מחזור 23: כפר סבא ניצחה את מג'דל כרום, ניצחונות לרעננה ולאקדמיה

המחזור ה-23 בליגה הלאומית שוחק בחלקו אמש, כשבמוקד המחזור מפגש הצמרת בין כפ"ס למג'דל כרום שהסתיים בניצחון של השרוניות. שאר המחזור היה די חד צדדי ונגמר בהפרשים גבוהים, כשרעננה והאקדמיה ניצחו בבית את כאוכב וגלבוע מעיינות, גליל עליון ורמה"ש הביסו בחוץ את אליצור נתניה ובאר טוביה.

מאת: לילך וייס-רוזנברג

הפועל כפ"ס – הפועל מג'דל כרום 53:70

 משחק הצמרת התורן הפגיש השבוע את המוליכה כפ"ס עם מג'דל כרום השלישית שעדיין מנסה להבטיח את המקום שלה בפלייאוף. למרות שהאורחת הצליחה לתת פייט, כפ"ס הובילה לאורך כל המשחק וברובו גם הייתה ביתרון דו ספרתי עד שהבטיחה את הניצחון שמשאיר אותה גם השבוע מושלמת.

כפ"ס הייתה קצת יותר טוב משני צידי המגרש בתחילה, הקשתה על מג'דל לייצר נקודות בצבע ועם סלים של מיכל אפשטיין וקרן נחמה עלתה ליתרון 4:10. למרות שמג'דל חטפה כמה כדורים עליהם לא ידעה להעניש בצד השני, היא כן הצליחה לצמצם את הפער עם נקודות של רואן חמדאן והגנה טובה. לקראת סוף הרבע שוב המומנטום עבר לכפ"ס שברחה ליתרון 7, לפני ששלשת באזר על חצי רגל של אופיר פרפרה סגרה את הרבע הראשון ב-10:18 מקומי.

המארחת פתחה נהדר את הרבע השני עם צמד שלשות של דרור מייברג וחלוקת אסיסטים קבוצתית יפה, ודי מהר ברחה ליתרון דו ספרתי – 14:28. לקראת אמצע הרבע מג'דל התעוררה –  זה התחיל עם נקודות של חמדאן והמשיך עם חטיפות וריבאונד התקפה שהוביל לעוד נקודות בצבע, והפער ירד ל-7 בלבד. אפשטיין במהלך קלאסי של ניעור השומרת שלה וסל מחצי מרחק הגדילה חזרה ובירידה להפסקה 26:35 כפ"ס.

גם את הרבע השלישי כפ"ס פתחה עם הרבה אנרגיות, שלשות ולחץ הגנתי ושוב פתחה פער – 28:44. גם הפעם מג'דל התעוררה עם כמה סלים של עלית כהן, אבל הפעם כפ"ס ידעה לבלום בזמן את הקאמבק והצליחה לשמור על פער של 13-15 הפרש לפני ש-שלשה של כנעאן צמצמה ל-44:57.

את הרבע האחרון האורחת היא זאת שפתחה יותר טוב, אבל למרות נקודות של כנעאן וחמדאן, לא הצליחה להוריד באופן משמעותי את הפער של כפ"ס שנשאר סביב ה-12 הפרש. כמה דקות של חילופי סלים בין הקבוצות השאירו את הפער בעינו. לקראת הסיום נראה היה שמג'דל התעייפה וכפ"ס עם שלשה נוספת של מייברג וסל נחמה של הגדילה לפלוס 17, 50:67, כשתי דקות לסיום. מזה האורחת כבר לא הצליחה לחזור, וכפ"ס סיימה את המשחק עם עוד ניצחון.

קלעו לכפ"ס: מיכל אפשטיין 17, קרן נחמה 16, דרור מייברג 14, גלי קונטס ואופיר פרפרה 7 כ"א, ליעד אורבך 5, שחר גרנות 4.

קלעו למג'דל כרום: שדא כנעאן 18, רואן חמדאן 11, עלית כהן 10, אסיל בדרהאן, ג'ואן מוחמד ואעישה חיג'אזי 4, ליאור ראשית 2.

