מחזור 9: רעננה וכפ"ס נשארו במאזן מושלם, ניצחונות חשובים לכאוכב ובאר טוביה

המחזור ה-9 בליגה הלאומית לנשים התקיים אמש אך משחק אחד לא נערך עקב מגיפת שפעת בא.ס רמה"ש. מכבי רעננה והפועל כפ"ס המשיכו לנצח, גליל עליון חזרה מירושלים עם ניצחון חוץ חשוב, באר טוביה וכאוכב נתנו לעצמם אויר לנשימה בחלק התחתון.

מאת: לילך וייס

מכבי רעננה – הפועל מג'דל כרום 50:77

אחרי ההפסד במסגרת הגביע, רעננה חוזרת לליגה שם היא שומרת על מאזן מושלם. אמש השרוניות רשמו עוד ניצחון, הפעם על מג'דל כרום שנמצאת במגמה הפוכה עם רצף הפסדים ומתחילה קצת לאבד גובה בצמרת הליגה.

המשחק דווקא נפתח צמוד, כשהקבוצות החליפו סלים ורעננה שמרה על יתרון קל בדרך ל-9:14 אחרי 10 דקות של כדורסל. מג'דל פתחה חזק את הרבע השני והביאה את המשחק לשוויון 16, אבל רעננה הגיבה עם שלשות של ליאל אריאל ולי קפיטולניק ושוב ברחה ליתרון קל. לאחר פסק זמן של מג'דל שלשה נוספת של ליאור ראשית השאירה את המשחק צמוד עוד כמה דקות. אבל לקראת סוף הרבע רעננה הידקה את ההגנה שלה, חטפה כדורים וסיימה אותם במתפרצות בצד השני (6 רצופות לבר סלע) והצליחה לברוח לדו ספרתי – 23:34 בירידה להפסקה.

בדומה לרבע השני, גם את השלישי מג'דל פתחה טוב עם נקודות של ג'ואן מוחמד, אבל אז שוב ההגנה של רעננה נכנסה לפעולה. חנה הללי בדקות טובות חטפה כדורים וחילקה אסיסטים, קפיטולניק הוסיפה צמד שלשות ובלי ששמנו לב הפער טס קדימה ל-30:45. מהלך של סל ועבירה של מוחמד עודד קצת את הספסל האורח, אבל הומנטום המשיך לחלוטין עם רעננה שסיימה את הרבע ביתרון מבטיח 34:59.

היתרון המקומי כבר התקרב ל-30 ברבע האחרון, אבל אז רעננה קצת הורידה רגל מהגז. מג'דל ניצלה סדרת החטאות של השרוניות לריצת 9-0 שכללה 2 שלשות של שדא כנעאן, אבל לא הצליחה להגיע יותר קרוב מזה. פסק זמן של לירון שרף העיר את ההתקפה שלו, ועד לסיום קיבלנו חילופי סלים בין הקבוצות כשהיתרון של רעננה נשמר. בסיום 50:77 לרעננה

קלעו לרעננה: ניקול מיכאילץ 17, בר סלע 11, ליאל אריאל, לי קפיטולניק וחנה הללי 9, מאיה מדרי ולנה פדולובה 6, מורן שטרית וטל יעקב 5 כ"א.

קלעו למג'דל כרום: שדא כנעאן 16, ג'ואן מוחמד 15, ליאור ראשית 10, רואן חמדאן 6, עלית כהן 2, אפנאן סלאמה 1.

אס"א ירושלים – הפועל גליל עליון 66:58

ירושלים וגליל עליון נפגשו למשחק צמרת מעניין נוסף, שהיה הפכפך והוכרע בסיום לזכות הצפוניות שעולות למקום השלישי בטבלה על חשבון היריבה שלהם. הפתיחה הייתה צמודה – נעה שמעוני וטליה פרידמן החליפו סלים ושלשות עם דבי בלייברג וקרן מוזס, ואחרי כמה דקות במשחק 13:12 אורח. כאן ירושלים נתקעה בהתקפה, וגליל המשיכה לקלוע בצבע בדרך ליתרון 22:13 בסוף הרבע הראשון.

המארחת חזרה חדה יותר לרבע השני, ועם נקודות של נטע רפאל החלה אט אט לקזז את ההפרש. שלשה של דניאלה בן אבו ועוד נקודות של רפאל הפכו את התוצאה, מה שהעיר שוב את התהתקפה של גליל. הקבוצות חזרו להחליף סלים, כששמעוני ופרידמן דאגו שהיתרון ישאר בצד של ירושלים בסיום המחצית הראשונה – 35:39.

הפכפך כבר אמרנו? ירושלים לא חזרה טובה למחצית השניה, וקלעה רק 5 נקודות ברבע השלישי. גם גליל לא הרשימה יותר מדי בהתקפה, אבל כן הצליחה להחזיר את היתרון אליה כש-4 אישיות של דבי בלייברג קובעות 50:44 אורח סוף רבע שלישי. 5 רצופות של בלייברג בתחילת הרבע האחרון קירבו את היתרון של גליל שוב לדו ספרתי, לפני שירושלים בסלים מהירים צמצמה חזרה. המארחת רדפה ורדפה אבל לא הצליחה להתקרב יותר מדי. אסיסט גדול של מיקה ביתן לענבר לברון החזיר לפלוס 10, ודי סגר את הסיפור.

קלעו לירושלים: נטע רפאל 24, טליה פרידמן 12, עדן פורת ונעה שמעוני 7, מוריה חסון ודניאלה בן אבו 3 כ"א, מורן שחם 2.

קלעו לגליל עליון: דבי בלייברג 22, מיקה ביתן 16, קרן מוזס 12, הדר רפאל 7, רג'י גליידה 5, ענבר לברון 4.

