מחזור 5: קרב העמקים, מפגשי קצוות בדרום, הפועל ירושלים תאראח את מכבי ת"א

המחזור החמישי בליגת העל לנוער יפתח כבר מחר (ראשון) עם משחק מעניין במיוחד. המחוז הדרומי מספק לנו השבוע בעיקר מפגשי קצוות בין קבוצות הצמרת לתחתית, אבל יש גם מפגש מסקרן בין ירושלים למכבי ת"א ומפגש קריטי בתחתית בין יהוד לברנר. בצפון מפגש בלתי מנוצחות בין עמק יזרעאל לעמק חפר, משחק מעניין בין חיפה לגליל עליון ומפגש חסרות הגרוש ללירה בין נהריה לחדרה.

מאת: לילך וייס
צילום: שחר ברגר

דרום

הפועל 'עזרא' ירושלים – מכבי 'טדי' ת"א

המשחק המרכזי של השבוע (שידור ישיר בערוץ הספורט) הוא מפגש צמרת ישיר בין מכבי ת"א מוליכת המחוז לבין ירושלים שבמקום השלישי. האורחים הם היחידים במחוז שהצליחו לשמור עד כה על מאזן מושלם, כשב-3 המחזורים האחרונים הם ניצחו בהפרש ממוצע של 50 כשהם מציגים הגנה קטלנית שעוצרת את היריבות על פחות מ-60 נקודות. על הנייר ת"א פייבוריטית לנצח במשחק הזה, אבל לירושלים עומד יתרון הביתיות שאולי יעזור לה להפתיע.

מכבי 'עומר' רחובות – מכבי 'איציק' ראשל"צ

 גם השבוע יש לנו דרבי של אזור השפלה (שידור ישיר בפייסבוק של איגוד הכדורסל), רק שהפעם הוא אמור להיות קצת פחות שקול מבמחזור הקודם. ראשל"צ ספגה הפסד ראשון לעונה ואחד מאכזב במיוחד בשבוע שעבר מול נס ציונה, וסביר שתבוא הרבה יותר חדה כדי להשתלט על המשחק כבר מההתחלה. רחובות נמצאת ברצף שלילי של 3 הפסדים רצופים, וגם השבוע מחכה לה יריבה קשה במיוחד כך שיהיה לה קשה מאוד לעצור אותו.

מכבי 'נחמן' פ"ת – הפועל 'יורם' חולון

מפגש קצוות נוסף, בין חולון מהמקום השני לבין פ"ת שעדיין מחפשת את ניצחונה הראשון העונה. המארחים היו קרובים לרשום אחד כזה לפני שבועיים, אבל איבדו את המשחק ברבע האחרון. חולון שנמצאת ברצף של 3 ניצחונות מגיעה כפייבוריטית ברורה למשחק ותנסה להמשיך ברצף שלה.

הפועל ב"ש – אליצור 'ברק' יבנה

הדרומים אומנם פתחו את העונה עם ניצחון מרשים, אבל מאז ספגו שורה של הפסדים כואבים כולל התבוסה בשבוע שעבר בהדר יוסף. יבנה מנגד נמצאת בכושר פנטסטי עם 3 ניצחונות רצופים שחלקם על יריבות ישירות בצמרת, הפסד בודד דחוק למכבי ת"א, וחזק בצמרת הגבוה. אם תדע להמשיך בכושר מפתיחת העונה יבנה לא אמורה להמשיך ברצף ולצאת עם הנקודות גם מהאולם הקשה בב"ש.

ע.ל.ה יהוד – הפועל ברנר

גם יהוד וגם ברנר נמצאות בחלק התחתון של הטבלה, ושתיהן מחפשות לרשום ניצחון שני העונה שירחיק אותם קצת מהתחתית ויתן להם מרווח נשימה להמשך. על הנייר משחק שווה כוחות, כששתי הקבוצות צריכות להגיע חדות לרבע האחרון כדי להשיג את הנקודות.

