מחזור 4: ניצחון ראשון ליבנה, הפסד ראשון לאס"א ירושלים

בצמרת הליגה נשארנו עם הטריו המוביל, כשמג'דל כרום, רעננה וכפ"ס עבדו קשה השבוע אבל בסופו של דבר השיגו נצחונות חוץ ושמרו על מאזן מושלם. יבנה השיגה ניצחון ראשון כשגברה בבית על אליצור נתניה, בני יהודה המשיכה ברצף עם ניצחון דרמטי על ירושלים והאקדמיה ניצחה את עמק יזרעאל.

מאת: לילך וייס

הפועל עמק יזרעאל – אקדמיית וינגייט 67:61

אקדמית וינגייט עם ניצחון חוץ מרשים בעמק יזרעאל עולה למאזן 2-2 ועל הדרך גם קופצת כמה מקומות למעלה בטבלה. האקדמיה פתחה מצויין את המשחק עם הרבה אנרגיות וכשהיא קולעת באחוזים טובים מאוד והצליחה לברוח ליתרון 22:10 אחרי 5 רצופות של לי טייכמן. יזרעאל התעוררה ועם 3 שלשות ברציפות השלימה ריצה משלה שהורידה ל-24:21 בלבד בסוף הרבע הראשון.

מכאן ועד לסיום קיבלנו משחק שקול כמעט עד לסיום. בתחילת השני האקדמיה שמרה על יתרון קל לאקדמיה, עד ששוב המארחת צלפה כמה שלשות ברצף והפכה ל-33:34. עופר כספי עם נקודות בצד השני החזירה את היתרון לאקדמיה, ובירידה להפסקה 38:35 אורח. בתחילת הרבע השלישי האקדמיה שוב הצליחה לברוח, הפעם לפלוס 8, לפני שיזרעאל הורידה חזרה ל-4. המגמה נמשכה לאורך רוב המחצית השניה, כשהמארחת רודפת וכל פעם שנראה שהיא מצליחה לצמצם האקדמיה ברחה שוב.

אחרי שהאקדמיה הצליחה להגדיל ליתרון דו ספרתי במהלך הרבע האחרון, יזרעאל עדיין לא ויתרה וכדקה לסיום נעמה הלוי בסדרת סלים בצבע הורידה ל-4 בלבד. בהתקפה הבאה העמק גם הצליחה לגרום לאקדמיה לאיבוד כדור, אבל איבדה בעצמה התקפה לאחר מכן כשגל רביב חטפה כדור. רביב גם סחטה ב"ס כ-23 שניות לסיום, וסגרה את הסיפור. בסיום 67:61 לאקדמיה.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 26, בר אביטל 12, שירז כץ 11, נטע רפאלי 9, אלה פינצ'י 2, אורי אהרוני 1.

קלעו לוינגייט: גל רביב 17, דאשה סמרו 15, עופר כספי 10, שיראל נחום 9, עלמה רשלבך 8, לי טייכמן 5, ליאם בסטקאר 3.

א.ס. רמה"ש גל – הפועל כפ"ס 67:48

כפ"ס שומרת על מאזן מושלם בצמרת הליגה אחרי ניצחון חוץ מול רמה"ש. המארחת הובילה לאורך כל המחצית הראשונה, אבל נתקעה ברבע השלישי דקות ארוכות ללא נקודות מה שאפשר לכפ"ס לברוח ליתרון דו ספרתי בדרך להשלמת הניצחון הרביעי שלה העונה.

האורחות בירוק לא נכנסו טוב למשחק ולמרות שחדרו בצבע קלעו באחוזים בינוניים. במקביל רמה"ש קלעה בקצב טוב כולל שתי שלשות שהעלו אותה ליתרון 2:10 מוקדם. אבל כאן רמה"ש החלה להחטיא בעצמה ולא קלע סל שדה כמה דקות טובות, כשכפ"ס לאט לאט מצליחה להוריד את ההפרש. שלשה של אלה נר קטעה את הבצורת המקומית, וסגרה את הרבע הראשון ביתרון 10:16 לרמה"ש.