מכבי רעננה – הפועל כאוכב 36:52

ניצחון 9 ברציפות לרעננה שנשארת צמודה לכפ"ס בצמרת הטבלה. אחרי רבע ראשון שנגמר בשוויון, המארחת הצליחה לייצר מומנטום קל וברחה ליתרון סביב הדו ספרתי עליו כשכאוכב רודפת אבל לא מצליחה להשיג אותה. כאוכב סופרת כבר 5 הפסדים רצופים ונמצאת במצב לא טוב בחלק התחתון של הטבלה, אבל לפחות סבב המשחקים מול קבוצות הצמרת מאחוריה והיא תנסה להתאושש בשבוע הבא מול נתניה.

קלעו לרעננה: מורן שטרית 16, לנה פדולובה וחנה הללי 6 כ"א, רוני זהות וטלי בן ישי 5 כ"א, מאיה מדרי וליעד פסטרנק 4 כ"א, ניקול מיכאילץ ולי קפיטולניק 3 כ"א.

קלעו לכאוכב: ליאן עודה 15, מיתר אסולין 9, באראא מריח ופאטמה חליל 3 כ"א, דאליה חטיב, אסיל עודה והיא סלאח 2 כ"א.

אקדמיית וינגייט – הפועל גלבוע מעיינות 57:83

אחרי שני נצחונות ביתיים מרשימים על קבוצות הצמרת, גלבוע מעיינות רושמת הפסד חוץ מאכזב באקדמיה אחרי שהייתה בפיגור גבוה לאורך כל המשחק. המשחק למעשה הוכרע ברבע הראשון, אותו האקדמיה ניצחה 8:21. גלבוע שיפרה את ההתקפה שלה ברבעים הבאים, אבל לא הצליחה לעצור הגנתית את האקדמיה שהמשיכה לקלוע בקצב טוב ושמרה על הפער הגבוה עד לסיום.

קלעו לוינגייט: גל רביב 17, רבקה ויוואג 16, שיראל נחום 12, יהלי לוי 10, עופר כספי 9, לי טייכמן 8, ליאם בסטקאר 7, דאשה סמרו ועלמה רשלבך 2 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: אליס חתוקאי 20, שיר רביב 13, מורג'אן סעדה 8, גילי ארמה 5, עדי פירסטנברג 4, נועה רודה 3, יעל פרחי ונגה מנטל 2 כ"א.

אליצור נתניה – הפועל גליל עליון 87:46

ניצחון שני ברציפות לגליל עליון, על חשבונה של נתניה שלמרות ערב לא רע מחוץ לקשת (7 שלשות) עדיין לא הצליחה לנצח העונה. ברבע הראשון המארחת עוד הצליחה לתת פייט, אבל ברבע השני האורחת מהצפון החלה לברוח ועד המחצית היתרון שלה כבר התקרב ל-20 הפרש. במחצית השניה גליל המשיכה לקלוע בקצב טוב וסגרה מוקדם את הסיפור.

קלעו לנתניה: הילה מימון 16, שני חכים (4 שלשות) ואנג'לה חצ'דוריאן 12 כ"א, לונה טיבי 4, יעל גרודר 2.

קלעו לגליל עליון: מיקה ביתן 21, רג'י גליידה 19, אמה רוזנסטון 17, ענבר לברון 14, קרן מוזס 10, שני לוי 7.

הפועל באר טוביה – א.ס. רמה"ש גל 79:51

רמה"ש לא התקשתה להביס בחוץ את באר טוביה שעדיין מסובכת מתחת לקו האדום. רמה"ש סיימה את הרבע הראשון כשהיא ביתרון דו ספרתי, והמשיכה להגדיל את הפער גם בשאר הרבעים כשלבאר טוביה אין פתרונות בהגנה לעצור אותה.

קלעו לבאר טוביה: תמר קופילביץ' 16, יובל בן אבו 13, ראם נונו 8, ניצן בר כוכבא 6, הילה ממן 5, גלי מלצר 2, הילה ממן 1.

קלעו לרמה"ש: תמר אנגל 17, עופרי מנור 11, שלי שפית ושירה בן אלי 10 כ"א, אלה נר 9, רוני קלינגר 8, הילה הניג 6, יעל גלילי ונועה שבת כהן 4 כ"א.