הפועל ת"א – עוצמה מודיעין

שני הפסדים רצופים ליריבות ישירות בחלק העליון של הטבלה דרדרו את הפועל ת"א כמה מקומות למטה, והורידו אותם למאזן של 2-2. השבוע יש להם הזדמנות להתאושש ולחזור למאזן חיובי עם מפגש יותר "נח" מול מודיעין שהשיג ניצחון ראשון בשבוע שעבר. ראינו כבר העונה את מודיעין נותנת פייט לקבוצות שעל הנייר עדיפות עליה, אבל לצערה זה לא הסתיים בנקודות.

צפון

הפועל עמק יזרעאל – הפועל עמק חפר

כאמור המחזור החמישי בנוער יפתח כבר מחר (ראשון) במפגש ענק בצמרת המחוז הצפוני בין שתי קבוצות שמחזיקות במאזן מושלם. שתיהן גם עברו כמעט את כל המשחקים שלהם עד כה עם ניצחון בפער דו ספרתי גבוה (חדרה הצליחה להקשות על יזרעאל במחזור השני), אבל השבוע צפוי להן משחק חם, קשוח ושקול עד לסיום. 

א.ס. רמה"ש – בני הרצליה

אחרי שניצחה בדרבי השרוני של שבוע שעבר את רעננה, השבוע רמה"ש בדרבי שרוני נוסף עם השכנה מהרצליה. האורחת מגיעה למשחק עם מאזן של שני הפסדים, אבל שניהם היו מול קבוצות צמרת שעל הנייר עדיפות עליה. מנגד רמה"ש מציגה פתיחת עונה טובה עם 3 ניצחונות והפסד אחד, ותנסה להמשיך השבוע ברצף שלה.

הפועל 'ניר' נהריה – מכבי 'עמיחי' חדרה

מפגש תחתית בין שתי קבוצות, שעם טיפה יותר מזל וריכוז שתיהן היו יכולות להיות בחלק אחר של הטבלה. גם נהריה וגם חדרה הצליחו לתת פייט במחזורים הראשונים של העונה ושתיהן רשמו כמה הפסדים מאכזבים בפער מינימלי, בעיקר חדרה שרשמה שני הפסדים בנקודה. מדובר במשחק חשוב מאוד לשתי הקבוצות שחייבות להתחיל לאסוף נקודות להמשך העונה, ויהיו חייבות להגיע בשיאן למאני טיים של המשחק כדי לצאת עם הנקודות.

הפועל גלבוע מעיינות – עירוני רעננה

מבט בטבלה יתייג את המשחק הזה כמפגש קצוות בין גלבוע, שמחזיקה במאזן מושלם בצמרת המחוז, לבין רעננה שצברה כבר 3 הפסדים מתחילת העונה. בנוסף לזה, לגלבוע יש אולם ביתי מאוד בעין חרוד ורעננה מגיעה במומנטום ירוד אחרי הפסד ב-30 הפרש בשבוע שעבר. יחד עם זאת, בשבוע שעבר ראינו את גלבוע מתקשה מול יריבה שהיא עדיפה עליה על הנייר וכמעט מפסידה בחדרה. המארחת עדיין פייבוריטית למשחק הזה, אבל אולי רעננה תצליח איפה שחדרה כמעט הצליחה בשבוע שעבר.

אליצור עירוני נתניה – הפועל 'אביב' כפ"ס

דרבי שרוני נוסף השבוע. המארחת נמצאת בתקופה לא טובה עם מכת פציעות בסגל ורצף של שני הפסדים שהורידו אותה לחלק התחתון של הטבלה. כפ"ס מנגד קיבלה קצת אוויר והתרחקה מהתחתית עם ניצחון ביתי חשוב בשבוע שעבר על נהריה, וינסו להמשיך במומנטום גם השבוע.

מכבי 'אסי' חיפה – הפועל גליל עליון

בכרמל מחכה לנו מפגש בין שתי קבוצות מהחלק העליון של הטבלה שמגיעות עם רצף של 2 ניצחונות כ"א. גליל השיגה בשבוע שעבר ניצחון ביתי מרשים על נתניה ולפני זה גברה על נהריה, אבל היריבה שלה השבוע היא קבוצה ברמה אחרת מהשתיים האלו. חיפה ניצחה את אותן שתי הקבוצות, רק שהיא עשתה זאת בצורה יותר חד צדדית ונראית כפייבוריטית לנצח גם השבוע.