הרבע השני נפתח עם חילופי שלשות, והמשיך עם הגנה לוחצת של רמה"ש שתורגמה לכמה חטיפות. אחת כזאת גם הסתיימה בשלשה של יעל גלילי שהקפיצה את הפער המקומי לדו ספרתי 13:24. גלילי הוסיפה עוד שלשה בהמשך, אבל כאן רמה"ש שוב נתקעה בסדרת החטאות וכפ"ס שוב הורידה את ההפרש ל-20:26. למרות לחץ מאסיבי של האורחות בהגנה רמה"ש הצליחה למצוא את הפרצות לסל ולשמור על יתרון קל, כשסל כמעט באזר של גילי ליאור חתם את המחצית הראשונה ב-25:31 מקומי.

כפ"ס נכנסה הרבה יותר טוב למחצית הראשונה, ועם הגנה טובה הצליחה להשוות את התוצאה. גם פסק זמן של יוני אורן לא הצליח להעיר את רמה"ש, שהכדורים שלה פשוט לא נכנסו ולקח לה מעל ל-8 דקות למצוא סל ראשון ברבע השלישי. בנתיים כפ"ס שגם חטפה לא מעט ברח ליתרון דו ספרתי 43:31. שלשה של תמר אנגל קטעה סוף סוף את הבצורה המקומית ועזרה לרמה"ש למזער קלות – 44:38 סוף רבע שלישי.

המארחת הצליחה להוריד את ההפרש ל-4 בלבד בתחילת הרבע האחרון, אבל כאן שוב נתקעה. כפ"ס הגיבה מהר ועם שלשות של שיר תירוש וגלי קונטס הטיסה את הפער קדימה – 58:40 כ-5 דקות לסיום. ההתקפה של רמה"ש פשוט לא הייתה בעניינים והיא המשיכה להתקשות לייצר נקודות, ולמרות שייצרה קצת עצירות בהגנה לא הצליחה להוריד את ההפרש בצורה משמעותית. כפ"ס הצליחה לשמור על הפער עד לניצחון 67:48 בסיום.

קלעו לרמה"ש: יעל גלילי 12, תמר אנגל 10, אלה נר 9, גילי ליאור 5, הילה הניג 4, שירה בן אלי ושלי שפית  3 כ"א, רוני קלינגר 2.

קלעו לכפ"ס: שיר תירוש 34, גלי קונטס וליעד אורבך 10, אופיר פרפרה ואופיר וינטרוב 4 כ"א, קרן נחמה 3, שחר גרנות 2.

הפועל כאוכב – הפועל מג'דל כרום 62:54

על פי המצב בטבלה ויחס הכוחות – המשחק הזה היה אמור להיות ניצחון קל למג'דל כרום. אבל שחקניות כאוכב באו להילחם, שמרו את המשחק צמוד ואף הצליחו להוביל בחלקים ממנו. אבל רבע אחרון רע של 5 נקודות בלבד השאיר אותן בסופו של דבר עם המחמאות אבל בלי הנקודות, כשמג'דל יצאה עם ידה על העליונה.

כאמור כבר מהפתיחה קיבלנו משחק צמוד, כשהרבע הראשון התנהל ברובו עם יתרון קל לאורחות בשחור. שדא כנעאן (ברבע ראשון מצויין של 11 נקודות) החליפה סלים עם ליאן עודה ובאראא מריח, ואחרי 10 דקות 19:18 מג'דל. ריצת 2-10 בתחילת הרבע השני הובילה את המארחת ליתרון ראשון במשחק, עליו שמרה כמעט עד לירידה להפסקה. חטיפה ואסיסט גדול של אעישה חיג'אזי לכנעאן קבע שוב יתרון אורח – 35:33 בתום המחצית הראשונה.

הרבע השלישי המשיך בצורה דומה כשאף קבוצה לא מצליחה לייצר בריחה משמעותית, ובכניסה לרבע האחרון מג'דל עדיין ביתרון – 51:49. הרבע הרביעי היה חלש התקפית כששתי הקבוצות החטיאו לא מעט, וכ-5 דקות לסיום עמדה התוצאה על 53:50. 5 רצופות של ג'ואן מוחמד עזרו למג'דל להגדיל קלות את ההפרש, כשכאוכב ממשיכה לא לפגוע. לקראת הסיום המארחת הצליחה לצמצם קלות, אבל הזמן שלה אזל והניצחון נשאר את האורחת ששומרת על מאזן מושלם בצמרת הליגה.

קלעו לכאוכב: ליאן עודה 16, דאליה חטיב 13 (4 שלשות), באראא מריח 9, היא סלאח ומיתר אסולין 5, אסיל עודה 4, פאטמה חליל 2.

