מחזור 12: עמק יזרעאל מול חיפה, מכבי ת"א יוצאת למודיעין

2 מחזורים בלבד נותרו לנו עד לסיום הסיבוב הראשון בליגת העל לנוער, והערב מחכה לנו הראשון מבינהם. בדרום המאבק על הבית העליון חם מתמיד כשהפועל ת"א, הפועל ירושלים והפועל חולון חייבות את הנקודות, וכמוהן גם ברנר שתנסה להפתיע את ראשל"צ. בצפון משחק צמרת מעניין בין עמק חפר לכפ"ס, עמק יזרעאל וחיפה במפגש שיקרב אחת מהן מאוד לבית העליון. כל המשחקים ישודרו.

מאת: לילך וייס

דרום

מכבי 'איציק' ראשל"צ – הפועל ברנר

ראשל"צ מהצמרת מארחת את ברנר שנמצאת כמה מקומות מתחתיה בטבלה. הכתומים נמצאים ברצף נהדר של 6 נצחונות, מנגד ברנר מגיעה למשחק השבוע אחרי ניצחון דרמטי וחשוב מאוד על מודיעין. האורחת חייבת להמשיך ולנצח כדי לשמור את עצמה במאבק על הבית העליון, אבל לצערה מחכה לה לוז קשה במיוחד עם ראשל"צ כאמור השבוע ונס ציונה בשבוע הבא.

עוצמה מודיעין – מכבי 'טדי' ת"א

אחרי שניצחה גם את יבנה בשבוע שעבר, נראה שכבר יהיה קשה מאוד לעצור את מכבי ת"א העונה. הצהובים ממשיכים לשמור על המקום הראשון בדרום עם מאזן מושלם, ומי שהולכת לפגוש אותם השבוע היא מודיעין מהחלק התחתון של הטבלה. המארחת נמצאת במומנטום שלילי עם 3 הפסדים רצופים ויהיה להם קשה מאוד לקטוע את הרצף הזה השבוע.

מכבי 'עומר' רחובות – מכבי 'נחמן' פ"ת

מפגש בחלק התחתון של הטבלה. מצד אחד רחובות שניצחה במחזור הקודם את יהוד ותנסה להמשיך את המומנטום גם השבוע, מצד שני פ"ת שניצחה רק פעם אחת העונה וממש רוצה לצבור מומנטום להמשך העונה.

הפועל ת"א – ע.ל.ה יהוד

האדומים השיגו ניצחון חשוב במיוחד בשבוע שעבר (שהיה השלישי ברציפות שלהם), ועכשיו תלויים רק בעצמם כדי להיכנס לבית העליון. ניצחון נוסף יבטיח כמעט סופית לת"א את המקום שם, והם ינסו להשיג זאת כבר השבוע מול יהוד. האורחים נמצאים בחלק התחתון של הטבלה והשיגו רק ניצחון אחד העונה, אי שם במחזור השלישי, ועל הנייר לפחות יהיה להם קשה מאוד למצוא ניצחון נוסף השבוע.

הפועל ב"ש – הפועל 'עזרא' ירושלים

עוד אדומה שמחפשת מקום בין 6 הראשונות היא הפועל ירושלים, שלמרות ההפסד בשבוע שעבר להפועל ת"א עדיין נמצאים במקום טוב. לקבוצה מהבירה יש השבוע משחק יותר נח על הנייר, כשהם יתארחו בדרום אצל ב"ש שהשיגה רק ניצחון אחד העונה.

הפועל 'מ. רוטנשטיין' נס ציונה – הפועל 'סילו' חולון (3.1, ערוץ הספורט)

המשחק המרכזי של המחזור יערך בעצם רק בשבוע הבא, ובו יפגשו נס ציונה וחולון למשחק שיועבר בשידור ישיר בערוץ הספורט. נס ציונה נמצאת בכושר נהדר עם 8 נצחונות רצופים שהביאו אותה למקום גבוה מאוד בצמרת המחוז. חולון מנגד באמצע הטבלה ומחפשת מקום בבית העליון, ולפני שבוע קשה במיוחד עם מפגש מול לא אחת אלא שתי כתומות שנמצאות מעליה בטבלה. אבל בשביל הבית העליון – הסגולים חייבים להתעלות ולנצח, והם כבר הראו העונה שהם מסוגלים לזה.

צפון

בני הרצליה – מכבי 'עמיחי' חדרה

רק אתמול חדרה שיחקה משחק השלמה מהמחזור הקודם, וכבר היום מחכה לה משחק נוסף אפילו יותר קשה. חדרה נמצאת במומנטום טוב עם 2 נצחונות רצופים, אבל גם הרצליה נמצאת ברצף משלה ועם כמעט ניצחון על אחת מקבוצות הצמרת. המארחת חייבת את הניצחון כדי לשמור לעצמה סיכוי להיכנס לבית העליון.

הפועל עמק חפר – הפועל 'אביב' כפ"ס

לפני שבוע כפ"ס ספגה הפסד ביתי מאכזב נגד הרצליה, שקטע לה רצף נצחונות מרשים. השבוע הירוקים ינסו לחזור למעגל הנצחונות, אבל למולם ניצבת יריבה קשה במיוחד – הפועל עמק חפר. חפר נמצאת בכושר טוב עם 4 נצחונות רצופים, כולל אחד מרשים בחוץ על חיפה, ותרצה להמשיך ברצף שלה גם השבוע כשלצידה האולם הביתי ברופין שלבטח יספק אווירה טובה למשחק.

מכבי זכרון יעקב – הפועל גליל עליון

גם הצפונית וגם הצפונית יותר נמצאות בעונה פחות טובה, כשהם בחלק התחתון של הטבלה. זכרון עדיין מחפשת את הניצחון הראשון שלה העונה, והשבוע היא מקבלת יריבה שדי דומה לה ברמתה ותנסה לנצל את הבית כדי לעשות זאת. גליל נמצאת ברצף שלילי של 6 הפסדים, וגם לה יש הזדמנות נוחה יחסית השבוע לצאת לדרך חדשה.

הפועל עמק יזרעאל – מכבי 'אסי' חיפה (שידור בפייסבוק)

ומהתחתית לחלק העליון של הטבלה, למפגש גם בו יש לנו שתי צפוניות עם מאזן דומה. גם חיפה וגם יזרעאל הביסו בשבוע שעבר יריבות מהחלק התחתון של הטבלה, ושתיהן מאוד קרובות להבטיח מקום בבית העליון. המנצחת השבוע תעשה זאת בוודאות, השניה תצטרך לפזול קצת למטה בטבלה לראות מה קורה עם הרצליה שעדיין לא ויתרה.

הפועל גלבוע מעיינות – הפועל 'ניר' נהריה

אחרי שספגה את הפסדה הראשון העונה, גלבוע מעיינות חוזרת השבוע הבית למשחק קצוות מול נהריה מהחלק התחתון של הטבלה. על הנייר יש פה הבדלי רמות ברורים – גלבוע במקום הראשון עם הפסד בודד כאמור, בעוד נהריה ניצחה רק פעמיים העונה ולא נראה שזה צפוי להשתנות דווקא השבוע.