע הראשון יתרון קל 24:21 לרעננה.

נקודות של לי קפיטולניק וחנה הללי הגדילו את היתרון של רעננה ל-8 בתחילת הרבע השני. שתי הקבוצות חזרו להציג הגנות יותר טוב והקצב נרגע, כשלצד חילופי הסלים היתרון של האורחת נשמר על 6-8 הפרש. לקראת סיום הרבע מיני מומנטום של כפ"ס עם נקודות של שיר תירוש וליעד אורבך צמצמו ובירידה להפסקה 46:43 רעננה.

המארחת עלתה נהדר לרבע השלישי, הציגה הגנה טובה ונראתה אנרגטית מאוד. דקות נהדרות של אופיר פרפרה עם 9 אישיות הובילו את כפ"ס ליתרון 47:54, בדרך לפסק זמן של רעננה. למרות שכפ"ס המשיכה לצופף חזק את הצבע, רעננה עבדה קשה והצליח למצוא את הדרך לסל וקיזזה את ההפרש ל-2 בלבד בזמן שכפ"ס עצמה החטיאה מבחוץ. אבל אז שוב המומנטום עבר למארחת עם חטיפות (של פרפרה ושיר תירוש) שתורגמו לנקודות בצד השני (של תירוש) ומפה לשם – 57:68 ירוק סוף רבע שלישי.

ההגנה המקומית המשיכה לחטוף כדורים גם ברבע האחרון, והפער כבר הגיע ל-15. קפיטולניק עם 7 אישיות הצליחה לצמצם קצת, אבל כפ"ס שוב ברחה עם משחק קבוצתי יפה. שלשה של שחר גרנות הקפיצה את הקהל והגדילה ל-68:86 כ-3 דקות לסיום, רעננה ירדה לפסק זמן בהול אבל גם זה לא עזר. חטיפה ושלשה של טל יעקב ונקודות של מורן שטרית צמצמו קלות, אבל המשחק היה גמור והניצחון נשאר בכפ"ס.

קלעו לכפ"ס: שיר תירוש 28, ליעד אורבך 23, אופיר פרפרה 19, שחר גרנות 7, גלי קונטס 5, קרן נחמה 4, אופיר וינטרוב 2.

קלעו לרעננה: לי קפיטולניק 22 (4 שלשות), מורן שטרית 16, לנה פודולובה וטל יעקב 14 כ"א, חנה הללי 6, בר סלע 5.

הפועל עמק יזרעאל – אליצור עירוני נתניה 69:74

עמק יזרעאל מצליחה סוף סוף לקטוע את רצף ההפסדים שלה, עם ניצחון ביתי דרמטי במיוחד על נתניה. המשחק היה שקול מאוד והפכפך: מי שפתחה יותר טוב את המשחק היא נתניה שבהובלת הדר כהן שקלעה בצבע עלתה ליתרון 9:3. יזרעאל הגיבה מהר כשנקודות של בר אביטל ונעמה הלוי הפכו ל-9:11 מקומי סוף רבע ראשון.

גם את הרבע השני נתניה פתחה חזק ועם כמה שלשות (של קרן בויס ועדן מצארוה) שוב ברחה ליתרון קל, אבל הלוי שוב הובילה את ההתקפה של יזרעאל ואחרי כמה דקות של משחק שקול גם עזרה לעמק לייצר יתרון קל – 27:33 בירידה להפסקה. גם הרבע השלישי היה שקול, ושוב היתרון החליף ידיים כשמצארוה ועמית כהן מחליפות סלים עם אביטל ואלה פינצ'י. 46:44 אורחת לאחר 3/4 משחק.

העמק פתחה נהדר את הרבע האחרון עם מטווח שלשות שהביאו אותה לפלוס 8, אבל כמו שהיא ידעה לחזור למשחק, גם נתניה ידעה עם שלשות משלה. המשחק המשיך צמוד ממש עד לסיום, כש-2/2 מהקו של כהן קבעו שוויון 68. לעמק נשארו כ-8 שניות למהלך אחרון שלא צלח, והמשחק הלך להארכה. צמד שלשות של אביטל העלו את העמק לפלוס 7 בתחילת תוספת הזמן, אבל למרות שמכאן ועד הסיום העמק לא קלעה – גם נתניה לא פגעה ולא הצליחה הפעם לסגור את הפער. בסיום 69:74 לצפוניות.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 31 (4 שלשות), בר אביטל 21 (5 שלשות), אלה פינצי 11, תומר נוב 6, ליאן אשל 5.

קלעו לנתניה: הדר כהן 18, עמית כהן 16, עדן מצארוה 11, עדן אסטטקאו 8, קרן בויס 7, לינוי ביטון 5, ליאל לייבוביץ 4.

אקדמיית וינגייט – אליצור נתניה 34:75

אחרי 3 הפסדים רצופים האקדמיה חוזרת לנצח, ומתרחקת קצת מהחלק התחתון של הטבלה. האקדמיה לא התקשתה להביס בבית את נתניה שעדיין לא ניצחה העונה, ורבע ראשון אותו ניצחה 6-32 הספיק לה כדי להשיג יתרון דו ספרתי גבוה עליו שמרה לאורך כל המשחק.

קלעו לאקדמיה: עופר כספי 13, ליאם בסטקאר ודאשה סמרו 10 כ"א, לי טייכמן 9, רבקה ויוואג, יהל לוי ומיה ניקוליץ 7 כ"א, הדר דניאל 6, מאי בייקו 4, גל רביב 2.

קלעו לנתניה: הילה מימון 17, אנג'לה חצ'דוריאן 10, יעל גרודר 4, נועה יוחאי 3.

הפועל גלבוע מעיינות – אס"א ירושלים 50:77

גלבוע מעיינות שומרת על הבית ומביסה את האורחת מהבירה, שנמצאת במומנטום לא טוב עם הפסד שלישי ב-4 המשחקים האחרונים. במשך רבע וחצי קיבלנו משחק שקול, כשהקבוצות מחליפות סלים וקולעות גם לא מעט מחוץ לקשת. אבל אז המארחת החלה בבריחה שלה. לקראת סוף הרבע השני גלבוע הגבירה לחץ בהגנה ואחרי 30:39 בירידה להפסקה, המשיכה להגדיל את יתרונה גם במחצית השניה. ירושלים התקשתה לייצר נקודות והפער המקומי גדל לאזור ה-20 הפרש ברבע השלישי, בדרך ל-50:77 בסיום. 

קלעו לגלבוע מעיינות: אליס חתוקאי 19, שיר רביב 16, גילי ארמה 10, נועה רודה,  ועדי פירסטנברג 9 כ"א, מאיה משה ומורג'אן סעדה 6 כ"א, נגה הרן 4.