קלעו למג'דל כרום: ג'ואן מוחמד ושדא כנעאן 19, רואן חמדאן 13, עלית כהן 6, סמייה חמדאן 3, דוניא חדיד 2.

אליצור עירוני נתניה – מכבי רעננה 61:53

גם הנציגה השלישית לחבורת הצמרת, מכבי רעננה, השיגה ניצחון חוץ אמש ושמרה על מאזן מושלם. אחרי שדי דרסה את היריבות שלה במשחקי פתיחת העונה, גם אמש נראה היה שרעננה בדרך לשם אחרי שפתחה את המשחק עם 21:5 ברבע הראשון ו-37:19 בירידה להפסקה. אבל במחצית השניה נתניה עלתה נחושה מאוד, הידקה את ההגנה שלה והחלה בקיזוז משמעותי של ההפרש וגם לא הייתה רחוקה מלהשלים את הקאמבק ברבע האחרון. רעננה התעוררה רגע לפני שזה קרה והצליחה להשאיר את היתרון אצלה בדרך כאמור לניצחון נוסף.

קלעו לנתניה: הדר כהן 16, עדן מצארוה 9, ליאל ליבוביץ 8, קרן בויס 6, עמית כהן ומעיין זיידל 5 כ"א, לינוי ביטון ועדן אסטטקאו 2 כ"א.

קלעו לרעננה: ניקול מיכאילץ 25, מורן שטרית ובר סלע 10 כ"א, חנה הללי 8, לי קפיטולניק ומאיה מדרי 3 כ"א, קטיה וילקי 2.

בני יהודה – אס"א ירושלים 48:49

ירושלים רושמת הפסד ראשון העונה, ואחד דרמטי במיוחד במשחק שהיה שקול וצמוד לכל אורכו. שתי הקבוצות הציגו הגנות קשוחות במיוחד שהקשו על הצד השני לייצר נקודות, מה שהשאיר את המשחק בסקור נמוך יחסית. בסופו של דבר הייתה זאת נקודה אחת מקו העונשין של עמית בן אליעזר שהכריע את ההתמודדות לזכות בני יהודה, שרושמת ניצחון שני ברציפות בליגה ושלישי ברציפות יחד עם הגביע.

קלעו לבני יהודה: רוני גולדין 11, מורן ספיר ומגי איזה 10 כ"א, שירה בן דוד 6, אופיר קירשטיין ועמית בן אליעזר 5 כ"א, זואי רייכמן 2.

קלעו לירושלים: עדן פורת 17, נטע רפאל 13, מוריה חסון 8, טליה פרידמן ונעה שמעוני 5 כ"א.

הפועל גליל עליון – הפועל גלבוע מעיינות 48:68

דרבי האדומות של הצפון הסתיים בניצחון של גליל עליון שחוזרת למאזן חיובי בטבלה. פרט לרבע הראשון שהיה שקול, המשחק היה כולו בשליטה של המארחת שברחה ברבע השני ליתרון דו ספרתי גבוה ממנו גלבוע לא הצליחה לחזור.

קלעו לגליל עליון: הדר רפאל 16 (4 שלשות), רג'י גליידה 13, ענבר לברון 11, קרן מוזס 10, דבי בלייברג ואמה רוזנסטון 9 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: שיר רביב 11, מאיה משה ואליס חתוקאי 10 כ"א, מורגאן סעדה ונועה רודה 6 כ"א, גילי ארמה 3, מאיה משה 2.

אליצור יבנה – אליצור נתניה 41:95

יבנה עם ערב של 12 שלשות לא התקשתה לנצח בבית את נתניה, וסימנה וי ראשון העונה בליגה. כבר ברבע הראשון יבנה ברחה ליתרון סביב ה-20 הפרש, והמשיכה להגדיל אותו ככל שהמשחק התקדם. נתניה התקשתה מאוד לייצר נקודות אמש וקלעה קרוב למחצית מהנקודות שלה מקו העונשין, והיא עמוק בתחתית עם מאזן של 4 הפסדים וללא ניצחונות.

קלעו ליבנה: שחר עמית 19, אופק טלקר 16, סירין מוחמד 15, מעיין זילברמן ויאנה שפירו 9 כ"א, יפית כהן 8, הילי בוים והדר לזרוב 7 כ"א, דניאל קריינין 5.

קלעו לנתניה: שני חכים 19, הילה מימון 11, אנג'לה חצ'דוריאן 9, יעל גרודר 2.