מכבי ת"א זכתה בגביע המדינה בפעם ה-45 בתולדותיה

למרות התחזיות, קיבלנו משחק גמר צמוד ונהדר בין מכבי ת"א למכבי ראשל"צ, בסופו הצהובים כחולים ניצחו 69:86 וזכו בפעם ה-45 בגביע המדינה. יובל זוסמן נבחר לMVP של המשחק אחרי שקלע 16 נקודות, בצד השני איגור קולשוב קלע 18 נקודות לראשל"צ שנתנה פייט לאורך על 40 הדקות.

odedgaya@gmail.com

גיא גודס עלה בחמישיה עם מספר שחקנים צעירים כמו טל פלד, יוגב עובדיה ועומר חממה, לצד נועם אביבי ועידו פליישר. מכבי ת"א עלתה סקוטי וילבקין, יובל זוסמן, אנג'לו קלויארו, עמרי כספי ואנטה ז'יז'יץ'. הצעירים של ראשל"צ הפתיעו באגרסיביות ואחרי 2 וחצי דקות הכתומים הוליכו 0:7. מכבי ת"א הגיבה ב-6 נקודות מהירות וגידס לקח פסק זמן ראשון, ממנו חזר עם גוט, מיצ'ל, קולשוב וטישמן. דקות טובות של קולשוב בהתקפה בצד אחד וזוסמן בהתקפה בצד שני הורידו את הקבוצות ביתרון תל אביבי 17:19.

גוט פתח את הרבע השני עם שלשה והחזיר את היתרון לראשל"צ אבל דיברתולומיאו השיב מיד בשלשה משלו. נמרוד טישמן בסל נהדר שוב קבע יתרון לראשל"צ ששלטה בדקות האלו בריבאונד ובקצב המשחק, אבל סקוטי וילבקין עלה לפרקט וב-2 שלשות מהירות שלח את גודס לפסק זמן נוסף, הפעם כשהצהובים כחולים מובילים 31:35. גוט ומיצ'ל שמרו את ראשל"צ במשחק לאורך הרבע השני, אבל בדקה האחרונה 4 נקודות רצופות של ז'יז'יץ' קבעו 38:44 למכבי ת"א בסיום המחצית הראשונה.

שלשה של זוסמן קבעה יתרון שיא לש 9 נקודות למכבי ת"א אבל קולשוב הגיב ב-2 שלשות מהירות ושמר על המשחק צמוד בפתיחת המחצית השניה. זוסמן המשיך לצלוף מעבר לקשת וקולשוב החזיר, כשגם וילבקין הצטרף לקלעים. ספירופולוס לקח פסק זמן כשהקבוצה שלו מוליכה 49:56, 5 דקות לסיום הרבע השלישי. כספי וז'יז'יץ' בצבע שמרו על היתרון של מכבי ת"א ושלשה של ג'ון דיברתולומיאו קבעה 55:65 בסיום הרבע השלישי.

ראשל"צ לא הרימה ידיים, מיצ'ל ואביבי הורידו את היתרון ל-6 בלבד בתוך 2 דקות אבל שלשות של כספי ודיברתולומיאו שמרו על היתרון של מכבי ת"א שעלתה ל-12 נקודות יתרון סל של אנטה ז'יז'יץ'. ראשל"צ נלחמה כדי לחזור למשחק אבל זה היה מאוחר מדי, מכבי ת"א זכתה בגביע ה-45 בתולדותיה עם

קלעו למכבי ת"א: זוסמן 16, וילבקין 16 (7 אס'), ז'יז'יץ' 16 (8 ריב'), דיברתולומיאו 9, קלויארו 8, כספי 7, בלייזר 7, ג'ונס 5, האנטר 2.

קלעו למכבי ראשל"צ: קולשוב 18 (7 ריב'), מיצ'ל 17, פלד 11, גוט 10, אביבי 5, טישמן 5, עובדיה 2, פליישר 1.