הפועל באר טוביה – הפועל עמק יזרעאל 69:77

ניצחון סופר חשוב לבאר טוביה, שנותן לה קצת אוויר בחלק התחתון של הטבלה וקצת מומנטום להמשך העונה. המשחק הזה היה שקול יחסית, בעיקר במחצית הראשונה, עד שהמארחת הצליחה לברוח ליתרון סביב הדו ספרתי עליו שמרה עד לסיום.

אחרי כמה דקות של יתרון קל לזכות המארחת, העמק עם צמד שלשות ונקודות בצבע הצליחה לברוח לפלוס 9. באר טוביה הגיבה מהר עם שלשות משלה וחזרה להוביל, והנדנדה נמשכה. ברבע השני הקבוצות קלעו בקצב טוב עם לא מעט שלשות, היתרון זז לצד לצד ובסיום המחצית הראשונה יתרון מינימלי 43:42 לעמק יזרעאל.

המארחת פתחה יותר טוב את המחצית השניה, כשהיא נוטלת את ההובלה ומצליחה לשמור על פער של 6-8 הפרש מהעמק. הצפוניות רדפו ורדפו ולמרות קליעות נוספות מחוץ לקשת, לא הצליחו להוריד את ההפרש ולהחזיר לעצמם את היתרון. שלשה של ראם נונו העלתה את באר טוביה ליתרון דו ספרתי, 62:73. בזמן שנותר עד לסיום שתי הקבוצות לא הצליחו לייצר יותר מדי, הפער נשמר ובסיום כאמור ניצחון חשוב לבאר טוביה.

קלעו לבאר טוביה: שיר קרמר 23, ראם נונו 17, תמר קופילביץ 16, יעל שטיינברג 12, יובל בן אבו 5, תמרה צור 4.

קלעו לעמק יזרעאל: נעמה הלוי 38, אלה פינצ'י 11, בר אביטל 9, תומר נוב 4, שירז כץ 3, ליאן אשל ונטע רפאלי 2 כ"א.

אליצור נתניה – הפועל כאוכב 76:48

כאוכב משיגה ניצחון חשוב על נתניה יריביה ישירה שלה בחלק התחתון של הטבלה, כשהשרוניות מבחינתן עדיין לא הצליחו לנצח העונה. האורחת הובילה מההתחלה, ואחרי יתרון קל ברבע הראשון הצליחה לברוח לדו ספרתי עם רבע שני טוב בו עצרה את נתניה על 9 נקודות. קליעות מחוץ לקשת של באראא מריח ואליסאר סלמאן במחצית השניה עזרו לכאוכב להגדיל עוד ועוד את הפער, כשנתניה נשארת הרחק מאחור.

קלעו לנתניה: הילה מימון 19, אנג'לה חצ'דוריאן ויעל גרודר 10, שני חכים 9.

קלעו לכאוכב: היא סלאח 15, אסיל עודה 14, מיתר אסולין 13, פאטמה חליל 12, ליאן עודה 9, באראא מריח 8, אליסאר סלמאן 5.

הפועל כפ"ס – הפועל גלבוע מעיינות 55:79

גם כפ"ס שומרת שבוע נוסף על מאזן מושלם, אחרי ניצחון ביתי על גלבוע מעיינות, לא לפני שהאורחת נתנה יופי של פייט. אומנם כפ"ס היא זאת שהובילה לאורך רוב שלבי המשחק, כולל ביתרון דו ספרתי, אבל גלבוע עם הגנה טובה הצליחה להישאר קרובה במהלך הרבע הראשון והוסיפה גם קאמבק מרשים ברבע השלישי למינוס 6 בלבד. אבל כפ"ס לא סתם ניצבת בצמרת, וכל פעם שגלבוע התקרבה ידעה לברוח שוב ולשמור על הניצחון בבית.

קלעו לכפ"ס: אופיר פרפרה 21, קרן נחמה 17, שיר תירוש 10, גלי קונטס 9, אופיר וינטרוב ועלמה כהן 7 כ"א, עמית מלכה 4, ליעד אורבך ודרור מייברג 2 כ"א.

קלעו לגלבוע מעיינות: עדי פירסטנברג 16, מאיה משה 11, אליס חתוקאי 9, שיר רביב 6, מורג'אן סעדה 4, עמית סרויה 3, נועה רודה 2.

אליצור יבנה – אליצור עירוני נתניה 68:51

נתניה חוזרת מהדרום עם ניצחון שמרחיק אותה עוד קצת מהחלק התחתון של הטבלה, אחרי משחק בו שלטה מההתחלה. יבנה לא נכנסה טוב למשחק וקלעה רק 7 נקודות ברבע הראשון, ובשלב מוקדם כבר מצאה את עצמה בפיגור דו ספרתי. ברבע השני יבנה נראתה הרבה יותר טוב והצליחה לקזז את ההפרש, אבל במחצית השניה נתניה שוב השתלטה על המשחק וברחה לניצחון.

קלעו ליבנה: לירן שחף 12, אופק טלקר 11, שחר עמית 8, דניאל לוי וסירין מוחמד 6 כ"א, יאנה שפירו 4, הדר לזרוב ויפית כהן 2 כ"א.

קלעו לנתניה: עדן אסטטקאו 15, קרן בויס 13 (4 שלשות), עמית כהן 11, ליאל לייבוביץ והדר כהן 9 כ"א, עדן מצארוה 6, מעין זיידל 5.

בני יהודה – א.ס. רמה"ש

זה היה אמור להיות מפגש מעניין בחלק העליון של הטבלה בין שתי קבוצות ששואפות להישאר שם. אבל רמה"ש הופיעה למשחק עם 3 שחקניות בלבד בעקבות מגפת השפעת שהתפשטה בקבוצה, והמשחק לא התקיים.